Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ (за матеріалами харчових підприємств Херсонського регіону)

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ (за матеріалами харчових підприємств Херсонського регіону)

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ (за матеріалами харчових підприємств Херсонського регіону)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,64 KB
Завантажень:
238
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВАДИМА ГЕТЬМАНА
ПУСТОВА НАТАЛІЯ ОЛЕКСІЇВНА
УДК 658.29
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ
(за матеріалами харчових підприємств Херсонського регіону)
Спеціальність 08.06.01 – Економіка, організація і управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук

Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі економіки підприємств Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана Міністерства освіти і науки України, м. Київ
Науковий керівник : кандидат економічних наук, професор
Федонін Олексій Сергійович,
Київський національний економічний університет
імені Вадима Гетьмана,
професор кафедри економіки підприємств
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Орлов Олівер Олексійович,
Хмельницький національний університет,
завідувач кафедри економіки підприємства і
підприємництва
кандидат економічних наук, доцент
Омельяненко Тетяна Володимирівна,
Київський національний економічний університет
імені Вадима Гетьмана,
докторант кафедри менеджменту
Провідна установа: Одеський національний політехнічний університет
Міністерства освіти і науки України,
кафедра економіки підприємств, м. Одеса
Захист відбудеться „_29_” січня 2007р. о 16.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.04 Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 203.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана за адресою: 03113, м. Київ, вул. Дегтярівська, 49-Г, ауд. 601.
Автореферат розіслано ”29” грудня 2006р.
В.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук, професор А.П.Наливайко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Прискорення процесу глобалізації, динамічність соціально-економічних змін, поглиблення ринкових відносин закономірно висувають на перший план проблему підвищення конкурентоспроможності продукції та суб’єктів господарювання як на вітчизняних, так і на світових ринках. Збільшення пропозиції товарів і послуг і водночас зменшення платоспроможності попиту загострило проблемні питання забезпечення та підтримки рівня конкурентоспроможності, адекватного вимогам вітчизняного ринку. Ці питання є відносно новими, багатогранними й охоплюють декілька аспектів, в тому числі: методологічний, пов’язаний з визначенням теоретичних засад конкурентоспроможності підприємств; економічний, направлений на оцінку її рівня та організаційно-економічний, що створює підґрунтя для побудови механізму її забезпечення. У такій комплексній постановці проблемні аспекти досягнення та сталого забезпечення конкурентоспроможності розглядаються дослідниками тільки в останні десятиліття. Особливий внесок в розробку цієї актуальної проблематики здійснено видатними вченими свого часу: П. Самуельсоном, М. Вебером, М. Портером, Д. Рікардо, А. Смітом, Д. Стрендом. На сьогодні даний напрямок досліджень широко висвітлюється у працях західних вчених-економістів, у тому числі І. Ансоффа, Г. Асселя, Ф. Котлера, А. Томпсона, Д. Формбі. Базові теоретичні та методичні положення знайшли подальшого поглиблення у наукових дослідженнях російських і вітчизняних вчених, зокрема Г.Л. Азоєва, Г.Л. Багієва, А.П. Градова, Р.А. Фатхутдінова, О.Ю. Юданова, В.Г. Герасимчука, І.Л. Решетнікової, С.І. Соколенка, Ю.Ф. Ярошенка та інших.
Незважаючи на активні наукові пошуки в цьому напрямку досліджень, деякі важливі теоретико-методичні та прикладні засади забезпечення конкурентоспроможності підприємств ще не дістали належного обґрунтування. З урахуванням посилення інтенсивності регіональної та галузевої конкуренції потребують подальших досліджень питання впорядкування понятійно-категоріального апарату, формування адекватної вимогам ринку цілісної концепції механізму забезпечення та підтримки рівня конкурентоспроможності підприємства як найважливішого інструмента посилення його позицій в конкурентній боротьбі, розробки рекомендацій щодо створення забезпечуючих складових впровадження такого механізму тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ (за матеріалами харчових підприємств Херсонського регіону)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок