Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: О.А.АРАКЧЕЄВ – ПОЛІТИК І ЛЮДИНА

Загрузка...

О.А.АРАКЧЕЄВ – ПОЛІТИК І ЛЮДИНА / сторінка 4

Назва:
О.А.АРАКЧЕЄВ – ПОЛІТИК І ЛЮДИНА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,42 KB
Завантажень:
43
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Лубяновский Ф.П. Воспоминания. – 1872. – 214 с.; Крымов М.А. Отрывки из воспоминаний офицера Новгородских поселений // Военный сборник. – 1862. - №4. – С. 437-444; Из аракчеевской переписки 1805-1833 гг. // Вестник Европы. – 1870. – Т. IV. – Кн. 8. – С. 467-486; Пенкин Ф.А. Воспоминания о Военно-Учительском институте // Военный сборник. – 1864. - №12. – С. 389-415.
Хоча самостійних аналітичних робіт, присвячених вивченню постаті Аракчеєва в цей період не з'явилося, але вийшли перші грунтовні роботи, присвячені правлінню російських імператорів Павла І та Олександра І, автори яких не могли уникнути аналізу та оцінок політичної діяльності Аракчеєва та його особистих характеристик. Богданович М.И. История царствования императора Александра I и России в его время. – В 5- ти т. – СПб., 1868-1871; Шильдер Н.К. Император Павел Первый. – М., 1896. – 542 с; Його ж. Император Александр Первый, его жизнь и царствование. – Т. IV. – СПб., 1898. – 653 с. Основними джерелами розділів цих робіт, які стосуються висвітлення життя та діяльності графа є спогади і мемуари сучасників, його офіційне та особисте листування. Досить спорідненими є як методологічне, так і концептуальне вирішення цих праць.
М.І.Богданович, поділяючи, головним чином, методологічні принципи романтизму, значну увагу приділяє суб'єктивному чиннику, ідеалізуючи свого героя – Олександра І, виправдовує всі його дії та вчинки за рахунок несприятливих обставин, а частіше чиєїсь недоброї волі. Таким антигероєм та прикрою помилкою російської дійсності автор вважає саме Аракчеєва. Вже з переплетінням позитивістських вкраплень, робота М.К.Шильдера майже повторює концепцію Богдановича щодо двох етапів правління Олександра І. Час до 1812 р. вважається періодом ліберальних реформ, а з 1816 р. настає період реакційних дій “всемогутнього графа Аракчеєва”. Такий доволі спрощений поділ олександрівського правління досить довго домінував у науковій історичній літературі.
Дещо іншим підходом до висвітлення постаті Аракчеєва відзначені роботи О.О.Кізеветтера і вел. кн. Миколи Михайловича. Кизеветтер А.А. Император Александр I и Аракчеев в их взаимоотношениях // Русская мысль. – 1911. - №2. – С. 1-33; Його ж. А.А.Аракчеев // Русская мысль. – 1910. - №11. – С. 42-72; Його ж. А.А.Аракчеев // Русская мысль. – 1910. - №12. – С. 1-31; Николай Михайлович, вел. кн. Император Александр I. Опыт исторического исследования. – М., 1999. – 320 с. Предмет їхніх досліджень різниться. Для Кізеветтера – це постать Аракчеєва і його взаємини з імператором Олександром І. Для вел. кн. Миколи Михайловича - це олександрівська епоха, феномен Олександра І, його оточення й оцінка ліберальних реформ, їх можливість і необхідність для тогочасної Росії. Але не проходить він і повз взаємин Олександра І з Аракчеєвим, торкаючись ролі і місця графа у державній політиці імперії. На відміну від Богдановича і Шильдера, обом авторам притаманна більш конструктивна критика постаті монарха і, особливо, його особистих якостей та рис характеру. На наш погляд, дослідження Кізеветтера і вел. кн. Миколи Михайловича вперше в дослідницькій літературі максимально наблизилися до наукового вирішення головних особливостей правління Олександра І, з'ясування ролі Аракчеєва у державницьких процесах, його впливу на урядову політику.
Першу й єдину на сьогодні спробу створити психологічний портрет Аракчеєва зробив В.Ф.Чиж. Чиж В.Ф. Психология злодея, властелина, фанатика. – М., 2001., - 416 с. Робота написана на підставі джерел особового походження, надрукованих у великій кількості на сторінках багатьох наукових та науково-популярних видань цього часу. Йдучи багато в чому за авторами спогадів, мемуарів, нотаток, Чиж аналізує постать Аракчеєва як типового злодія. Така концепція автора, на нашу думку, виражає більш емоційне ставлення до предмету дослідження, ніж наукове обгрунтування.
Наприкінці ХІХ – початку ХХ ст.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: О.А.АРАКЧЕЄВ – ПОЛІТИК І ЛЮДИНА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок