Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: О.А.АРАКЧЕЄВ – ПОЛІТИК І ЛЮДИНА

Загрузка...

О.А.АРАКЧЕЄВ – ПОЛІТИК І ЛЮДИНА / сторінка 10

Назва:
О.А.АРАКЧЕЄВ – ПОЛІТИК І ЛЮДИНА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,42 KB
Завантажень:
43
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Життєвий шлях Аракчеєва не відрізнявся особливими збігами обставин, проте всі шанси, які дарувала йому доля він використав максимально. Блискуча кар'єра Аракчеєва часів двох імператорів стала наслідком власної наполегливості, працьовитості, здібностей і розуму.
Увійшовши з часом до аристократичної частини суспільства й отримуючи значні прибутки, Аракчеєв став збирати твори мистецтва, які мали підкреслювати його значимість людини державного рівня. Його естетичні смаки розвивалися поступово, а ставлення до прекрасного мало певні специфічні відтінки. Столичне життя, спілкування з провідними архітекторами, художниками, літераторами і музикантами сформували в нього погляди і смаки, які були реалізовані у вирішенні й оздобленні садово-паркового й архітектурного ансамблю Грyзинського маєтку, у повсякденному побуті.
Проектування і спорудження садиби виконували архітектори Ф.І.Демерцов і В.П.Стасов, але замовником не тільки у фінансовому, але й у художньому плані був Аракчеєв. Його тяжіння до фундаментальності, монументальності і меморіалізації мали бути враховані. Забудова садиби відбувалася поступово і зазнала з часом радикальних стилістичних змін: від суворого класицизму (Ф.І.Демерцов) до раннього ампіру (В.П.Стасов). Будівлі органічно гармоніювали із пейзажною частиною садиби – парком, садом, озерами з островами і т.ін. Два приклади з життя Аракчеєва можуть засвідчити амбіційність графа: собор Андрія Первозванного у Грyзино був єдиною в Росії соборною церквою у сільській місцевості, а пам'ятник Олександру І – єдиним увіковіченням пам'яті монарха у приватному маєтку, збудованого на власний кошт господаря.
Аракчеєву не зраджував смак й у побуті: він зумів створити у власному будинку вишуканий інтер'єр, багато уваги приділяв своєму зовнішньому вигляду, на що витрачав значні кошти. Коло читання було різноманітним, а власна бібліотека налічувала 14 тис. примірників з різних галузей знань.
Коло спілкування було досить великим, проте тісні зв'язки він підтримував лише з декількома родичами. Шлюб Аракчеєва з Наталією Хомутовою взятий у лютому 1806 р., не склався. Супутницею життя, коханою жінкою, другом протягом 25 років була для нього Настасія Федорівна Мінкіна, а її син, вихованець графа Михайло Андрійович Шумський, стали рідними для Аракчеєва. Трагічна доля цих людей сильно вплинула на Аракчеєва, його становище в суспільстві. Близькими друзями Аракчеєва можна назвати таких відомих людей як Є.Ф.Канкрін, Б.Б.Кампенгаузен, М.П.Рум'янцев.
Проведений аналіз приватного життя Аракчеєв доводить, що як особистість, дворянин, поміщик він цілком був людиною свого часу, з досить прогресивними поглядами. За ментальністю він був росіянином, а стосовно способу життя, деяких звичок та життєвих принципів нагадував скоріше європейця. Це цілком узгоджується з його психологічним портретом: людини педантичної, амбітної, відповідальної, з явними рисами лідера і неабияким хистом адміністратора. Збочень, розладів, або патологій аналіз особистості Аракчеєва не виявив. Зі своїми вадами, недоліками і чеснотами він був звичайною людиною, що цілком відбилося на його особистих стосунках з родичами, коханими, друзями.
У четвертому розділі “Сучасники про О.А.Аракчеєва” проаналізовано ставлення до нього громадської думки, яка знайшла відображення у чисельних мемуарах спогадах і нотках сучасників. Для цього використані як свідчення людей, які добре знали його (М.І.Греч, Ш.Массон, В.Р.Марченко) так і тих, хто не знав Аракчеєва близько (Ф.Ф.Вігель, П.А.Вяземський). Мемуаристи торкались різних сторін життя та діяльності Аракчеєва: його службової кар'єри, стосунків з імператорами Павлом І й Олександром І, вищими урядовцями, офіцерами і поселенцями у повсякденному житті, описували Грyзинську вотчину, стиль керівництва, риси характеру тощо.
Дані наративних джерел свідчить, що ставлення сучасників до Аракчеєва було дуже різним: від хвалебних од й лестощів до принизливих, образливих звинувачень. Позиція авторів залежала, насамперед, від особистих стосунків з графом, рівня обізнаності у політичних і суспільних подіях, власних світоглядних позицій.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: О.А.АРАКЧЕЄВ – ПОЛІТИК І ЛЮДИНА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок