Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНОНІМІЯ СТАРОГРЕЦЬКИХ ПРИКМЕТНИКІВ ЗІ ЗНАЧЕННЯМ “НЕЩАСНИЙ” У ТРАГЕДІЯХ ЕСХІЛА, СОФОКЛА ТА ЕВРИПІДА

Загрузка...

СИНОНІМІЯ СТАРОГРЕЦЬКИХ ПРИКМЕТНИКІВ ЗІ ЗНАЧЕННЯМ “НЕЩАСНИЙ” У ТРАГЕДІЯХ ЕСХІЛА, СОФОКЛА ТА ЕВРИПІДА

Назва:
СИНОНІМІЯ СТАРОГРЕЦЬКИХ ПРИКМЕТНИКІВ ЗІ ЗНАЧЕННЯМ “НЕЩАСНИЙ” У ТРАГЕДІЯХ ЕСХІЛА, СОФОКЛА ТА ЕВРИПІДА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,08 KB
Завантажень:
428
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
МАЛИНОВСЬКА Оксана Іванівна
УДК 811.124’06’36
СИНОНІМІЯ СТАРОГРЕЦЬКИХ ПРИКМЕТНИКІВ ЗІ ЗНАЧЕННЯМ “НЕЩАСНИЙ” У ТРАГЕДІЯХ ЕСХІЛА, СОФОКЛА ТА ЕВРИПІДА
 
Спеціальність 10.02.14 – класичні мови. Окремі індоєвропейські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Львів – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі класичної філології Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
ГЛУЩЕНКО Ліна Михайлівна,
Львівський національний університет імені Івана
Франка,
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
СЕНІВ Михайло Григорович,
Донецький національний університет,
завідувач кафедри загального мовознавства
кандидат філологічних наук, доцент
СМОЛЬСЬКА Лариса Юріївна,
Львівський медичний університет імені Данила Галицького,
завідувач кафедри латинської мови
Захист відбудеться 15 січня 2008 р. о 10 годині на засіданні среціалізованої вченої ради К 35.051.15 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79601, м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розіслано 14 грудня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філологічних наук, доцент О. А. Шпак
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Людська думка цікавиться проблемами лексичної синоніміки понад двадцять п’ять сторіч. Протягом усього цього періоду від Греції до Риму, від західної середньовічної схоластики до гуманістів Ренесансу, через раціоналізм XVII-XVIII сторіч простежується одна неперервна філософська традиція, в якій взаємодоповнюються і суперечать одне одному різні трактування синонімії та “смислової спорідненості” слів. У середині ХIХ сторіччя ця традиція обривається і лише у мовознавстві другої половини ХХ сторіччя її поновлюють. У сучасних дослідженнях лексичної синонімії простежується, здебільшого, тенденція щодо поєднання двох протилежних напрямів: диференціації та інтеграції.
Проблема лексичної синонімії, традиційна для лексикології, семасіології та лексикографії, стає актуальною і для граматики, словотворення, стилістики та перекладознавства. Учені приділяють увагу таким питанням теорії синонімії, як: поняття синоніма (Ю. Д. Апресян); типи синонімів (В. А. Сиротина); критерії синонімічності (С. Г. Бережан); поняття синонімічного ряду (В. Н. Циганова); відтінки в значеннях синонімів (Л. П. Алекторова). З’являються праці: з загальної методології вивчення синонімів (Лексическая синонимия, 1967; Синонимия в языке и речи, 1970); з визначення функціонального статусу лексичних синонімів (С. А. Мінєєва); з питань місця синонімів в мовній системі (Б. І. Бартков); в межах одного літературного жанру (Г. М. Колесник); окремого художнього твору (А. Т. Бевзенко, З. І. Малярчук); в різноструктурних мовах, переважно сучасних (Ю. Д. Апресян, В. Г. Вилюман, О. М. Нечитайло, М. І. Білинський, В. С. Ващенко, М. Мак-Дональд та ін.).
Лексичну синонімію старогрецької мови досліджували в ХІХ сторіччі вчені М. Піллон, І. Шмідт, Т. Вомель. Вони зібрали значний фактичний матеріал з творів різних давньогрецьких авторів, однак ці роботи базуються на методологічних засадах мовознавства ХІХ сторіччя, відзначаються схематизмом та однобічністю, охоплюють не всі випадки синонімії у текстах давньогрецької літератури, передусім у трагедіях Есхіла, Софокла та Еврипіда, у яких текстотвірними для трагедійного дискурсу є синоніми зі значенням “нещасний”, які утворюють основні поняття концептуального поля трагічне – нещастя і страждання, і потребують окремого комплексного аналізу в етимологічному, словотвірному, семантичному, функціональному, дистрибу-тивному та кількісному аспектах.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: СИНОНІМІЯ СТАРОГРЕЦЬКИХ ПРИКМЕТНИКІВ ЗІ ЗНАЧЕННЯМ “НЕЩАСНИЙ” У ТРАГЕДІЯХ ЕСХІЛА, СОФОКЛА ТА ЕВРИПІДА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок