Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНА ОЦІНКА СПОЖИВАЦЬКОЇ ПРИВАБЛИВОСТІ ІННОВАЦІЙНИХ ТОВАРІВ

Загрузка...

ЕКОНОМІЧНА ОЦІНКА СПОЖИВАЦЬКОЇ ПРИВАБЛИВОСТІ ІННОВАЦІЙНИХ ТОВАРІВ

Назва:
ЕКОНОМІЧНА ОЦІНКА СПОЖИВАЦЬКОЇ ПРИВАБЛИВОСТІ ІННОВАЦІЙНИХ ТОВАРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,21 KB
Завантажень:
138
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
“ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Райко Діана Валеріївна
УДК 330.567.2.003.13
ЕКОНОМІЧНА ОЦІНКА СПОЖИВАЦЬКОЇ ПРИВАБЛИВОСТІ ІННОВАЦІЙНИХ ТОВАРІВ
Спеціальність 08.02.02- економіка та управління науково-технічним прогресом
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України, м.Харків.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Заруба Віктор Яковлевич,
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”,
завідувач кафедри економічної кібернетики
та маркетингового менеджменту.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Перерва Петро Григорович,
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”,
завідувач кафедри організації виробництва
та управління персоналом;
кандидат економічних наук, доцент
Ястремська Олена Миколаївна,
Харківський державний економічний
університет, докторант кафедри
інформаційних систем.
Провідна установа: Донецький національний університет,
кафедра економіки підприємства,
Міністерство освіти і науки України,
м. Донецьк.
Захист відбудеться “ 23 ” квітня 2003 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.050.02 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м.Харків, вул.Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м.Харків, вул. Фрунзе, 21.
Автореферат розісланий “20” березня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гаврись О.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток економіки України в умовах її трансформації багато в чому обумовлюється здатністю промислових підприємств приймати обґрунтовані рішення щодо організації виробництва та реалізації промислової продукції, оновлення її асортименту і номенклатури, стимулювання попиту і просування товару до кінцевих споживачів. Причиною негативних явищ в українській промисловості є не тільки її техніко-технологічна відсталість та надмірні витрати на виробництво і реалізацію, але й відсутність, в ряді випадків, достатньої уваги з боку підприємств до інтересів та потреб споживачів, тобто до вирішення проблеми забезпечення високого рівня споживацької привабливості продукції. Одним із головних шляхів виходу з цієї ситуації є широке впровадження у виробництво інновацій, випуск інноваційних товарів згідно з обсягом платоспроможного попиту споживачів. Проблеми активізації і підвищення ефективності інноваційних процесів характерні не тільки для сфери виробництва, але й для сфери споживання, оскільки споживач визначає вимоги до товарів і тим самим – до виробництва.
Дослідженню проблеми підвищення ефективності інноваційної діяльності приділяється значна увага у наукових працях багатьох вітчизняних і зарубіжних вчених, таких, як Ю.П. Аніскін, С. В. Валдайцев, А.Ф. Гойко, В.В. Коссов, В.В. Ліпсіц, Д.С. Львов, П.Г. Перерва, Б.Санто, Б. Твісс, Р.А.Фатхутдінов, М. Хучек, Д.М.Черваньов, В.В. Шеремет, І. Шумпетер, А.І. Яковлєв, та ін. Однак недостатньо розробленими залишаються теоретичні та методичні аспекти оцінки ефективності просування інноваційних товарів з урахуванням їх привабливості для кінцевих споживачів, якими можуть бути як юридичні, так і фізичні особи. Одним з таких важливих видів ресурсозберігаючих універсальних товарів є лічильники. За умов дефіциту енергії та багато інших ресурсів, постійного збільшення їх вартості, економія стала нагальною потребою. Вона значною мірою може бути розв’язана шляхом впровадження сучасних систем обліку і регулювання їх споживання. При вирішенні проблем ресурсозбереження в Україні перевага поки що надається адміністративним методам, включаючи затверджену Кабінетом Міністрів України Програму поетапного оснащення житлового фонду засобами обліку, використання і регулювання споживання води і теплової енергії на 1996 – 2002 роки.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНА ОЦІНКА СПОЖИВАЦЬКОЇ ПРИВАБЛИВОСТІ ІННОВАЦІЙНИХ ТОВАРІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок