Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: О.А.АРАКЧЕЄВ – ПОЛІТИК І ЛЮДИНА

О.А.АРАКЧЕЄВ – ПОЛІТИК І ЛЮДИНА / сторінка 2

Назва:
О.А.АРАКЧЕЄВ – ПОЛІТИК І ЛЮДИНА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,42 KB
Завантажень:
43
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
А.Аракчеєва як особистості.
Методи дослідження добиралися із урахуванням поставлених завдань. Передусім, ми користувалися загальнонауковими методами: конкретно-історичним та логіко-теоретичним, що постають в органічній єдності. Це проявилося в дослідженні історичних умов формування О.А.Аракчеєва як особистості, а також у виявленні особливостей його характеру та способу життя. Було використано також методи сходження від конкретного до абстрактного та від абстрактного до конкретного, що дозволило шляхом детального аналізу фактичного матеріалу скоригувати окремі деталі біографії нашого героя, скласти уявлення про нього, яке значною мірою відрізняється від прийнятого в історіографії.
Історико-генетичний метод дозволив реконструювати психологічний портрет О.А.Аракчеєва, проаналізувати його естетичні смаки й уподобання та прийоми господарської діяльності. В результаті робота носить проблемно-описовий характер, бо деякі епізоди життя Аракчеєва довелося реконструювати заново, особливо у дослідженні його діяльності як поміщика, стосунків з родичами та близьким оточенням. Емпіричний метод дослідження дозволяє більшою мірою позбутися метафізичних оцінок та висновків.
Методологічною основою роботи став відхід від жорсткої соціально-економічної детермінованості історичного процесу. В дослідженні був використаний антропоцентричний підхід з елементами культурологічного аналізу, яких дотримується “нова історична наука”. Послуговуючись цими принципами, ми визнаємо, що історичні процеси складаються як з об'єктивних так із суб'єктивних чинників. В конкретних історичних обставинах кожен з них відіграє або головну, або другорядну роль. В історії самодержавної Росії першої чверті ХІХ ст. суб'єктивний чинник відігравав неабияку роль, інколи домінуючи над іншими. Також ми поділяємо точку зору, що історичні знання мають релятивний характер, бо зміна методологічних парадигм призводить до зміни уявлень про ті чи інші факти історичного буття. Але слід визнати, що саме історичний факт, його наукове, а не емоційне визначення і оцінка складає стрижень наукового дослідження. Вважаємо, що стан розвитку філософії та методології сучасної історичної науки потребує досить уважного і всебічного системного підходу до всіх проблем як на макро, так і на мікрорівнях історичного дослідження.
Наукова новизна дисертаційного дослідження полягає у спробі комплексного реконструювання основних етапів біографії О.А.Аракчеєва, рис його характеру, господарської діяльності, естетичних поглядів та приватного життя. Ці питання в такій постановці не були дослідженні ні у вітчизняній, ні у зарубіжній історіографії. Зважаючи на це, робота має за мету заповнити певну інформаційно-концептуальну прогалину, що існує у науковій літературі з цієї проблеми. Це стало можливим в результаті залучення до наукового обігу нових архівних матеріалів та переосмислення основного корпусу джерел. Зокрема дисертанткою:
·
простежені основні віхи життя та діяльності О.А.Аракчеєва;
·
з'ясовані основні об'єктивні та суб'єктивні чинники становлення О.А.Аракчеєва як особистості, адже саме особливості його характеру - неймовірна працездатність, наполегливість, чесність, відповідальність, обов'язковість допомогли йому сягнути таких висот службової кар'єри;
·
дана характеристика його методам господарювання, ставленню до селян;
·
визначені головні психологічні параметри його постаті;
·
проаналізовані його естетичні смаки й уподобання на прикладах забудови садиби у селі Грyзино, оздоблення інтер'єрів палацу, собору, садово-паркового ансамблю, комплектування бібліотеки тощо;
·
з'ясовані основні деталі повсякденного побуту, стосунки з родичами, друзями, приятелями, знайомими;
·
проаналізоване ставлення сучасників до його особистості;
·
дана характеристика його історичного портрету.
Практичне значення дисертаційного дослідження полягає у можливості використання його результатів у навчальному процесі у вищій школі, зокрема при вивченні тем “Внутрішня політика уряду Олександра І”, “Соціально-економічний розвиток Росії кінця ХVІІІ – першої половини ХІХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: О.А.АРАКЧЕЄВ – ПОЛІТИК І ЛЮДИНА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок