Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЛЬ ІОНІВ КАЛЬЦІЮ, КАЛІЮ, НАТРІЮ І ТРАНСПОРТНИХ АТФаз У ЗБЕРЕЖЕННІ БІОЛОГІЧНОЇ ПОВНОЦІННОСТІ СПЕРМАТОЗОЇДІВ

РОЛЬ ІОНІВ КАЛЬЦІЮ, КАЛІЮ, НАТРІЮ І ТРАНСПОРТНИХ АТФаз У ЗБЕРЕЖЕННІ БІОЛОГІЧНОЇ ПОВНОЦІННОСТІ СПЕРМАТОЗОЇДІВ

Назва:
РОЛЬ ІОНІВ КАЛЬЦІЮ, КАЛІЮ, НАТРІЮ І ТРАНСПОРТНИХ АТФаз У ЗБЕРЕЖЕННІ БІОЛОГІЧНОЇ ПОВНОЦІННОСТІ СПЕРМАТОЗОЇДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,41 KB
Завантажень:
410
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ БІОЛОГІЇ ТВАРИН УААН
МАКСИМ’ЮК ГАННА ВАСИЛІВНА
УДК 612.616.2.015.7
РОЛЬ ІОНІВ КАЛЬЦІЮ, КАЛІЮ, НАТРІЮ І ТРАНСПОРТНИХ АТФаз
У ЗБЕРЕЖЕННІ БІОЛОГІЧНОЇ ПОВНОЦІННОСТІ
СПЕРМАТОЗОЇДІВ
03.00.04 -– біохімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Львів – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького МОЗ України
Науковий керівник – доктор біологічних наук, професор
ВОРОБЕЦЬ Зіновій Дмитрович,
Львівський національний медичний
університет імені Данила Галицького,
завідувач кафедри медичної біології та генетики
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
СТОЙКА Ростислав Стефанович,
Інститут біології клітини НАН України,
завідувач відділу регуляції проліферації клітин
кандидат біологічних наук
РИБАЛЬЧЕНКО Тарас Володимирович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
науковий співробітник кафедри біохімії
Провідна установа: Львівський національний університет
імені Івана Франка, кафедра біохімії
Захист відбудеться " 2 " квітня 2004 р. о " 11 00 " годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.368.01 в Інституті біології тварин УААН за адресою: 79034, м. Львів, вул. В. Стуса, 38.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту біології тварин УААН (79034, м. Львів, вул. В. Стуса, 38).
Автореферат розісланий " 1 " березня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Віщур О. І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Питання збереження біологічної повноцінності сперматозоїдів в умовах постійно зростаючого шкідливого впливу чинників техногенного походження на організм чоловіків сьогодні особливо актуальне. Загальноприйняті методи діагностики неплідності, а саме: клініко-морфологічні, цитологічні, імунологічні, бактеріологічні та інші не завжди вказують на причину зниження життєздатності і біологічної повноцінності сперматозоїдів, не розкривають механізму змін, а також недостатньо точно і повно його відображають (Дубоссарская З.М., 1990; Leijonhufvud K.G., 1997, 1998; Николаев А.А., 1998; Неймарк А.И., 1998, 2000).
У цьому зв’язку відомо, що внутрішньоклітинний гомеостаз Са2+, К+, Na+ досягається завдяки складній і координованій системі їх пасивного та активного транспорту, а Na+,K+- та Са2+,Мg2+-АТФази належать до систем, які здійснюють первинний активний транспорт іонів та формують на мембрані електрохімічні градієнти. Їх енергія використовується для забезпечення життєдіяльності клітин і підтримання гомеостазу іонів (Ljulko А.V., 1997; Кравцов О.В., 2000, 2001). До того ж іони кальцію як внутрішньоклітинні месенджери регулюють процеси, які ініціюють рухливість, капаситацію і акросомну реакцію сперматозоїдів (Breitbart H., 1985, 1997).
Ймовірно також, що зміна активності Са2+-транспортувальних систем, зокрема Са2+,Mg2+ -АТФаза, повинна впливати не лише на внутрішньоклітинний гомеостаз Са2+, але й на інші іонтранспортувальні системи і гомеостаз К+ та Na+. Тому дослідження спрямовані на вивчення механізмів енергозалежного і незалежного трансмембранного переміщення іонів, повинні привести до встановлення закономірностей, які лежать в основі рухливості, акросомної реакції і запліднювальної здатності сперматозоїдів.
Якщо виходити з даної точки зору, то пізнання ролі концентрації іонів макроелементів у збереженні життєздатності і біологічної повноцінності сперматозоїдів дозволить розробити методи корекції їх динамічної рівноваги в системі "клітина-середовище".
З огляду на важливу роль біологічної повноцінності сперматозоїдів у репродукції людини проведені нами дослідження, які спрямовані на вивчення іонного гомеостазу і змін життєво важливих процесів, що пов'язані з перерозподілом катіонів з обох сторін цитоплазматичної мембрани та активністю АТФаз, мають не лише теоретичне, але і практичне значення.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано у рамках двох тем: "Роль іонів кальцію, калію, натрію і транспортних АТФаз у збереженні біологічної повноцінності сперматозоїдів" (шифр державної реєстрації № 0196И024411) і "Вивчити механізми регуляції обмінних процесів у репродуктивних органах, ооцитах і ембріонах та розробити способи стимуляції процесів відтворення.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: РОЛЬ ІОНІВ КАЛЬЦІЮ, КАЛІЮ, НАТРІЮ І ТРАНСПОРТНИХ АТФаз У ЗБЕРЕЖЕННІ БІОЛОГІЧНОЇ ПОВНОЦІННОСТІ СПЕРМАТОЗОЇДІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок