Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: РОЗВИТОК МОРАЛЬНОЇ СВІДОМОСТІ ТА САМОСВІДОМОСТІ В МОЛОДШОМУ ШКІЛЬНОМУ ВІЦІ

РОЗВИТОК МОРАЛЬНОЇ СВІДОМОСТІ ТА САМОСВІДОМОСТІ В МОЛОДШОМУ ШКІЛЬНОМУ ВІЦІ / сторінка 4

Назва:
РОЗВИТОК МОРАЛЬНОЇ СВІДОМОСТІ ТА САМОСВІДОМОСТІ В МОЛОДШОМУ ШКІЛЬНОМУ ВІЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
38,14 KB
Завантажень:
90
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Bandura, N.Eisenberg, L.Kohlberg, J.Piaget).
Організація та методи дослідження. Для розв’язання накреслених завдань була розроблена програма дослідження, реалізація якої передбачала застосування комплексу методів, що включав: теоретичні методи (аналіз та узагальнення філософських і психолого-педагогічних надбань з проблеми дослідження); емпіричні методи (бесіди, особистісні та інтелектуальні тести, метод моральних дилем, гіпотетичних ситуацій, бесіди, шкалування, експертне оцінювання, психолого-педагогічний експеримент). Дослідження проводилося у формі експериментально-генетичної стратегії з використанням принципів порівняльно-онтогенетичних зрізів. Для обробки результатів використовувалися контент-аналітична процедура та методи математичної статистики.
Робота проводилася впродовж 1995-2004 років на базі загальноосвітньої школи № 26 м. Рівне. Загальний обсяг вибірки - 192 дітей трьох вікових підгруп молодшого шкільного віку (8-10 років), з рівним представленням експериментальної та контрольної груп.
Наукова новизна дослідження полягає у систематизації та узагальненні наукових підходів до вивчення сутності та розвитку моральної регуляції, системному представленні наукових надбань психологічної науки у сфері когнітивно-ціннісного та емоційного становлення моральності особистості; поглибленні наукових уявлень про внутрішній план моральної діяльності особистості, структуру моральної свідомості та моральної самосвідомості, взаємозв’язок цих конструктів, їх інтелектуальний та прагматичний рівні існування; вивченні вікових аспектів цих диспозиційних характеристик, розуміння дітьми центральних моральних принципів: обов’язку, справедливості, гуманізму, заступництва, цінності людського життя; виокремленні особливостей їх функціонування в період молодшого шкільного віку; вивченні закономірностей розвитку когнітивно-ціннісних та емоційних аспектів моральної свідомості та моральної самосвідомості протягом даного вікового періоду; встановленні рівнів сформованості психічних передумов моральної поведінки; простеженні зв’язку розвитку моральної свідомості та інтелектуального розвитку дітей; виокремленні перспективного шляху сприяння переходу моральних інстанцій у реальні форми моральної поведінки; розробці загальної схеми розвивально-коригуючих впливів на моральну свідомість та самосвідомість дітей (на прикладі категорії заступництва) з метою інтенсифікації процесу присвоєння моральних категорій дітьми молодшого шкільного віку.
Теоретичне значення роботи полягає в розкритті особливостей функціонування когнітивно-ціннісного та емоційного компонентів моральної свідомості й самосвідомості; поглибленні та розширенні наукових знань щодо розвитку структур моральної свідомості та самосвідомості в молодшому шкільному віці; висвітленні історичних аспектів розробки проблеми, її сучасного становища, обґрунтуванні нових шляхів її вивчення; виокремленні центральних ліній аналізу моральної свідомості та самосвідомості, що мають стратегічне значення, а також центральних моральних принципів, засвоєння яких відповідає як особливостям молодшого шкільного віку, так і стратегії особистісно зорієнтованого виховання; обґрунтуванні ідеї психологічно-педагогічного супроводу розвитку моральності в дитячому віці; розробці концептуальної моделі функціонування моральної свідомості та самосвідомості в молодшому шкільному віці.
Практична цінність отриманих результатів полягає в розробці комплексу діагностичних процедур для встановлення рівня розвитку когнітивно-ціннісного та емоційного компонентів моральної свідомості й самосвідомості в період молодшого шкільного віку; виокремленні основних шляхів інтенсифікації цього розвитку; розробці методики розвивально-коригуючих впливів на структури моральної свідомості та самосвідомості дітей.
Отримані результати та висновки можуть застосовуватися в розвивально-коригуючій роботі з дітьми молодшого шкільного віку. Вони поглиблюють систему знань про вікові особливості розвитку структур моральної свідомості в дитячому віці та можливості психологічного впливу на них.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Реферат на тему: РОЗВИТОК МОРАЛЬНОЇ СВІДОМОСТІ ТА САМОСВІДОМОСТІ В МОЛОДШОМУ ШКІЛЬНОМУ ВІЦІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок