Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРИНЦИП НЕЗАЛЕЖНОСТІ СУДДІВ І ПІДКОРЕННЯ ЇХ ТІЛЬКИ ЗАКОНУ В КРИМІНАЛЬНОМУ ПРОЦЕСІ УКРАЇНИ

Загрузка...

ПРИНЦИП НЕЗАЛЕЖНОСТІ СУДДІВ І ПІДКОРЕННЯ ЇХ ТІЛЬКИ ЗАКОНУ В КРИМІНАЛЬНОМУ ПРОЦЕСІ УКРАЇНИ

Назва:
ПРИНЦИП НЕЗАЛЕЖНОСТІ СУДДІВ І ПІДКОРЕННЯ ЇХ ТІЛЬКИ ЗАКОНУ В КРИМІНАЛЬНОМУ ПРОЦЕСІ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,96 KB
Завантажень:
465
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ГРИНЮК ВОЛОДИМИР ОЛЕКСІЙОВИЧ
УДК 343.131
ПРИНЦИП НЕЗАЛЕЖНОСТІ СУДДІВ І ПІДКОРЕННЯ ЇХ ТІЛЬКИ ЗАКОНУ В КРИМІНАЛЬНОМУ ПРОЦЕСІ УКРАЇНИ
Спеціальність: 12. 00. 09 - кримінальний процес і криміналістика; судова експертиза.
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі правосуддя Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: кандидат юридичних наук, доцент Шибіко Василь Петрович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, юридичний факультет,
завідувач кафедри правосуддя
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Академії правових наук України Нор Василь Тимофійович, Львівський національний університет імені Івана Франка, юридичний факультет, завідувач кафедри кримінального процесу та криміналістики;
кандидат юридичних наук, професор Омельяненко Галина Миколаївна, Київський міжнародний університет, юридичний факультет, професор кафедри кримінально-правових дисциплін
Провідна установа: Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого (м. Харків) Міністерства освіти і науки України, кафедра кримінального процесу
Захист відбудеться “_5_”_квітня_2004 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.05 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ-33, вул. Володимирська, 60, ауд. 253.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ-33, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розіслано “_2_”_березня_ 2004 р.
В.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради
доктор юридичних наук, професор Г.В. Пронська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Принцип незалежності суддів і підкорення їх тільки закону є загальною ознакою суддів в демократичному суспільстві, демократичною засадою кримінального процесу, важливою умовою судового захисту прав людини та основних свобод.
Міжнародно-правові документи загального характеру, зокрема ст.10 Загальної декларації прав людини (1948 р.), ст.6 Конвенції про захист прав людини і основних свобод (1950 р.), ст.14 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права (1966 р.) передбачають право на справедливий судовий розгляд і неодмінно підкреслюють такі властивості суддів, як незалежність та безсторонність. В Основних принципах незалежності судових органів (1985 р.) підкреслюється, що незалежність судових органів гарантується державою і закріплюється в конституції або інших законах країни (п.1). У резолюції № 40/146 від 13 грудня 1985 р. Генеральна Асамблея ООН запропонувала урядам дотримуватися Основних принципів та впроваджувати їх у національне законодавство і практику правозастосування. Вступивши до складу Ради Європи, Україна повинна виконати взяті на себе зобов’язання, що наведені у висновку ПАРЄ № 190 (1997 р.). Одним з таких зобов’язань і є забезпечення і дотримання принципу незалежності суддів. Поряд з цим положення міжнародно-правових документів не повинні служити підставою для зміни національного законодавства в бік зниження рівня вже досягнутих в окремих країнах гарантій незалежності суддів (п.1.1. Європейської хартії про статус суддів).
У цьому зв’язку актуальність теми дисертації обумовлюється необхідністю осмислення на теоретичному, правотворчому і правозастосовному рівнях міжнародно-правових стандартів незалежності суддів та проблем їх конкретизації і реалізації у кримінально-процесуальному законодавстві України і в практиці його застосування.
Найважливішим кроком в цьому напрямку було прийняття Конституції України (1996 р.), в якій гарантовано незалежність і недоторканність суддів та заборонено вплив на суддів у будь-який незаконний спосіб (ст.126). КПК України закріплює положення , що судді вирішують кримінальні справи на основі закону, в умовах, що виключають сторонній вплив на суддів (ст.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ПРИНЦИП НЕЗАЛЕЖНОСТІ СУДДІВ І ПІДКОРЕННЯ ЇХ ТІЛЬКИ ЗАКОНУ В КРИМІНАЛЬНОМУ ПРОЦЕСІ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок