Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕЛЯТИВІСТСЬКИЙ РОЗРАХУНОК ХАРАКТЕРИСТИК ДІЕЛЕКТРОННИХ САТЕЛІТІВ СПЕКТРАЛЬНИХ ЛІНІЙ БАГАТОЗАРЯДНИХ ІОНІВ

РЕЛЯТИВІСТСЬКИЙ РОЗРАХУНОК ХАРАКТЕРИСТИК ДІЕЛЕКТРОННИХ САТЕЛІТІВ СПЕКТРАЛЬНИХ ЛІНІЙ БАГАТОЗАРЯДНИХ ІОНІВ

Назва:
РЕЛЯТИВІСТСЬКИЙ РОЗРАХУНОК ХАРАКТЕРИСТИК ДІЕЛЕКТРОННИХ САТЕЛІТІВ СПЕКТРАЛЬНИХ ЛІНІЙ БАГАТОЗАРЯДНИХ ІОНІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,27 KB
Завантажень:
59
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім.І.І.МЕЧНИКОВА
Чернякова Юлія Георгіївна
УДК 539.18:539.184
РЕЛЯТИВІСТСЬКИЙ РОЗРАХУНОК ХАРАКТЕРИСТИК ДІЕЛЕКТРОННИХ САТЕЛІТІВ СПЕКТРАЛЬНИХ ЛІНІЙ БАГАТОЗАРЯДНИХ ІОНІВ
01.04.05 – оптика та лазерна фізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
ОДЕССА – 2005
Дисертацiєю є рукопис.
Робота виконана в Одеському державному екологічному університеті
Мiнiстерства освiти і науки України.
Науковий керiвник: доктор фiзико-математичних наук, професор
Глушков Олександр Васильович,
Одеський державний екологічний університет,
завiдувач кафедри вищої та прикладної
математики
Офiцiйнi опоненти: доктор фiзико-математичних наук, професор
Флорко Олександр Володимирович,
Одеський національний університет
ім.І.І.Мечнікова,
професор кафедри загальної і хімічної фізики
доктор фiзико-математичних наук, професор
Зеленцова Тетяна Миколаївна,
Одеський національний політехнічний
університет,
професор кафедри теоретичної та експеримен-
тальної ядерної фізики
Провiдна установа: Ужгородський національний університет,
кафедра квантової електроніки, Мiнiстерство
освiти і науки України, м.Ужгород
Захист вiдбудеться 28.10.2005р. о 1400 годинi на засiданнi спецiалiзованої вченої ради Д41.051.01 в Одеському національному університеті ім.І.І.Мечникова за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Пастера 27, велика фізична аудіторія.
З дисертацiєю можна ознайомитись у науковій бiблiотецi Одеського національного університету ім.І.І.Мечникова за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 24.
Автореферат розiсланий 28.09. 2005р.
Вчений секретар
спецiалiзованої вченої ради Федчук О.П.
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останні роки інтенсивно розвивається спектро-скопія багатозарядних іонів, що охоплює ультрафіолетовий та рентгенівський діапазони спектру. Значний інтерес до розвитку цієї галузі оптики та спектроскопії атомів традиційно стимулюється потребами астрофізики, фізики плазми, лазерної фізики, квантової електроніки, досліджень по керованому термоядерному синтезу, створенням нових схем лазерів у ВУФ і рентгенівській галузях спектра, астрофізичними дослідженнями тощо. При цьому виникає гостра необхідність розв"язання задач спектроскопії атомів та багатозарядних іонів на принципово новому рівні теоретичної послідов-ності і точності. За теперишнього часу спостерігається значний прогрес у розвитку експеримента-льних методів дослідження, зокрема, істотне збільшення інтенсивності лазерного випроміню-вання, використання токамаків, джерел синхротронного випромінювання тощо, що дає можливість вивчення все більш енергетичних процесів і стимулює розвиток нових, високоточних методів розрахунку влас-тивостей спектрів складних атомних систем, включаючи трьохквазічастинкові (тобто атоми, іони з остовом заповнених електронних оболоньок та 3 квазічас-тинками: електронами або вакансіями над шуканим остовом). Відомо, що автоіонізаційні стани (АС) грають ключову роль у різноманітних елементарних атомних процесах. Наявність АС у іонах істотним чином впливає на характер спектру випромінювання високотемпературної астрофізичної та лабораторної плазми. Їх радіаційний розпад супроводжується виникненням дієлектронних сателітів (ДС) до резонансних ліній іонів наступної кратності іонізації, які містять інформацію про стан плазми, що використовується для її діагностики, а також при вивченні фізичних умов у сонячній короні та інших астрофізичних об"єктах. Знання властивостей АС та ДС дуже важливе також для розуміння процесів, що відбуваються, напр., у лазерній плазмі. Їх розпад може сильно впливати на кінетику заселення збуджених рівнів, інтенсивність випромінювання спектральних ліній. Між ін-шим, незважаючи на достатньо велику кількість різноманітних теоретичних методів у сучасній атомній спектроскопії, більшість з них не спроможна адекватно, із спектроскопічною точністю описати властивості ДС спектральних ліній складних багатозарядних іонів (напр., 3квазічастин-кових), зокрема, Na-подібних ДС у спектрах Ne-подібних іонів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: РЕЛЯТИВІСТСЬКИЙ РОЗРАХУНОК ХАРАКТЕРИСТИК ДІЕЛЕКТРОННИХ САТЕЛІТІВ СПЕКТРАЛЬНИХ ЛІНІЙ БАГАТОЗАРЯДНИХ ІОНІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок