Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИЯВЛЕННЯ ВИДОСПЕЦИФІЧНОГО АНТИГЕНУ СЕРЕД ПОВЕРХНЕВИХ КОМПОНЕНТІВ Mycobacterium avium.

ВИЯВЛЕННЯ ВИДОСПЕЦИФІЧНОГО АНТИГЕНУ СЕРЕД ПОВЕРХНЕВИХ КОМПОНЕНТІВ Mycobacterium avium.

Назва:
ВИЯВЛЕННЯ ВИДОСПЕЦИФІЧНОГО АНТИГЕНУ СЕРЕД ПОВЕРХНЕВИХ КОМПОНЕНТІВ Mycobacterium avium.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,62 KB
Завантажень:
285
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Міністерство охорони здоров'я України
Харківський науково-дослідний інститут мікробіології та імунології
ім. І.І. Мечникова
ФІЛІПОВСЬКИЙ Олександр Вікторович
УДК 579.61: 616-078: 579.873.21
ВИЯВЛЕННЯ ВИДОСПЕЦИФІЧНОГО АНТИГЕНУ СЕРЕД ПОВЕРХНЕВИХ КОМПОНЕНТІВ Mycobacterium avium.
03.00.07 - мікробіологія.
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук.
Харків – 2000
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Одеському державному медичному університеті.
Міністерства охорони здоров'я України
Науковий керівник:
доктор медичних наук, доцент Протченко Павло Захарович, завідувач кафедри мікробіології, вірусології та імунології Одеського державного медичного університету МОЗ України.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Дикий Ігор Леонідович, завідувач кафедри мікробіології, Національна Фармацевтична Академія МОЗ України.
доктор медичних наук, професор Климнюк Сергій Іванович завідувач кафедри мікробіології, вірусології та імунології, Тернопільська Державна Медична Академія ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України.
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти
ім. П.Л. Шупика МОЗ України, м. Київ.
Захист відбудеться 12.12.2000 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої Вченої Ради Д. 64.618.01 при Харківському науково-дослідному інституті мікробіології та імунології ім. І.І. Мечникова (310057, м. Харків, вул. Пушкінська, 14).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського науково-дослідного інституту мікробіології та імунології ім. І.І. Мечникова
(м. Харків, вул. Пушкінська, 14)
Автореферат розісланий 07.11.2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої Вченої Ради,
кандидат медичних наук Кучма І. Ю.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В 1995 році в Україні офіційно об'явлено епідемію туберкульозу. Підвищення рівня захворюваності відзначається на всієї території України, а найвищі показники зареєстровано в Херсонській області (73,7 на 100 тис. населення), в Одеській області цей показник складає 61, 3 на 100 тис. (Фещенко Ю.І., 2000).
В останні роки клінічна картина туберкульозу зазнала змін у порівнянні з "класичними" описами цього захворювання, що пояснюють змінами екологічної обстановки, зростанням частоти інфікування хворих штамами мікобактерій з первинною лікарською стійкістю до низки хіміопрепаратів, розповсюдження мікобактеріозів серед осіб молодого віку. а також розповсюдженням СНІДу (Sherer R, 1986; Sippola A. A; 1993, Payen M C, 1997). Саме наслідком СНIДУ є розвиток опортуністичних інфекцій, спричинених атиповими мікобактеріями (Delaunois L., 1997). Найбільше значення серед цих захворювань мають мікобактеріози, спричинені M. avium. (Cavent W, 1997).
Починаючи з 1986 року в Україні спостерігається підвищення кількості захворювань, спричинених атиповими мікобактеріями. Так, наприклад, у 1995 році серед усіх мікобактеріозів хвороби, причиною яких були атипові мікобактерії, становили 3,1 %. Збудниками більшої частини цих мікобактеріозів були M. avium (Липкан Г. Н., 1999).
Особливу тривогу викликає той факт, що на сьогодні не існує ефективних засобів диференційної діагностики захворювань, які спричинені мікобактеріями. Встановлено, що M. avium, на відміну від туберкульозних мікобактерій, звичайно первинно стійкі до протитуберкульозних препаратів першого ряду (Ільїна Т. Б, 1980).
Таким чином, на сучасному етапі велике значення набуває створення диференціально-діагностичних тест-систем, які дозволили б швидко і без великих витрат ідентифікувати M. avium. Найбільші труднощі в напрямку розв'язання цієї проблеми пов'язані з великою антигенною спорідненістю мікобактерій різних видів, що значно ускладнює створення специфічних діагностикумів. Тому можливі два шляхи для створення тест-систем. По-перше, можна обмежитися диференціацією атипових мікобактерій від туберкульозних. Створення діагностичних препаратів з цією метою, хоча і дозволило б віддиференціювати туберкульозні мікобактерії від атипових, але не в змозі забезпечити типування збудників нетуберкульозного процесу.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: ВИЯВЛЕННЯ ВИДОСПЕЦИФІЧНОГО АНТИГЕНУ СЕРЕД ПОВЕРХНЕВИХ КОМПОНЕНТІВ Mycobacterium avium.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок