Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Ехосеміотика новоутворень щитовидної залози

Ехосеміотика новоутворень щитовидної залози

Назва:
Ехосеміотика новоутворень щитовидної залози
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,61 KB
Завантажень:
314
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Інститут ендокринології та обміну речовин
ім. В. П. Комісаренка АМН України
МАТЯЩУК Сергій Ігорович
УДК 616.441-006-073.97
Ехосеміотика новоутворень щитовидної залози
14.01.14. – ендокринологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті ендокринології та обміну речовин ім. В.П. Комісаренка АМН України
Науковий керівник :
доктор медичних наук, професор, член-кореспондент АМН України
Епштейн Овсій Володимирович,
Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В. П. Комісаренка АМН України, завідувач лабораторії функціональної діагностики
Офіційні опоненти :
доктор медичних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України, Лауреат Державної премії України Медведєв Володимир Єгорович,
Інститут онкології АМН України, завідувач відділу проміневої діагностики та інтервентаційної радіології
доктор медичних наук, старший науковий співробітник
Рибаков Станіслав Йосипович, Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В. П. Комісаренка АМН України, заступник завідувача відділу хірургії
Провідна установа :
Івано-Франківська державна медична академія МОЗ України, кафедра ендокринології
Захист відбудеться 17.06.2003 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.558.01 з ендокринології в Інституті ендокринології та обміну речовин ім. В. П. Комісаренка АМН України (04114, м. Київ, вул. Вишгородська, 69).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту ендокринології та обміну речовин ім. В. П. Комісаренка АМН України (04114, м. Київ, вул. Вишгородська, 69).
Автореферат разісланий 15.05.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор біологічних наук Калинська Л. М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ультразвукова оцінка кількості, розмірів та локалізації об`ємних утворень щитовидної залози на теперішній час є найкращою серед всіх наявних інструментальних методів досліджень [Haber R. S., 2000]. Проте, можливості методу у визначенні характеру тиреоїдних новоутворень належним чином не вивчені, незважаючи на те, що ультразвукове дослідження щитовидної залози існує вже більше ніж 30 років.
До початку 90-х років спроможність ехографії визначати доброякісність чи злоякісність вузлів щитовидної залози більшістю спеціалістів заперечувалась. Передопераційний діагноз встановлювався головним чином на підставах результатів тонкогольчастої аспіраційної пункційної біопсії з наступним цитологічним дослідженням пунктату (ТАПБ). Але, широке застосування ТАПБ викрило низку обмежень цього методу дослідження – неможливість масових обстежень, складність дослідження багатовузлового зобу та незмінну наявність частини неінформативних і невизначених результатів. Все це дало поштовх до більш поглибленого вивчення можливостей ехографії щодо визначення характеру вузлів щитовидної залози.
З початку 80-х років у клінічній практиці застосовується ультразвукове обладнання високої розподільчої спроможності – з частотою датчиків 7.5 МГц та більше, яке відкрило якісно нові можливості для візуальної оцінки новоутворень. Але невирішеність проблеми залишається, про що свідчить продовження досліджень у цьому напрямку [Marqusee E. et al., 2000; Koike E. et al., 2001]. Більшість окремих ультразвукових ознак вузлів, як тих, що використовуються нами, так і зазначених в літературі, в значній мірі схематичні і неконкретні, мають широкий діапазон трактування. З цієї причини погляди щодо комплексних ультразвукових ознак доброякісних та злоякісних пухлин щитовидної залози вкрай суперечливі. Не існує й ультразвукової класифікації вузлів, яка б задовольняла клінічні вимоги щодо оцінки їх характеру. Все це є наслідком недостатнього дослідження морфологічних підвалин ультразвукових характеристик новоутворень. Технічний потенціал сучасної ехографії та набутий досвід в галузі патоморфологічного дослідження тиреоїдних пухлин дають можливість уточнити та доповнити ультразвукові ознаки новоутворень щитовидної залози.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами
Дисертаційна робота виконана відповідно до інститутського плану науково-дослідних робіт і є фрагментом теми № 412 “Дослідження структурно-функціонального стану кісткової тканини у хворих з доброякісними та злоякісними новоутвореннями щитовидної залози різного віку в процесі радикального комбінованого лікування” (№ державної реєстрації 0198U001279).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Ехосеміотика новоутворень щитовидної залози

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок