Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Поширення оптичних вихорів у скручених і навитих слабонапрямних оптичних волокнах

Поширення оптичних вихорів у скручених і навитих слабонапрямних оптичних волокнах

Назва:
Поширення оптичних вихорів у скручених і навитих слабонапрямних оптичних волокнах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,94 KB
Завантажень:
343
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. В.І. ВЕРНАДСЬКОГО
Яворський Максим Олександрович
УДК 535.2
Поширення оптичних вихорів у скручених і навитих слабонапрямних оптичних волокнах
01.04.05 – оптика, лазерна фізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Сімферополь – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі загальної фізики Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського Міністерства освіти і науки України, м. Сімферополь
Науковий керівник:
к.ф.-м.н., доцент Алексеєв К.М., доцент кафедри теоретичної фiзики, Таврiйський нацiональний унiверситет iм. В.I. Вернадського,
офіційні опоненти:
д.ф.-м.н., професор Мохунь І.В., професор кафедри кореляційної оптики Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, м. Чернівці,
к.ф.-м.н., доцент Дзедолік І.В., доцент кафедри загальної фізики Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського.
Захист дисертації відбудеться “08” 10 2007 р. о 14 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої Ради K52.051.02 Таврiйського національного університету ім. В.І. Вернадського за адресою: 95007, м.Сімферополь, пр. Ак. Вернадського 4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Таврiйського національного університету ім. В.І. Вернадського за адресою: 95007, м. Сімферополь, пр. Ак. Вернадського 4.
Автореферат розісланий “28” 09. 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради K 52.051.02
д. ф.-м. н. Яценко О.В.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Оптичні вихори - гвинтові дислокації хвильового фронту - набувають все більше практичного і теоретичного значення у фізиці. Основи теорії дислокацій хвильового фронту (фазових сингулярностей) були закладені Д. Наєм й М. Беррі в 1974 році. Початковий практичний інтерес до таких об'єктів був викликаний можливістю здійснювати з їхньою допомогою захоплення й маніпулювання мікрочастинками (зокрема, передавати їм орбітальний кутовий момент). Разом з тим, структура фази оптичного вихору виявляється винятково чутливою до параметрів середовища, у якому він поширюється, що робить досить перспективним використання оптичних вихорів у датчиках фізичних величин.
Останнім часом з'явилися теоретичні й експериментальні роботи, у яких оптичні вихори розглядаються як можливі носії інформації. Таким чином, інформацію можна передавати, використовуючи як два стани поляризації, так і можливі значення орбітального моменту, що істотно підвищує інформаційну пропускну здатність каналу зв'язку. Ще однією важливою перевагою такого способу передачі інформації є досягнення принципово нового рівня захисту даних. Існують також роботи, в яких йдеться про використання оптичних вихорів як базисних станів, довільна суперпозиція яких являє собою фізичну реалізацію квантового логічного елемента, названого “quNit”.
Зрозуміло, що для розширення сфери практичного застосування оптичних вихорів, як мінімум, варто вимагати наявності пристроїв, які здатні не тільки генерувати, але й передавати їх на необхідну відстань. Природно використовувати як такі пристрої оптичні волокна. У роботах групи професора О.В. Воляра було показано, що модами ідеального волокна є циркулярно-поляризовані оптичні вихори, які, однак, виявляються структурно нестійкими відносно малих зовнішніх збурювань. Це знижує їхню цінність як, наприклад, носіїв інформації в оптоволоконних лініях. Проте, потенційні можливості оптичних вихорів у інформаційних та інших технологіях спонукають шукати для них теоретично можливі пристрої передачі.
Як приклад таких пристроїв доцільно розглянути відомі у волоконній оптиці скручені та навиті слабонапрямні оптичні волокна. Незважаючи на те, що є значна кількість теоретичних й експериментальних робіт, присвячених вивченню даних типів волокна, питання про поширення вищих мод із азимутальним числом , до яких і належать оптичні вихори, у таких волокнах дотепер не було розглянуте. Тому, як основний аспект актуальності даної роботи вкажемо на необхідність дослідження можливості структурно стійкої передачі оптичних вихорів за допомогою скручених слабонапрямних волокон із наведеним двохпроменезаломлюванням матеріалу та форми, а також за допомогою навитих слабонапрямних волокон із круглим поперечним перерізом.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: Поширення оптичних вихорів у скручених і навитих слабонапрямних оптичних волокнах

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок