Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ДАНИХ В АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМАХ ОРГАНІЗАЦІЙНОГО УПРАВЛІННЯ

МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ДАНИХ В АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМАХ ОРГАНІЗАЦІЙНОГО УПРАВЛІННЯ

Назва:
МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ДАНИХ В АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМАХ ОРГАНІЗАЦІЙНОГО УПРАВЛІННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,08 KB
Завантажень:
249
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Міністерство освіти і науки України
Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського
“Харківський авіаційний інститут”
ЧУХРАЙ Андрій Григорович
УДК 681.3.01:658.012.011.56
МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ДАНИХ
В АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМАХ ОРГАНІЗАЦІЙНОГО УПРАВЛІННЯ
05.13.06 – Автоматизовані системи управління та прогресивні інформаційні технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків 2003


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор КУЛІК Анатолій Степанович, Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”, завідуючий кафедрою систем управління літальних апаратів.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор ПЕТРОВ Едуард Георгійович, Харківський національний університет радіоелектроніки, завідуючий кафедрою системотехніки;
кандидат технічних наук, доцент ТАНЯНСЬКИЙ Сергій Станіславович, Національний університет внутрішніх справ, доцент кафедри інформаційних систем і технологій в діяльності органів внутрішніх справ.
Провідна установа:
Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, кафедра системного аналізу і управління, Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться “30” січня 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.062.01 у Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут” за адресою: 61070, Харків-70, вул. Чкалова, 17.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного аерокосмічного університету
ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут” (61070, Харків-70, вул. Чкалова, 17).
Автореферат розісланий “26” грудня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Чумаченко І.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Неперервне вдосконалення та інтенсивне впровадження інформаційних технологій у повсякденну практику привело до того, що в сучасних масштабних організаціях і потужних індустріальних підприємствах стали накопичуватися та оброблятися величезні обсяги даних. Керівники багатьох організацій усвідомили необхідність комп’ютерної підтримки прийняття управлінських рішень, що, в свою чергу, зумовило залежність ефективності функціонування організацій від якості даних автоматизованих систем організаційного управління (АСОУ). Так, із-за низької якості даних в АСОУ підприємства щорічно втрачають від 10 до 25% свого прибутку. Особливо гостро проблема якості даних стоїть у тому разі, коли АСОУ включає в себе множину неоднорідних розподілених і не узгоджених між собою програмних систем, які до того ж містять значну частку надмірних даних і не завжди задовольняють висунуті вимоги. Крім того, існує протиріччя між вимогами до достовірності інформації в АСОУ (10-7 ...10-4 помилок на символ залежно від класу задач) і психофізіологічними можливостями людини як джерела інформації або оператора (до 10-3 ... 10-2 помилок на символ).
Конструктивним шляхом до підвищення якості даних в АСОУ є створення спеціалізованих методів і засобів, які базуються на можливостях прогресивних інформаційних технологій і враховують конкретну специфіку помилок людини. Перші теоретичні дослідження в галузі якості даних автоматизованих систем датуються кінцем 50-х років минулого сторіччя. До цього часу значний вклад у розв’язання проблеми якості даних в АСОУ внесли такі вчені, як В.І. Левенштейн, Ю.М. Мельников, І.С. Зінгер, О.М. Пивоваров, Ф.А. Ніколаєв, А.Г. Маміконов, А.Т. Ашеров, В.А. Литвинов, В.В. Липаєв, Д. Кнут, М. Хернандес, А. Монге, E. Рам, М. Лі, А. Маркус, А. Мотро та інші. Проте, як показує аналіз існуючих методів і засобів підвищення якості даних, більшість робіт присвячена лише окремим питанням даної проблеми, наприклад, тільки розробці методів пошуку надмірних даних або контролю достовірності даних, що не дозволяє вирішувати проблему комплексно.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ДАНИХ В АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМАХ ОРГАНІЗАЦІЙНОГО УПРАВЛІННЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок