Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПАЛАЦОВО-ПАРКОВІ АНСАМБЛІ ПОЛТАВЩИНИ XVIII-XIX столІть

ПАЛАЦОВО-ПАРКОВІ АНСАМБЛІ ПОЛТАВЩИНИ XVIII-XIX столІть

Назва:
ПАЛАЦОВО-ПАРКОВІ АНСАМБЛІ ПОЛТАВЩИНИ XVIII-XIX столІть
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,06 KB
Завантажень:
195
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
міністерство культури і мистецтв україни
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ
ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
ШЕВЧЕНКО
Людмила Станіславівна
УДК 728.83+712+72.03
ПАЛАЦОВО-ПАРКОВІ АНСАМБЛІ ПОЛТАВЩИНИ
XVIII-XIX столІть
18.00.01 — теорія архітектури,
реставрація пам’яток архітектури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
Київ ? 2003
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі теорії, історії архітектури та синтезу мистецтв Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури (НАОМА) Міністерства культури і мистецтв України.
Науковий керівник | - | доктор архітектури, професор
МОЙСЕЄНКО Зоя Василівна,
Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури.
Офіційні опоненти: | - | доктор мистецтвознавства (з архітектури), професор
Тимофієнко Володимир Іванович,
Інститут мистецтвознавства, фольклористики та
етнології ім. М.Т.Рильського НАН України,
провідний співробітник.
- | кандидат архітектури
ВЕЧЕРСЬКИЙ Віктор Васильович,
Головне управління містобудування та архітектури Київської міськдержадміністрації,
головний спеціаліст.
Провідна установа | - | Київський Національний університет будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України
Захист відбудеться 07.10.2003 року, о 12 годині, на засіданні Спеціалізованої вченої ради К 26.103.01 Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури (Україна, 04053, м. Київ, вул. Смирнова-Ласточкіна, 20).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури (Україна, 04053, м. Київ, вул. Смирнова-Ласточкіна, 20).
Автореферат розісланий 19.08.2003 року
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства, професор Ю.В.Белічко
Загальна Характеристика роботи
АктуальнІсть дослІдженнЯ. Палацово-паркові ансамблі Полтавщини XVIII-XIX століть становлять інтерес і як твори садово-паркового мистецтва, і як історичні об’єкти, пов’язані з визначними історичними подіями в регіоні, з життям відомих людей, і як взірці характерної архітектури відповідного періоду. Вони займають значне місце в архітектурній спадщині Полтавщини не лише за чисельністю та масштабами будівництва, а й за реалізованими в них стилістично-композиційними рішеннями.
Вихідними даними для дослідження є частково збережені на сьогоднішній день палацово-паркові ансамблі Полтавщини, які внаслідок історичних подій, руйнівних сил часу, знецінення даних об’єктів у певні періоди розвитку суспільства змінили свої функції та первісний вигляд внаслідок перебудов, переобладнання під відповідні установи, організації тощо. Саме проблема збереження, передачі культурної спадщини наступним поколінням ставить перед науковцями завдання забезпечення історичному середовищу життєздатності. З цієї точки зору варті поваги й уважного вивчення спеціалістів традиції і правила, закладені у XVIII? XIX ст. в архітектурі палаців і парків Полтавщини. Дане дисертаційне дослідження дає змогу доповнити історико-архітектурні знання в галузі палацово-паркового будівництва України в цілому та Полтавського регіону зокрема, визначити його своєрідність, стати науковою базою для відтворення втрачених, реставрації й реконструкції ще існуючих ансамблів.
Дослідження Полтавського регіону в ці два століття дає змогу простежити історичний та соціальний аспекти розвитку палацово-паркових об’єктів, починаючи від їх виникнення, існування в усій величі й красі до періоду кінця XIX — початку XX ст., який унаслідок зміни суспільно-політичних і соціально-економічних умов привів до втрати первісного значення цих об’єктів та їх занепаду.
Незважаючи на те, що архітектурна спадщина Полтавщини постійно привертала до себе увагу істориків, науковців, дослідників, любителів історичного минулого краю, значній частині садибних комплексів, що належали середньому дворянству та розташовувалися у малих населених пунктах, не було приділено достатньої уваги. Деякі палацово-паркові ансамблі, котрі збереглися, отримали статуси пам’яток архітектури, музеїв-заповідників та меморіальних комплексів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ПАЛАЦОВО-ПАРКОВІ АНСАМБЛІ ПОЛТАВЩИНИ XVIII-XIX столІть

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок