Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІЯЛЬНІСТЬ РСДРП (меншовиків) В УКРАЇНІ (1907-1914 рр.)

Загрузка...

ДІЯЛЬНІСТЬ РСДРП (меншовиків) В УКРАЇНІ (1907-1914 рр.)

Назва:
ДІЯЛЬНІСТЬ РСДРП (меншовиків) В УКРАЇНІ (1907-1914 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,74 KB
Завантажень:
126
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна
Мартиненко Наталія Миколаївна
УДК 329.8 (477)14”1907/1914”
ДІЯЛЬНІСТЬ РСДРП (меншовиків) В УКРАЇНІ (1907-1914 рр.)
Спеціальність 07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі українознавства філософського факультету Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна
Науковий керівник | доктор історичних наук, професор
ЛАНТУХ Валерій Васильович, професор кафедри історії Росії історичного факультету Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна
Офіційні опоненти | доктор історичних наук, професор
ГРЕЧЕНКО Володимир Анатолійович,
начальник кафедри історії державності України та українознавства Харківського національного університету внутрішніх справ Міністерства внутрішніх справ України
ГОЛІКОВА Олена Михайлівна, кандидат історичних наук, доцент кафедри історичних і соціально-політичних дисциплін Харківського національного аграрного університету імені В.В. Докучаєва Міністерства аграрної політики України
Провідна установа | Інститут історії України НАН України (відділ історії України ХІХ – початку ХХ ст.), м. Київ
Захист відбудеться 11 травня 2007 р. о 15.00 годині на засіданні вченої ради  Д 64.051.10 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4, аудиторія V-58.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна (61077, м. Харків, площа Свободи, 4)
Автореферат розісланий 10 квітня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Є.П. Пугач
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. У сучасній Україні триває інтенсивний процес розвитку політичної системи. Немає необхідності спеціально доводити, що політичні партії є складовою частиною цієї системи розвиваються разом із нею. Безсумнівно, вивчення історії становлення й перших кроків діяльності політичних партій дозволить краще усвідомити сучасні політичні процеси.
На початку ХХ століття соціалістичні ідеї були надзвичайно популярними. Одним із найвпливовіших виразників соціалістичної ідеї в Російській імперії була в ті роки РСДРП, яка мала відносно сталу підтримку з боку революційно настроєних робітників, зокрема і в Україні. Дві фракції єдиної на той час партії – більшовики та меншовики – не лише вели внутрішньопартійну боротьбу, вивчення якої явно переважало в радянській літературі, а й тісно співробітничали (про що із зрозумілих причин не згадувалося).
Нагальні потреби суспільного розвитку, насущні інтереси всіх народів вимагали демократизації країни, усунення царського самодержавства, ліквідації поміщицького землеволодіння та інших залишків феодально-кріпосницької системи.
На межі ХІХ-ХХ століть Україна переходила до політичного періоду національного відродження. У зв’язку з цим тут почала виникати і діяти значна кількість різноманітних політичних партій. Кожна з них мала власну ідеологію, політичну мету, стратегію та організаційну будову. Спектр політичних партій був дуже широким: від крайніх правих до лівих. Особливо важливим було те, що тут діяли як суто національні, українські політичні партії (наприклад РУП, ТУП, УСДРП, УПСР та інші), так і загальноросійські – РСДРП, есерів, кадетів тощо.
Сьогодні, на початку ХХІ сторіччя, ситуація в політичному житті дещо подібна. Знову в Україні функціонує велика кількість нових політичних партій, які успадкували світогляд, політику і тактику тих партій, які діяли століття тому. Щоправда, проблемою багатьох сучасних політичних партій є відсутність виваженої ідеології, що обумовлює їхній надто короткий політичний вік. Саме тому сучасним лідерам політичних організацій треба знати і правильно розуміти історію тих партій, які існували на початку ХХ сторіччя.
Отже, цілком закономірне звернення авторки до історії однієї з досить впливових на місцях політичних сил – РСДРП (меншовиків).
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Реферат на тему: ДІЯЛЬНІСТЬ РСДРП (меншовиків) В УКРАЇНІ (1907-1914 рр.)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок