Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: О.А.АРАКЧЕЄВ – ПОЛІТИК І ЛЮДИНА

Загрузка...

О.А.АРАКЧЕЄВ – ПОЛІТИК І ЛЮДИНА / сторінка 3

Назва:
О.А.АРАКЧЕЄВ – ПОЛІТИК І ЛЮДИНА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,42 KB
Завантажень:
43
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
”, “Культура та побут першої половини ХІХ ст.” Наведені у роботі дані можуть бути використані дослідниками при розробці кола проблем, пов'язаних із дореформеною історією селянства, зокрема із впливом суб'єктивних чинників на стан розвитку сільського господарства і матеріального становища селян, основних напрямків розвитку архітектури та скульптури, садово-паркового мистецтва, дворянського побуту, ментальності тощо.
Апробація дисертаційного дослідження протягом кількох років проходила у спецсемінарі під керівництвом доктора історичних наук, професора Чернігівського державного університету імені Т.Г.Шевченка К.М.Ячменіхіна та на Конференціях молодих науковців Чернігівського державного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка (1999 - 2002 рр.), ХХVII та ХХVIII сесіях симпозіуму з питань аграрної історії Східної Європи (м. Вологда, 2000 р.; м. Калуга, 2002 р.), міжнародній науковій конференції “Слов'янський світ на порозі третього тисячоліття” (м. Гомель, 2001 р.), в науковій робітні “Виклики сучасної історіографії: світовий та український контекст” (м. Львів, 2001 р.), Всеукраїнській конференції “Вивчення всесвітньої історії в Україні: традиції, сучасний стан та перспективи” (м. Чернігів, 2002 р.).
Структура дисертації обумовлена, перш за все, логікою дослідження, його метою і завданнями. Робота складається із вступу, чотирьох розділів, висновків, списку джерел та літератури, додатків: таблиць, що містять статистичні дані, зображальні матеріали та неопубліковані архівні матеріали. Її загальний обсяг становить – 269 сторінок (з них 185 основного тексту).


ОСНОВНИЙ ЗМІСТ ДИСЕРТАЦІЇ
У вступі обгрунтовано вибір теми, її наукова актуальність, визначено об'єкт і предмет дослідження, його мету і завдання, окреслено хронологічні межі, розкрито наукову новизну, практичне значення та форми апробації роботи.
У першому розділі “Історіографія проблеми та джерельна база дослідження” проаналізовано стан її наукової розробки, здійснено класифікацію та аналіз використаних джерел.
У відповідності до практичних завдань та методологічних засад, що вирішувались та використовувались дослідниками, нами виділено кілька періодів у історіографії проблеми. Перший період (1850-ті – 1860 ті рр.) позначений накопиченням джерел особового походження і початком їх критичного осмислення; другий період (1870-ті – початок ХХ ст.) є часом значного розширення джерельної та методологічної бази досліджень, з'являються перші наукові роботи аналітичного характеру; третій період (1920-ті – середина 1980-х), коли розвиток вітчизняної науки проходив в межах марксистсько-ленінської методології, виняток становили роботи, які писалися та побачили світ за кордонами радянської держави; четвертий (кінець 1980-х – 2000-ні рр.) пов'язаний з радикальними змінами в галузі проблематики та методології наукових досліджень.
Перші біографії О.А.Аракчеєва з'явилися на початку 1860-х рр., Глебов Л. Слово об Аракчееве // Военный сборник. – 1861. - №6. – С. 455-466; Ратч В.Ф. Сведения о графе Алексее Андреевиче Аракчееве // Военный сборник. – 1861. - №5. – С. 101-142; Богословский Н.Г. Рассказы о былом. Времена военных поселений. – Новгород, 1865. – 315 с. в них подаються лише загальні відомості про його кар'єру, базовані, головним чином, на спогадах сучасників, висвітлюють деякі особливості, риси характеру графа, його стосунки з Олександром І. Робота В.Ф.Ратча користується чи не найбільшою популярністю серед тих, хто вивчав і вивчає постать Аракчеєва. Слід зауважити, що біографічні дані доведені автором лише до 1798 р., в роботі допущено багато фактологічних помилок, які повторюються на сторінках наукової літератури й до наших днів.
З кінця 1860-х рр. на сторінках періодичної преси побачили світ чимало нотаток, спогадів, статей, в яких тим чи іншим чином відображене життя та діяльність Аракчеєва, а також публікувалося його офіційне і приватне листування. Більша частина цих публікацій торкається його діяльності на посаді Головного начальника військових поселень.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: О.А.АРАКЧЕЄВ – ПОЛІТИК І ЛЮДИНА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок