Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОД АНАЛІЗУ І ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ НАВЧАЛЬНИХ ВИБІРОК НЕЙРОННИХ МЕРЕЖ ДЛЯ ПРОГНОЗУВАННЯ ЧАСОВИХ РЯДІВ

Загрузка...

МЕТОД АНАЛІЗУ І ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ НАВЧАЛЬНИХ ВИБІРОК НЕЙРОННИХ МЕРЕЖ ДЛЯ ПРОГНОЗУВАННЯ ЧАСОВИХ РЯДІВ

Назва:
МЕТОД АНАЛІЗУ І ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ НАВЧАЛЬНИХ ВИБІРОК НЕЙРОННИХ МЕРЕЖ ДЛЯ ПРОГНОЗУВАННЯ ЧАСОВИХ РЯДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,45 KB
Завантажень:
406
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ТАРАСЕНКО Руслан Олексійович
УДК 681.322:517.444
МЕТОД АНАЛІЗУ І ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ НАВЧАЛЬНИХ ВИБІРОК НЕЙРОННИХ МЕРЕЖ ДЛЯ ПРОГНОЗУВАННЯ ЧАСОВИХ РЯДІВ
05.13.06 – Автоматизовані системи управління
та прогресивні інформаційні технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі системного програмного забезпечення Одеського національного політехнічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат технічних наук, доцент
Крісілов Віктор Анатолійович, завідувач кафедри системного програмного забезпечення Одеського національного політехнічного університету
Офіційні опоненти:
- доктор технічних наук, професор Становський Олександр Леонідович, завідувач кафедри нафтогазового та хімічного машинобудування Одеського національного політехнічного університету;
- кандидат технічних наук, доцент Купріянов Андрій Борисович, доцент кафедри прикладної математики та обчислювальної техніки Одеської державної академії харчових технологій.
Провідна установа Інститут проблем реєстрації інформації, відділ цифрових моделюючих систем, НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться “ 03 “ липня 2002 року о 1330 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.052.01 в Одеському національному політехнічному університеті за адресою: 65044, м. Одеса, проспект Шевченка, 1, ауд. 400 - А.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського національного політехнічного університету за адресою: 65044, м. Одеса, проспект
Шевченка, 1.
Автореферат розісланий “_31_” травня 2002 року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, професор Ямпольський Ю.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Від якості прогнозування часових рядів (ЧР) залежить ефективність прийняття рішень у більшості задач управління та економіки. Бурхливий розвиток таких засобів прогнозування як нейронні мережі (НМ) в останні роки дозволив істотно підвищити точність розв’язання задач прогнозування. Однак теорія прогнозування ЧР засобами НМ на сьогоднішній день недостатньо розвинута. Для такого прогнозування часто застосовуються методи, розроблені для інших засобів апроксимації функцій. На жаль, ці методи недостатньо використовують можливості і переваги НМ. Більшість підходів, що застосовуються при прогнозуванні ЧР, не формалізовані, евристичні, і для них не розроблені відповідні методи й алгоритми.
Одним з найбільш складних етапів при прогнозуванні за допомогою НМ є формування навчальної вибірки (НВ). На цьому етапі визначається, яка інформація про поведінку прогнозованої змінної (ПЗ) буде подана на вхід НМ. Від якості одержаної НВ залежить ефективність прогнозування в цілому. На сьогоднішній день відсутні ефективні формальні критерії оцінки якості НВ, на підставі яких можлива розробка методик, орієнтованих на оптимізацію НВ. Відсутні формальні, обґрунтовані з точки зору особливості задачі і засобів її розв’язання, методики підвищення якості НВ. Оскільки від якості розв’язання задачі прогнозування залежить ефективність прийнятих рішень у будь-якій галузі техніки й, особливо, в задачах управління та економіки, можна стверджувати, що дослідження, спрямовані на створення і впровадження сучасних методів аналізу і підвищення якості навчальної вибірки для НМ у задачах прогнозування часових рядів, є актуальними.
Дисертація виконувалася відповідно до завдань НДР Одеського національного політехнічного університету № 329-62 “Апаратно-програмні засоби автоматизованих систем” і № 329-73 “Програмні засоби автоматизованих систем. Розробка і дослідження методів і засобів автоматизованих систем” (держ. рег. № U001400).
Метою дисертаційних досліджень є підвищення вірогідності прогнозу і зменшення часу побудови прогнозуючої моделі шляхом розробки методу й автоматизованих засобів попереднього аналізу і цілеспрямованого підвищення якості навчальної вибірки в задачах прогнозування часових рядів засобами нейрообчислень.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: МЕТОД АНАЛІЗУ І ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ НАВЧАЛЬНИХ ВИБІРОК НЕЙРОННИХ МЕРЕЖ ДЛЯ ПРОГНОЗУВАННЯ ЧАСОВИХ РЯДІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок