Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАТИСТИЧНИЙ АНАЛІЗ І МОДЕЛЮВАННЯ СТОХАСТИЧНИХ ЦИКЛІЧНИХ НАВАНТАЖЕНЬ ПРИ ДОСЛІДЖЕННІ ВТОМИ ЕЛЕМЕНТІВ КОНСТРУКЦІЙ

Загрузка...

СТАТИСТИЧНИЙ АНАЛІЗ І МОДЕЛЮВАННЯ СТОХАСТИЧНИХ ЦИКЛІЧНИХ НАВАНТАЖЕНЬ ПРИ ДОСЛІДЖЕННІ ВТОМИ ЕЛЕМЕНТІВ КОНСТРУКЦІЙ

Назва:
СТАТИСТИЧНИЙ АНАЛІЗ І МОДЕЛЮВАННЯ СТОХАСТИЧНИХ ЦИКЛІЧНИХ НАВАНТАЖЕНЬ ПРИ ДОСЛІДЖЕННІ ВТОМИ ЕЛЕМЕНТІВ КОНСТРУКЦІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,14 KB
Завантажень:
148
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
ЮЗЕФОВИЧ Роман Михайлович
УДК 621.77: 621.314
СТАТИСТИЧНИЙ АНАЛІЗ І МОДЕЛЮВАННЯ
СТОХАСТИЧНИХ ЦИКЛІЧНИХ НАВАНТАЖЕНЬ
ПРИ ДОСЛІДЖЕННІ ВТОМИ ЕЛЕМЕНТІВ КОНСТРУКЦІЙ
01.05.02 – математичне моделювання та обчислювальні методи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Фізико-механічному інституті ім. Г.В.Карпенка Національної академії наук України
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Яворський Ігор Миколайович,
Фізико-механічний інститут ім. Г.В.Карпенка НАН України,
завідувач відділу “Відбору і обробки стохастичних сигналів”
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Яцимірський Михайло Миколайович,
Державний науково-дослідний інститут
інформаційної інфраструктури
Міністерства транспорту та зв’язку України і НАН України,
провідний науковий співробітник
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Кулинич Ярослав Петрович,
Фізико-механічний інститут ім. Г.В.Карпенка НАН України,
відділ “Фізико-математичних основ неруйнівного контролю та діагностики”,
старший науковий співробітник
Провідна установа: Державне підприємство “Львівський науково-дослідний радіотехнічний інститут” Міністерства промислової політики України, м. Львів.
Захист відбудеться “15” червня 2007 р. о 16.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.05 у Національному університеті “Львівської політехніка” за адресою: 79013, м. Львів, вул. С. Бандери, 12.
З дисертацією можна ознайомитися у науково-технічній бібліотеці Національного університету “Львівської політехніка” за адресою: 79013, м. Львів, вул. Професорська, 1.
Автореферат розіслано “__” травня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук, професор Бунь Р.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Для оцінки ступеня втомного пошкодження вузлів і деталей машин необхідно знати дійсні зміни в часі напружень у цих елементах механічної системи. Ці напруження виникають у результаті сумісної дії збурюючих сил, що є джерелами поступового погіршення якості будь-якого механічного обладнання, яке експлуатується протягом тривалого часу. Збурюючі сили зумовлені багатьма джерелами і мають стохастичний характер. Фактори, що впливають на такі випадкові збурення, – це характеристики технологічних мікронерівностей поверхонь, які дотикаються, пульсації зусиль зчеплення в зубчастих передачах і т. п. Оцінити сумарний вплив усіх цих сил шляхом прямого вимірювання напружень неможливо. Однак можна проводити виміри вібрацій машини під час її роботи. Якщо вважати, що елементи машини є пружними та ізотропними, то можна побудувати просту залежність між вібраційним процесом, вимірюваним у деякій зовнішній точці, і напруженнями у певному елементі всередині машини. У першому наближенні така залежність може бути прийнята лінійною. Тоді процес зміни напружень в часі можна описати опосередковано, приписавши йому всі ті властивості, якими володіє вібраційний процес. А це означає, що математична модель зміни напружень у часі може бути побудована на основі математичної моделі сигналу вібрацій. Важливими рисами такого сигналу є стохастичність і повторюваність. Остання зумовлена циклічністю роботи різноманітних механізмів. Як показали дослідження, проведені у Фізико-механічному інституті ім. Г.В.Карпенка НАН України, для аналізу цих властивостей сигналів вібрацій успішно можуть бути використані їх моделі у вигляді періодично корельованих випадкових процесів (ПКВП). Ця модель описує як регулярні зміни сигналів вібрацій, так і періодичні властивості флуктуацій. Власне використання характеристик стохастичної повторюваності дають можливість проводити діагностику дефектів вже на ранніх стадіях їх зародження. Дослідження стохастичної повторюваності сигналів навантажень на основі їх математичної моделі у вигляді ПКВП, визначення основних параметрів їх ритмічної структури, аналіз з їх використанням рівня втомних пошкоджень певних механізмів та їх поєднань – це ті актуальні питання, що досліджуються в даній роботі.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: СТАТИСТИЧНИЙ АНАЛІЗ І МОДЕЛЮВАННЯ СТОХАСТИЧНИХ ЦИКЛІЧНИХ НАВАНТАЖЕНЬ ПРИ ДОСЛІДЖЕННІ ВТОМИ ЕЛЕМЕНТІВ КОНСТРУКЦІЙ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок