Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КИРИЛО-МЕФОДІЇВСЬКЕ ТОВАРИСТВО В ІСТОРИЧНИХ ДОСЛІДЖЕННЯХ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ-ХХ СТ.

КИРИЛО-МЕФОДІЇВСЬКЕ ТОВАРИСТВО В ІСТОРИЧНИХ ДОСЛІДЖЕННЯХ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ-ХХ СТ.

Назва:
КИРИЛО-МЕФОДІЇВСЬКЕ ТОВАРИСТВО В ІСТОРИЧНИХ ДОСЛІДЖЕННЯХ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ-ХХ СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,59 KB
Завантажень:
129
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЛУНЯК ЄВГЕН МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 930.1 (477) “185/19”
КИРИЛО-МЕФОДІЇВСЬКЕ ТОВАРИСТВО
В ІСТОРИЧНИХ ДОСЛІДЖЕННЯХ
ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ-ХХ СТ.
07.00.06. – Історіографія, джерелознавство та спеціальні
історичні дисципліни
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Дніпропетровськ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історіографії та джерелознавства історичного факультету Дніпропетровського національного університету.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Болебрух Анатолій Григорович
Дніпропетровський національний
університет,
завідувач кафедри історіографії та
джерелознавства
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор Пінчук Юрій Анатолійович
Інститут історії України НАН України,
завідувач відділу української історіографії
доктор історичних наук, професор
Світленко Сергій Іванович
Дніпропетровський національний
університет,
завідувач кафедри історії України,
декан історичного факультету
Провідна установа: Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка, кафедра архівознавства
та спеціальних галузей історичної науки
Захист відбудеться “25” червня 2003 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.14 Дніпропетровського національного університету за адресою: (49050, м. Дніпропетровськ, пр. Гагарина 72, ауд. 307)
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету (49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова 8)
Автореферат розісланий “20” травня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук, доцент Кривий І.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Структура дисертації обумовлена темою і завданнями дослідження. Робота складається із вступу, чотирьох розділів, висновків, списку використаних джерел і літератури (26 сторінок, 401 назва) та двох додатків (ілюстрацій). Загальний обсяг роботи 211 сторінок.
Вступ. Актуальність теми дослідження. Історіографія Кирило-Мефодіївсь-кого товариства почала складатися ще за життя самих кирило-мефодіївців і постійно поповнювалась. Існують десятки робіт, які присвячені виключно йому. Кількість же робіт, де історія товариства торкається побіжно, визначити не уявляється можливим. За півтора століття від часу його існування накопичилася величезна маса історичних праць, тією чи іншою мірою присвячених кирило-мефодіївцям. Існує необхідність вивчення цієї літератури, аналізу, систематизації, періодизації. Дуже часто історична література, особливо радянська, містить у собі нашарування штучних історичних міфів, ідеологічних настанов, і потрібно об’єктивно розглянути цей масив, відділивши раціональне зерно від ідеологічних нашарувань. Довгий період великий масив історичних праць про Кирило-Мефодіїв-ське товариство був практично невідомий, оскільки радянська історіографія в силу ідеологічних причин обминала їх. Це праці зарубіжних дослідників, українських діаспорних істориків та особливо тих, хто отримав в радянській історіографії тавро “українських буржуазних націоналістів” та “фальсифікаторів історії”.
Кирило-Мефодіївське товариство стало визначною подією в українській історії. Дуже часто у ХХ ст. образ кирило-мефодіївців використовувався для підкріплення певних ідеологічних положень. Сучасні умови створили можливість для всебічного і обєктивного аналізу всього обсягу літератури про товариство. Діяльність Кирило-Мефодіївського товариства є унікальним і важливим феноме-ном української історії, який потребує уважного й об’єктивного вивчення, що у свою чергу вимагає ознайомлення з досвідом попередніх поколінь дослідників цієї проблеми. Вивчення й узагальнення наукової спадщини вітчизняних і зарубіжних істориків є актуальним питанням сучасної української історіографії.
Зв’язки з науковими темами. Дисертаційна робота виконувалася в рамках досліджень, які проводилися кафедрою історіографії та джерелознавства історичного факультету Дніпропетровського національного університету відповідно до науково-дослідної теми: “Етнонаціональна історія духовного розвитку Наддніпрянщини ХVІ-початку ХХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Реферат на тему: КИРИЛО-МЕФОДІЇВСЬКЕ ТОВАРИСТВО В ІСТОРИЧНИХ ДОСЛІДЖЕННЯХ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ-ХХ СТ.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок