Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІОКУЛЬТУРНИЙ РОЗВИТОК НІМЕЦЬКИХ І МЕНОНІТСЬКИХ КОЛОНІЙ ПІВНІЧНОГО ПРИАЗОВ’Я (ХІХ – початок ХХ століття)

СОЦІОКУЛЬТУРНИЙ РОЗВИТОК НІМЕЦЬКИХ І МЕНОНІТСЬКИХ КОЛОНІЙ ПІВНІЧНОГО ПРИАЗОВ’Я (ХІХ – початок ХХ століття)

Назва:
СОЦІОКУЛЬТУРНИЙ РОЗВИТОК НІМЕЦЬКИХ І МЕНОНІТСЬКИХ КОЛОНІЙ ПІВНІЧНОГО ПРИАЗОВ’Я (ХІХ – початок ХХ століття)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,26 KB
Завантажень:
319
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЗАХАРЧЕНКО Таїса Костянтинівна
УДК 94 (4)
СОЦІОКУЛЬТУРНИЙ РОЗВИТОК
НІМЕЦЬКИХ І МЕНОНІТСЬКИХ КОЛОНІЙ
ПІВНІЧНОГО ПРИАЗОВ’Я
(ХІХ – початок ХХ століття)
07.00.02 - Всесвітня історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Дніпропетровськ – 2005
Дисертація є рукопис.
Робота виконана на кафедрі всесвітньої історії Дніпропетровського національного університету Міністерства науки та освіти України
Науковий керівник: кандидат історичних наук, професор
Бобилєва Світлана Йосипівна,
Дніпропетровський національний університет,
завідувач кафедри всесвітньої історії
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Дятлов Володимир Олександрович,
Чернігівський державний педагогічний
університет ім. Т.Г.Шевченка,
завідувач кафедри всесвітньої історії
кандидат історичних наук, доцент
Шевчук Микола Андрійович,
інститут соціальних наук Одеського
національного університету ім. І.І. Мечникова,
завідувач кафедри історії та світової політики
 
Провідна установа: Донецький національний університет,
кафедра всесвітньої історії
Захист відбудеться “ 28” грудня 2005 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 08.051.14 у Дніпропетровському національному університеті (49027, м. Дніпропетровськ, пл. Т.Шевченко 1, Палац студентів, ауд. 30.).
 
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету (49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8).
Автореферат розісланий 23. 11. 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук, доцент Кривий І.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Загострення міжнаціональних стосунків на територіях багатьох країн світу, зокрема СНД, робить особливо актуальним вивчення етнополітичних відносин в їх ретроспективі. Багато сучасних проблем національного забарвлення мають глибокі історичні коріння. В умовах існування на теренах України різних етносів, які оселились тут переважно за часів Російської імперії, внаслідок її колонізаційної політики, важливо мати не тільки добре обґрунтовану етнополітику держави в цілому, а й виважену регіональну політику, що базується на врахуванні історично існуючих етнонаціональних особливостей регіонів. Одним із наслідків колонізаційної політики російського самодержавства було виникнення в її межах, особливо на прикордонних територіях, багаточисленних діаспор. Питання діаспор, особливостей їх поведінки, процесу асиміляції та інтеграції завжди приваблюють своєю значимістю владу, громадськість, а також дослідників. Однак, питання наслідків міграційних процесів, взаємовпливу культур автохтонного та інонаціонального населення, етнічного федералізму, культурного фундаменталізму, які існували серед населення Російської імперії протягом ХІХ – на початку ХХ ст. майже залишаються поза увагою сучасної історичної науки. Особливо це стосується німецько-менонітського населення Півдня Росії. Відсутність праць, в яких регіональна історія досліджується у загальноросійському вимірі, обумовлює необхідність комплексного дослідження німецьких і менонітських колоній Північного Приазов’я, вивчення їх досвіду у господарському, соціальному та культурному житті.
Актуальність теми дисертаційного дослідження обумовлена ще й тим, що в контексті європейського вибору України, тісні взаємодії її з Німеччиною мають стратегічне значення. Для формування рівноправного партнерства важливу роль повинен відігравати історичний досвід і традиції взаємовідносин їх народів. Таким чином, проблема вивчення історії німців і менонітів Північного Приазов’я має не тільки наукове, а й практично-політичне значення у міжнародному, зовнішньополітичному плані.
Зв’язок із науковими програмами. Підготовка дисертації проходила в рамках науково-дослідницьких програм Інституту українсько-німецьких досліджень при ДНУ: “Німецький етнос в політико-економічному та соціокультурному розвитку півдня України ( ХІХ-ХХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: СОЦІОКУЛЬТУРНИЙ РОЗВИТОК НІМЕЦЬКИХ І МЕНОНІТСЬКИХ КОЛОНІЙ ПІВНІЧНОГО ПРИАЗОВ’Я (ХІХ – початок ХХ століття)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок