Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: О.А.АРАКЧЕЄВ – ПОЛІТИК І ЛЮДИНА

Загрузка...

О.А.АРАКЧЕЄВ – ПОЛІТИК І ЛЮДИНА / сторінка 9

Назва:
О.А.АРАКЧЕЄВ – ПОЛІТИК І ЛЮДИНА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,42 KB
Завантажень:
43
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

У другому розділі “Соціально-політичний портрет” відтворено основні віхи життя, державної та господарчої діяльності як поміщика. О.А.Аракчеєв народився 23 вересня 1769 р. у с. Гарусово Вишневолоцького повіту Тверського намісництва в родині дрібного поміщика. Дитячі роки він провів на батьківщині, де і здобув домашню початкову освіту. З 1783 р. навчався у інженерному та артилерійському кадетському корпусі, який успішно закінчив з чином підпоручика. Враховуючи його здібності, керівництво корпусу залишило його на посаді викладача та завідуючого корпусною бібліотекою. За протекцією директора корпусу П.І.Меліссіно він потрапив до гатчинських військ цесаревича Павла Петровича й очолив артилерію. Саме тут він проявив свої здібності адміністратора і був не тільки поміченим майбутнім імператором, але й відзначеним чинами та нагородами.
Стрімкий зліт його кар'єри почався після смерті Катерини ІІ 6 листопада 1796 р.: сходженням на престол Павла І. Аракчеєв обійняв ряд значних, але не головних посад у державі. Аракчеєв отримує послідовно чини генерал-майора, а потім генерал-лейтенанта, спочатку баронський, пізніше графський титули, численні нагороди, Грyзинську вотчину (2 тис. душ кріпаків) у Новгородській губернії. Не зважаючи на значні успіхи у кар'єрі, яка тривала до осені 1799 р. (потім були дві опали і повна відставка вже до травня 1803 р.), назвати Аракчеєва фаворитом Павла І не можна, бо його вплив на політику уряду та імператора особисто був незначним, а його діяльність стосувалася лише питань артилерії й армії.
Інша річ, коли мова йде про діяльність Аракчеєва часів царювання Олександра І, особливо після закінчення Вітчизняної війни 1812 р. і закордонних походів. В цей період вплив Аракчеєва на політичні процеси в країні був досить значним, його можна вважати фаворитом Олександра І, проте назвати останнє десятиліття правління - “аракчеєвщиною” – неможливо, бо імператор ніколи не усувався від управління державою, а Аракчеєв ніколи не був самостійним політиком. Вважаємо, що усталеність цієї тези в історіографії пов'язана із запровадженням та функціонуванням військових поселень, створених за ініціативи Олександра І і керованих графом Аракчеєвим.
Причинами падіння Аракчеєва в царювання Миколи І стали і негативне ставлення до графа як самого монарха, так і неприйняття громадською думкою російського суспільства військових поселень. До смерті (у квітні 1834 р.) Аракчеєв мешкав у Грyзино, де займався маєтком, благодійницькою діяльністю, упорядкуванням садиби тощо.
Окремий пункт дисертації присвячено його діяльності як поміщика. На підставі архівних даних зроблено спробу довести, що з часом Аракчеєвим було створене зразкове підприємницьке господарство, орієнтоване на ринок, чому значною мірою, сприяла мережа транспортних комунікацій, близькість великого споживача сільськогосподарської продукції – Петербурга, а також раціональні засоби ведення господарства.
Аракчеєв перевів усі селянські господарства на грошовий оброк, головною статтею прибутків зробив тваринництво і продаж сіна та дров. Статистика свідчить, що більшість селянських господарств мала досить високий рівень розвитку: достатню кількість землі, угідь, худоби. Грyзинський маєток відзначала добре розвинута інфраструктура: гарні шляхи сполучення, регулярна забудова сіл і селищ, шпиталь, ощадний банк. Багатьом сучасникам він нагадував затишний куточок Західної Європи.
Аналіз біографії О.А.Аракчеєва засвідчує, що він пройшов складний шлях становлення і формування як активний державний діяч, талановитий адміністратор і господар. Його самостійність, свідоме ігнорування будь-яких двірцевих угрупувань, теплі стосунки з Олександром І викликали несприйняття, навіть озлоблення частини громадськості, що з часом знайшло відображення у мемуарній і науковій літературі.
Третій розділ “Особистість О.А.Аракчеєва” присвячений аналізу приватного життя Аракчеєва, його психологічним характеристикам. Зроблено аналіз здібностей, умов формування його особистості, стилю виховання й особистих стосунків.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: О.А.АРАКЧЕЄВ – ПОЛІТИК І ЛЮДИНА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок