Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНТЕЗ І РЕЦИКЛІЗАЦІЯ З АЦИЛЮЮЧИМИ РЕАГЕНТАМИ ГІДРАЗОНІВ 2-АЦИЛМЕТИЛ-1Н-БЕНЗІМІДАЗОЛІВ

Загрузка...

СИНТЕЗ І РЕЦИКЛІЗАЦІЯ З АЦИЛЮЮЧИМИ РЕАГЕНТАМИ ГІДРАЗОНІВ 2-АЦИЛМЕТИЛ-1Н-БЕНЗІМІДАЗОЛІВ

Назва:
СИНТЕЗ І РЕЦИКЛІЗАЦІЯ З АЦИЛЮЮЧИМИ РЕАГЕНТАМИ ГІДРАЗОНІВ 2-АЦИЛМЕТИЛ-1Н-БЕНЗІМІДАЗОЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,41 KB
Завантажень:
189
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ОРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ
УДК 547.288.3+547.772+547.785.5
ВИПІРАЙЛЕНКО Олександр Віталійович
СИНТЕЗ І РЕЦИКЛІЗАЦІЯ З АЦИЛЮЮЧИМИ РЕАГЕНТАМИ
ГІДРАЗОНІВ 2-АЦИЛМЕТИЛ-1Н-БЕНЗІМІДАЗОЛІВ
02.00.03 – ОРГАНІЧНА ХІМІЯ
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ-2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі хімії біологічно активних речовин Інституту органічної хімії Національної Академії Наук України.
Науковий керівник: академік НАН України, доктор хімічних наук, професор Лозинський Мирон Онуфрійович, завідувач відділу хімії біологічно активних речовин, директор Інституту органічної хімії НАН України, м. Київ.
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор Ільченко Андрій Яковлевич, провідний науковий співробітник Інституту органічної хімії НАН України, м. Київ.
доктор хімічних наук, професор Швайка Олексій Павлович, завідувач відділу хімії азолів Інституту фізико-органічної хімії і вуглехімії ім. Л.М. Литвиненка НАН України, м. Донецьк.
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, м. Київ
Захист дисертації відбудеться 12 жовтня 2000р. о 10 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.217.01 при Інституті органічної хімії НАН України за адресою: 02094, м. Київ, вул Мурманська, 5.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Інституту органічної хімії НАН України.
Автореферат розісланий 11 вересня 2000р.
Вчений секретар Спеціалізованої вченої ради
доктор хімічних наук, професор __________________Фещенко Н. Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сполуки піразолу і бензімідазолу відомі понад 100 років. Вони знайшли широке практичне використання як пестициди, барвники та різноманітні лікарські засоби. Інтерес до отримання їх нових похідних не гасне з плином часу. Отже, в хіміків-дослідників значною є потреба створювати такі методи синтезу, що відкривають для молекулярного дизайну нові перспективи. Стосовно цього особливо привабливі реакції на основі рециклізацій.
Цінність рециклізацій – у можливості отримання функціоналізованих продуктів, причому з таким взаєморозташуванням структурних фрагментів, якого важко досягти при використанні інших препаративних методів. Слід зауважити, що рециклізації надто стійких гетероароматичних циклів, у тому числі бензімідазолу, вивчені недостатньо. Вважається, що ці перетворення мають вузькі можливості для синтезу нових сполук із-за значних препаративних обмежень. Вони, як правило, потребують жорстких умов реакції або наявності замісників, що дестабілізують вихідну гетероциклічну систему.
Рециклізації бензімідазольного циклу з утворенням піразольного до нинішнього дослідження були невідомі. Їх реалізація відкриває шлях до нових функціоналізованих гетероциклів і пошуку серед них практично корисних.
Мета і задачі дослідження. Здійснення рециклізації сполук бензімідазолу з утворенням раніше невідомих функціоналізованих піразолів та розробка її до рівня препаративно зручних і ефективних методів. Синтез сполук бензімідазолу, придатних до такого перетворення; вивчення факторів та знаходження засобів, що сприяють селективному перебігу цільової рециклізації.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася в рамках наукової теми відділу хімії біологічно активних речовин Інституту органічної хімії НАН України (№ держреєстрації 0195U004938), проекту Державного фонду фундаментальних досліджень (№ 3.04/0414), вона підтримана грантами за Міжнародною науково-освітньою програмою фонду “Відродження” (№ GSU 053244) і Міжнародного наукового фонду (№ PSU 083063).
Наукова новизна одержаних результатів. Вперше здійснено рециклізацію гідразонів 2-ацилметил-1Н-бензімідазолів у сполуки піразолу та 1-[3(5)-піразоліл]бензімідазолу, а також циклоконденсацію в сполуки 2-(4-піразоліл)- та 2-(3-індоліл)бензімідазолів. Визначено залежність напрямку перетворень від їх умов та природи гідразонового фрагмента вихідних сполук. Запропоновано та детально розроблено новий засіб рециклізації: проведення її в умовах реакції ацилювання.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: СИНТЕЗ І РЕЦИКЛІЗАЦІЯ З АЦИЛЮЮЧИМИ РЕАГЕНТАМИ ГІДРАЗОНІВ 2-АЦИЛМЕТИЛ-1Н-БЕНЗІМІДАЗОЛІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок