Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Функціональна взаємодія кінази S6 рибосомного білка S6K1 та протеїнкінази 2

Функціональна взаємодія кінази S6 рибосомного білка S6K1 та протеїнкінази 2

Назва:
Функціональна взаємодія кінази S6 рибосомного білка S6K1 та протеїнкінази 2
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,45 KB
Завантажень:
169
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Національна академія наук України
Інститут молекулярної біології та генетики
 
ПАНАСЮК ГАННА ГРИГОРІВНА
УДК 577.218
577.217
Функціональна взаємодія кінази S6 рибосомного білка S6K1 та протеїнкінази 2
03.00.03 - молекулярна бiологiя
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата бiологiчних наук
КИЇВ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі структури та функцій нуклеїнових кислот Інституту молекулярної біології та генетики НАН України.
Науковий керівник: кандидат медичних наук, старший науковий співробітник
Гут Іван Тарасович,
Інститут молекулярної біології та генетики
НАН України,
провідний науковий співробітник відділу структури та функцій нуклеїнових кислот.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
Негруцький Борис Сергійович,
Інститут молекулярної біології та генетики
НАН України,
завідувач лабораторії біосинтезу білка
відділy механізмів трансляції генетичної інформації;
доктор біологічних наук, професор
Матишевська Ольга Павлівна,
Київcький національний університет
імені Tapaca Шевченкa,
професор кафедри біохімії.
Провідна установа: Інститут експериментальної патології, онкології та радіобіології імені Р.Є. Кавецького НАН України, м.Київ.
Захист відбудеться “23” травня 2006 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.237.01 Інституту молекулярної біології та генетики НАН України за адресою: 03680, м. Київ-680, вул. Заболотного, 150.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту молекулярної біології та генетики НАН України.
Автореферат розіслано ____ квітня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук О.В.Підпала
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Нормальне функціонування організму передбачає координовану регуляцію росту, проліферації та диференціації кожної клітини. Відповідно, порушення контролю цих процесів призводить до цілої низки важких патологій, у тому числі, і до злоякісної трансформації клітин. Регуляція ж цих процесів на молекулярному рівні відбувається за рахунок передачі позаклітинних стимулів, що індукуються гормонами, факторами росту, цитокінами від рецепторів клітинної мембрани до відповідних компартментів клітини (ядро, рибосоми, мітохондрії), що, в свою чергу, призводить до зміни експресії відповідних генів як на рівні транскрипції, так і на рівні трансляції мРНК. Сама передача такого позаклітинного стимулу опосередкована функціонуванням множинних сигнальних каскадів, в основі яких покладено принцип послідовних білково-білкових та білково-ліпідних взаємодій, що залежать від пострансляційних модифікацій білків чи ліпідів, наприклад фосфорилювання/дефосфорилювання (Taniguchi et al., 2006).
Детальне вивчення та з’ясування закономірностей передачі позаклітинних стимулів лежить в основі розуміння шляхів міжклітинної комунікації та регуляції функціонування окремо взятої клітини.
Однією із регуляторних ланок сигнальних шляхів є родина Ser/Thr протеїнкіназ S6 білка 80S рибосом (S6K1 та S6K2), що належать до РІ3К/mTOR-залежного сигнального шляху, який є одним із провідних у регуляції основних клітинних функцій, а саме росту клітин, проліферації, диференціації та апоптозу (Volarevic et al., 2001). Згідно існуючої на сьогоднішній день моделі, регуляція активності S6K відбувається за рахунок фосфорилювання/дефосфорилювання множинних сайтів, індукованого позаклітинними мітогенними стимулами (Harrington et al., 2005). Цілий ряд білкових кіназ та фосфатаз здатні використовувати S6K як субстрат in vitro, але молекулярні механізми регуляції активності S6K кіназ in vivo достеменно невідомі.
Найбільш досліджена активність S6К полягає у фосфорилюванні рибосомного білка S6 і, як наслідок, активації трансляції цілого субкласу мРНК, що кодують компоненти апарату трансляції – рибосомні білки та деякі фактори трансляції (Fingar et al., 2004). На сьогодні існують підтвердження того, що з активацією S6К пов’язана активація транскрипції генів рибосомних РНК і, відповідно, функціонування S6К1 безпосередньо пов’язане з регуляцією біогенезу рибосом (Hannan et al.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Функціональна взаємодія кінази S6 рибосомного білка S6K1 та протеїнкінази 2

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок