Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЯ СИСТЕМИ МОНІТОРИНГУ ФІНАНСОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ НА МЕТАЛУРГІЙНИХ ПІДПРИЄМСТВАХ

Загрузка...

ОРГАНІЗАЦІЯ СИСТЕМИ МОНІТОРИНГУ ФІНАНСОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ НА МЕТАЛУРГІЙНИХ ПІДПРИЄМСТВАХ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЯ СИСТЕМИ МОНІТОРИНГУ ФІНАНСОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ НА МЕТАЛУРГІЙНИХ ПІДПРИЄМСТВАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,42 KB
Завантажень:
71
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Коляда Ольга Юріївна
УДК 658.14
ОРГАНІЗАЦІЯ СИСТЕМИ МОНІТОРИНГУ ФІНАНСОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ НА МЕТАЛУРГІЙНИХ ПІДПРИЄМСТВАХ
Спеціальність: 08.06.01 – Економіка, організація і управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертація на здобуття наукового
ступеня кандидата економічних наук
Харків-2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному економічному університеті,
Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – |
доктор економічних наук, професор
Клебанова Тамара семенывна,
Харківський державний економічний університет, завідуюча кафедрою економічної кібернетики
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Кизим Микола Олександрович,
Харківський державний економічний університет,
завідуючий лабораторією оцінки рівня креативності та інтелекту
кандидат економічних наук, доцент
Решетняк Наталія Іванівна,
Харківський гуманітарний університет “Народна Українська Академія”, доцент кафедри економіки підприємства
Провідна установа – | Інститут економіки НАН України, відділ фінансово-економічних проблем використання виробничого потенціалу, м. Донецьк.
Захист відбудеться 25 грудня 2003 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради, шифр Д 64.055.01, у Харківському державному економічному університеті за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного економічного університету за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9а.
Автореферат розісланий 20.11.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Дороніна М.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИТСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах переходу до ринкових відносин, розширення автономії підприємств вагомого значення набувають методи удосконалення управління підприємством. Сучасні трансформаційні умови видвігають нові вимоги до управління: на перший план виходять економічні, ринкові критерії ефективності, підвищуються вимоги к гнучкості управління. Науково-технічний прогрес та динаміка зовнішнього середовища обумовлюють постійне удосконалення систем управління на підприємствах. Для забезпечення ефективного управління необхідні нові методи, які відповідають складності зовнішнього та внутрішнього середовища підприємства.
Складовою частиною управління є фінансовий менеджмент. Складність та багатогранність фінансових відносин господарчого суб’єкту визначає необхідність організації високоефективного управління фінансовою діяльністю. Фінансовий менеджмент дозволяє формувати високі темпи виробничого розвитку підприємства, забезпечувати постійний зріст власного капіталу, істотно підвищувати конкурентну позицію на ринку, забезпечувати стабільний економічний розвиток на стратегічну перспективу.
Для удосконалення управління фінансовою діяльністю на підприємстві пропонується організувати систему моніторингу в рамках концепції фінансового менеджменту. Моніторинг фінансової діяльності становить синтез аналізу, контролю, планування й займає особливе місце в системі управління металургійними підприємствами. Моніторинг фінансової діяльності здійснює інформаційне забезпечення прийняття рішень в цілях оптимального використання власних можливостей, об’єктивної оцінки сильних та слабких сторін підприємства, а також для попередження банкрутства та кризових ситуацій.
Великий внесок у розвиток підходів до удосконалення управління фінансової діяльності внесли роботи як вітчизняних, так і закордонних авторів, таких як Бланк І.О., Галіцин В.К., Забродський В.А., Клебанова Т.С., Кизим М.О., Пушкар О.І., ДанилочкінаН.Г., Балабанов І.Г., Шеремет О.Д., Герчикова І.М., Скоун Т. та ін. Аналіз сучасних підходів щодо організації моніторингу фінансової діяльності визначив проблему, пов’язану з відсутністю цілісної системи. Деякі елементи системи спрямовані на вирішення конкретних задач. Моніторинг представлено інформаційною системою про стан та потенційні можливості середовища, що досліджується, без доповнення функціями управління й регулювання.
Актуальність названої проблеми, необхідність побудови системи моніторингу для вдосконалення управління фінансовою діяльністю обумовив вибір теми дисертаційного дослідження, його мету та задачі.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЯ СИСТЕМИ МОНІТОРИНГУ ФІНАНСОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ НА МЕТАЛУРГІЙНИХ ПІДПРИЄМСТВАХ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок