Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНТЕРНЕТ-ТЕХНОЛОГІЇ БІБЛІОТЕЧНОГО СЕРВІСУ В УКРАЇНІ: СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК (1990-ті рр. - ПОЧАТОК ХХІ ст.)

ІНТЕРНЕТ-ТЕХНОЛОГІЇ БІБЛІОТЕЧНОГО СЕРВІСУ В УКРАЇНІ: СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК (1990-ті рр. - ПОЧАТОК ХХІ ст.)

Назва:
ІНТЕРНЕТ-ТЕХНОЛОГІЇ БІБЛІОТЕЧНОГО СЕРВІСУ В УКРАЇНІ: СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК (1990-ті рр. - ПОЧАТОК ХХІ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,35 KB
Завантажень:
355
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
імені В.І. ВЕРНАДСЬКОГО
СОЛОВЯНЕНКО Денис Володимирович
УДК: 024 (477)/004.738.5 “199/200”
ІНТЕРНЕТ-ТЕХНОЛОГІЇ БІБЛІОТЕЧНОГО СЕРВІСУ В УКРАЇНІ:
СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК (1990-ті рр. - ПОЧАТОК ХХІ ст.)
07.00.08 – “Книгознавство, бібліотекознавство, бібліографознавство”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського
Науковий керівник: | академік НАН України,
доктор філософських наук, професор
Онищенко Олексій Семенович
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, генеральний директор
Офіційні опоненти: | доктор історичних наук, старший науковий співробітник
Горовий Валерій Микитович
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, керівник Служби інформаційно-аналітичного забезпечення органів державної влади (СІАЗ), заступник генерального директора з наукової роботи
кандидат історичних наук
Кириленко Олександр Григорович
Наукова бібліотека ім. М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка
директор
Захист відбудеться “28” лютого 2008 р. о 15.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.165.01. по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) наук у Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського за адресою: 03039, Київ, просп. 40-річчя Жовтня, 3.
З дисертацією можна ознайомитися в читальному залі бібліотекознавчої літератури Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, Київ, просп. 40-річчя Жовтня, 3.
Автореферат розісланий “28” січня 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук | А. О. Чекмарьов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДОСЛІДЖЕННЯ
Актуальність теми. З кожним днем процеси інтенсифікації науково-технічного прогресу стають все більш помітними у суспільстві. Нові реалії вимагають нових рішень, зокрема, щодо доступу до інформації, засобів та методів зв’язку суб’єктів інформаційних відносин. У таких умовах наріжним каменем інформаційних відносин стають Інтернет-технології – найоперативніший та найзручніший на сьогодні засіб комунікації. Тут мова йде про побудову принципово нового віртуального інформаційного простору. Бібліотеки, як одні з основних суб’єктів на ринку інформації, звісно, не можуть стояти та й не стоять осторонь процесів віртуалізації інформаційного життя.
Бібліотеки економічно розвинених країн почали використовувати Інтернет-технології досить давно. Сьогодні надання бібліотечних послуг засобами мереж Інтернет/Екстранет/Інтранет для провідних бібліотек світу вже є усталеною практикою, проте теоретично це питання розроблено недостатньо. Тому сьогодні склалася ситуація, коли бібліотечна практика випереджає теорію. Бібліотекам не вистачає теоретичного базису для розвитку цього прогресивного напрямку бібліотечного сервісу. Так, деякі фундаментальні поняття онлайнової взаємодії з бібліотекознавчої точки зору досі залишаються не визначеними, не проаналізовані належним чином переваги та недоліки бібліотечного Інтернет-сервісу (БІС), недостатньо розроблені технологічні засади надання бібліотечних послуг в онлайновому режимі. Наявні прогалини у дослідженні існуючих проектів БІС, ролі й місця, які займають проекти бібліотечно-інформаційних установ в українському сегменті мережі Інтернет (УСМІ). Потребують опрацювання історичні аспекти використання Інтернет-технологій у бібліотечній справі.
Тому сьогодні, зокрема, в контексті багатовекторного аналізу, потрібний ґрунтовний розгляд сучасного стану справ у цій царині. Необхідно зробити відповідне бібліотекознавче дослідження та побудувати на його основі принципово нову парадигму – БІС – невід’ємну складову сучасних бібліотечно-інформаційних відносин.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження відповідає завданням Національної академії наук України.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ІНТЕРНЕТ-ТЕХНОЛОГІЇ БІБЛІОТЕЧНОГО СЕРВІСУ В УКРАЇНІ: СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК (1990-ті рр. - ПОЧАТОК ХХІ ст.)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок