Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГОСПОДАРСЬКО-БІОЛОГІЧНА ОЦІНКА НОВИХ СОРТІВ ЯБЛУНІ В УМОВАХ ПІВДЕННОГО СТЕПУ УКРАЇНИ

Загрузка...

ГОСПОДАРСЬКО-БІОЛОГІЧНА ОЦІНКА НОВИХ СОРТІВ ЯБЛУНІ В УМОВАХ ПІВДЕННОГО СТЕПУ УКРАЇНИ

Назва:
ГОСПОДАРСЬКО-БІОЛОГІЧНА ОЦІНКА НОВИХ СОРТІВ ЯБЛУНІ В УМОВАХ ПІВДЕННОГО СТЕПУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,21 KB
Завантажень:
459
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КРАСУЛЯ Тетяна Іванівна
УДК 634.11:631.526.3
ГОСПОДАРСЬКО-БІОЛОГІЧНА ОЦІНКА НОВИХ СОРТІВ ЯБЛУНІ В УМОВАХ ПІВДЕННОГО СТЕПУ УКРАЇНИ
06.01.07 - плодівництво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Інституті зрошуваного садівництва УААН
Науковий керівник – доктор сільськогосподарських наук, старший
науковий співробітник
Кондратенко Тетяна Єгорівна,
Національний аграрний університет,
завідувач кафедри садівництва
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор
Балабак Анатолій Федорович,
Уманський державний аграрний університет,
завідувач кафедри екології, декоративного
садівництва і лісівництва
кандидат сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник
Бабіна Раїса Данилівна,
Кримський науково-дослідний центр плодівництва, заступник директора з наукової роботи
Провідна установа Нікітський ботанічний сад – Національний
науковий центр УААН, відділ південного
плодівництва, м. Ялта, смт. Нікіта
Захист дисертації відбудеться “30” “вересня” 2004 р. о “12.30” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.004.04 у Національному аграрному університеті за адресою: 03041, Київ-41, вул. Героїв оборони, 15, корпус 3, ауд. 65
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв оборони, 13, навчальний корпус 4, к. 41
Автореферат розісланий “27 “серпня” 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ___________________________ Балабайко В.Ф.ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Яблуня є однією з пріоритетних культур у садівництві України. В структурі плодових насаджень вона займає понад 70% площі.
Як відомо, значну роль у піднесенні прибутковості плодівничого господарства, в т. ч. у вирощуванні яблуні, відіграє вдалий підбір сортів. Правильний вибір сортового складу садів визначається “Реєстром сортів рослин України”. Він враховує зональну специфіку сорту і допомагає зменшити ризик максимального прояву негативних властивостей останнього.
Серед сортів, які пропонуються “Реєстром...”, основу промислових насаджень яблуні у південних областях України складають переважно Мелба (літній), Слава переможцям (осінній), Айдаред, Голден Делішес, Ренет Симиренка і Старкримсон (зимові). Наявність курортних місць у цьому регіоні обумовлює підвищену потребу в яблуках літніх та осінніх сортів. Проте літньо-осінній сортимент тут дуже обмежений. Немає, наприклад, сорту, який би заповнив “паузу” між достиганням Мелби і Слави переможцям. Та й обидва ці сорти мають недоліки. Відсутність яскравого покривного забарвлення робить плоди Мелби малопривабливими для покупців. Яблука сорту Слава переможцям через високу кислотність не в повній мірі відповідають вимогам споживачів щодо смаку.
Погодно-кліматичні умови південного Степу дуже сприятливі для вирощування високоцінних зимових сортів. Однак поширені тут сорти цієї групи, котрі занесено до “Реєстру...”, поряд з багатьма цінними ознаками характеризуються певними недоліками. Особливо це стосується смакових і товарних якостей плодів. А саме вони, як відомо, у великій мірі визначають попит і ціну на ринку. Так, у яблук сорту Айдаред смак посередній. У Старкримсона при навантаженні врожаєм і недостатньому зволоженні повітря і грунту плоди дуже здрібнюються та набувають характерної гірчинки. Такі ж погодні умови сприяють погіршанню і товарних якостей яблук сорту Голден Делішес, що знижує тривалість їх зберігання та вихід стандартної продукції.
Таким чином, сортимент яблуні у південному Степу вимагає вдосконалення шляхом використання нових технологічних сортів, адаптованих до грунтово-кліматичних умов цієї зони. Водночас виділення таких сортів серед великого їх розмаїття є актуальним питанням у процесі модернізації виробництва плодів яблуні в Україні.
Зв’язок дисертації з науковими програмами, планами, темами. Дослідження виконувалися в рамках НТП “Садівництво” (“Розробити системи виробництва і зберігання та використання плодів і ягід на основі створення імунних сортів та застосування ресурсозберігаючих технологій їх вирощування з урахуванням розвитку садівничих господарств різних форм власності”, № держреєстрації 01960018455, розділ “Створити нові високопродуктивні сорти плодових та декоративних культур універсального використання”) та НТП УААН “Плодове та декоративне садівництво” (“Створити конкурентоспроможні сорти та обгрунтувати адаптований сортимент плодових порід для південного Степу”, № держреєстрації 0101U1787, розділ “Провести господарсько-біологічну оцінку нових перспективних та зарубіжних сортів плодових порід”).
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ГОСПОДАРСЬКО-БІОЛОГІЧНА ОЦІНКА НОВИХ СОРТІВ ЯБЛУНІ В УМОВАХ ПІВДЕННОГО СТЕПУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок