Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат на тему: О.А.АРАКЧЕЄВ – ПОЛІТИК І ЛЮДИНА

Загрузка...

О.А.АРАКЧЕЄВ – ПОЛІТИК І ЛЮДИНА / сторінка 11

Назва:
О.А.АРАКЧЕЄВ – ПОЛІТИК І ЛЮДИНА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,42 KB
Завантажень:
43
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Особливо цікавими є чисельні анекдоти, плітки, художні твори, які, до речі, активно цитувалися у спогадах багатьох сучасників. Мемуаристика, присвячена постаті Аракчеєва, має переважно описовий характер, лише іноді спостерігаються спроби аналітичної роботи. Більшість цих спогадів з'явилася у другій половині ХІХ ст., яка характеризується лібералізацією суспільних відносин. Цей чинник не міг не вплинути на характер і зміст спогадів про Аракчеєва. З позицій лібералізму й гуманізму діяльність Аракчеєва, стиль його керівництва військовими поселеннями, методи і заходи управління імперією здавалися реакційними й консервативними. Тому особистий образ графа, його управлінська манера й незрозумілі прояви його поведінки дратували, озлоблювали більшу частину громадськості. Постать Аракчеєва закарбувалася у пам'яті нащадків у темних фарбах, з негативними рисами, яка з часом набула міфологізованого характеру.
У висновках підбиті основні підсумки дисертаційного дослідження, наведене узагальнення і представлено нове вирішення проблеми вивчення постаті О.А.Аракчеєва. Залучення до наукового обігу та аналіз досить широкого кола джерел дали змогу зробити такі висновки, які виносяться на захист:
· Постать О.А.Аракчеєва хоча і була предметом дослідження, але комплексний аналіз усіх аспектів його діяльності як військового та державного діяча у поєднанні з вивченням рис характеру та особливостей приватного життя вперше започатковано в даному дисертаційному дослідженні.
· Аналіз історіографії проблеми свідчить, що постать О.А.Аракчеєва є однією з найбільш міфологізованих в історії Росії ХІХ ст. Мало знайдеться імен російських державних діячів (за винятком, мабуть, монархів), які були б так знані і так негативно сприймалися.
· Неупереджений аналіз документальних і наративних джерел дозволяє значною мірою скоригувати цей усталений образ. З часом, певні риси Аракчеєва накопичувалися в історичній свідомості в якості основних, а інші, не менш виразні і які б характеризували його з позитивного боку стали додатковими, другорядними і, начебто, менш достовірними. Колективна пам'ять поколінь утримала те, що прямо і без перешкод співпадає з архетипічним образом фаворита.
· Багато в чому формуванню саме такого образу сприяв і сам Аракчеєв, який ніколи не прагнув “пояснити себе”, а навпаки, всіляко заохочував загальну зацікавленість, дратуючи публіку контрастом між старим артилерійським мундиром, в якому він інспектував військові поселення, відсутністю особняка в Петербурзі, демонстративною відмовою від престижних нагород - з одного боку, і колосальною владою, з необмеженим кредитом довіри імператора - з іншого. Єдиною причиною такого успіху, яку до речі, він вважав необхідним постійно підкреслювати, віддану і чесну службу, щиру відданість Олександру І і як монарху, і як людині.
· Аналіз державної діяльності, приватного життя Аракчеєва свідчить про те, що в цілому він вписувався в ментальний образ суспільства своєї епохи. Однак, можна стверджувати, що його особистий образ дещо роздвоювався: з одного боку, він був справжнім росіянином, а з іншого – у ставленні до службових обов'язків і в побуті мав риси типового європейця. Це також було причиною несприйняття його управлінської манери, проявів поведінки більшої частини російського суспільства, яке ніколи не тяжіло до порядку, пунктуальності й відповідальності.
· Головними рисами характеру О.А.Аракчеєва були ретельність, наполегливість, працьовитість, педантизм, охайність й обов'язковість. Саме ці чесноти допомогли йому зробити таку блискучу кар'єру, дозволили мати справжніх друзів. Психологічний аналіз дозволяє стверджувати, що природні здібності, умови і стиль виховання, стосунки з підлеглими, родичами та друзями, що Аракчеєв був звичайною людиною зі своїми слабкими і сильними сторонами. Він не був ані самодуром, ані злодієм, як це закріпилося в літературі про нього, хоча і мав негативні й малопривабливі риси характеру.
· Завдяки своїм здібностям, відрізняючись значною працездатністю й наполегливістю Аракчеєв намагався реалізувати на практиці ідею створення такого фантастичного державного інституту як військові поселення.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: О.А.АРАКЧЕЄВ – ПОЛІТИК І ЛЮДИНА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок