Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Конкурентоспроможність підприємств на ринку туристичних послуг

Конкурентоспроможність підприємств на ринку туристичних послуг

Назва:
Конкурентоспроможність підприємств на ринку туристичних послуг
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,50 KB
Завантажень:
415
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Київський національний торговельно-економічний університет
Гаврилюк Світлана Павлівна
УДК 338.48.02
Конкурентоспроможність підприємств
на ринку туристичних послуг
Спеціальність 08.06.02 - Підприємництво, менеджмент та маркетинг
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київському національному торговельно-економічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Ткаченко Тетяна Іванівна
Київський національний торговельно-економічний університет, завідувач кафедри економіки і менеджменту готельного господарства і туризму.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Школа Ігор Миколайович,
Чернівецький торговельно-економічний інститут, завідувач кафедри економіки, підприємництва і менеджменту
кандидат економічних наук, доцент
Норіцина Наталія Іванівна,
Вищий навчальний заклад “Національна академія управління”, доцент кафедри маркетингу
 
Провідна установа: Кримський інститут природоохоронного та курортного
будівництва, кафедра маркетингу і менеджменту,
Міністерство освіти і науки України, м. Сімферополь
Захист відбудеться “27 вересня 2001 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.055.01 в Київському національному торговельно-економічному університеті за адресою : 02156, Київ-156, вул. Кіото, 19, ауд. А-227.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного торговельно-економічного університету за адресою : 02156, Київ-156, вул. Кіото, 19.
Автореферат розісланий “23 серпня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради |
Морозова Н.І.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. З розвитком ринкових реформ в Україні, посиленням конкуренції між суб’єктами господарювання виникає проблема забезпечення їх кон-курентоспроможності, що є головною передумовою підтримання стійких позицій підприємств на внутрішньому та міжнародному ринках. Успіх підприємства в умовах конкурентної боротьби обумовлюється здійсненням постійного моніторингу позицій на ринку, дослідженням сильних та слабких сторін власної господарської діяльності і конкурентів, здатністю пристосовуватись до змін ринкових ситуацій.
Ці проблеми актуальні і для підприємств туристичної сфери, які, не зважаючи на наявність потенційних можливостей розвитку, привносять недостатні доходи до бюджету країни через невисоку конкурентоспроможність. Актуальність проблеми підсилюється в умовах інтеграції України у світовий економічний простір, виходу на міжнародний ринок і розширення, таким чином, кола потенційних конкурентів.
Серед вітчизняних і зарубіжних науковців вагомий вклад у розвиток сучасної теорії конкурентоспроможності внесли Портер М., Ансофф І., Градов А.П., Дикань В.Л., Іванов І.Б., Герчикова І.Н., Мазаракі А.А., Ушакова Н.М., Литвиненко А.Т., Смолін І.В., Балабанова І.В., Шишкова О.Є та інші, які досліджували проблему кон-курентоспроможності підприємств у сфері матеріального виробництва та торгівлі.
Питання конкуренції та конкурентоспроможності, що набули важливого практичного значення в умовах ринкової економіки, залишаються не дослідженими з точки зору галузевої специфіки в туризмі. На сучасному етапі не уточнено понятійний апарат теорії конкурентоспроможності в сфері туризму, не розроблено чіткої системи критеріїв, показників та методів оцінки конкурентоспроможності туристських підприємств, мало дослідженими залишаються питання розробки конкурентних стратегій, не визначені фактори впливу на конкурентоспроможність.
Окремі методи, показники оцінки та зовнішні фактори конкурентоспроможності підприємств на ринку туристичних послуг висвітлені в роботах Котлера Ф., Дуровича О.П., Копанєва А.С., але ці дослідження носять фрагментарний характер.
Виходячи з вищезазначеного, істотно зростає необхідність теоретичного обгрунтування, розробки методичних основ та інструментарію оцінки конкуренто-спроможності туристських підприємств. Недостатня розробка означеної проблеми, її теоретичне і практичне значення зумовлюють актуальність теми дисертації.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Конкурентоспроможність підприємств на ринку туристичних послуг

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок