Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕГУЛЮВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙ У РОЗВИТОК соціальної інфраструктури РЕГІОНУ

Загрузка...

РЕГУЛЮВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙ У РОЗВИТОК соціальної інфраструктури РЕГІОНУ

Назва:
РЕГУЛЮВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙ У РОЗВИТОК соціальної інфраструктури РЕГІОНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,12 KB
Завантажень:
12
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна Академія наук україни
Інститут регіональних досліджень
КАРДАШ ВІКТОРІЯ ІВАНІВНА
УДК 338.1:339.7
РЕГУЛЮВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙ У РОЗВИТОК
соціальної інфраструктури РЕГІОНУ
08.10.01- Розміщення продуктивних сил
і регіональна економіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів  Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті регіональних досліджень НАН України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Побурко Ярослав Олексійович,
Інститут регіональних досліджень НАН  України, завідувач відділу
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Мельник Алла Федорівна,
Тернопільська академія народного господарства, завідувач кафедри
кандидат економічних наук, доцент
Загородній Анатолій Григорович,
Національний університет “Львівська політехніка”, доцент кафедри
Провідна установа: Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки України, відділ проблем регіональної економіки, м. Київ
Захист дисертації відбудеться 30 січня 2001 року о  год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий 29 грудня 2000 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради, кандидат економічних наук Жовтанецький В.І.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Однією з найважливіших соціальних проблем, які вимагають негайного вирішення в Україні, можна назвати проблему підвищення рівня життя людей, створення комфортних умов їх проживання за рахунок покращання роботи галузей соціальної інфраструктури. домінування в  минулі роки уявлення про соціальну інфраструктуру як допоміжну ланку економіки і, відповідно, “залишковий” принцип її фінансування призвели до значного відставання рівня її розвитку порівняно з економічно розвинутими країнами. Тому на перший план висуваються проблеми інвестиційного забезпечення розвитку соціальної інфраструктури.
Теоретико-методологічні засади виробництва і розподілу суспільних благ, зокрема таких, як благоустрій і комфортність проживання, розроблені представниками теорії суспільних благ і державних фінансів (Дж. Б'юкенен, П. Самуельсон, Л. Йохансен, Р. Масгрейв, А. Пікок, Дж. Гелбрейт). Проблеми розвитку соціальної інфраструктури в Україні розглядають у своїх роботах такі науковці, як В. Куценко, А. Мельник, В. Козак, Н. Вітренко, В. Юхименко та інші. Питанням управління інвестиційною діяльністю присвячені роботи П. Бєленького, І. Бланка, Є. Бойка, А. Загороднього, А. Пересади, В. Шевчука, П. Рогожина та інших. При цьому вітчизняні дослідники наголошують на необхідності переміщення центру управління соціальною інфраструктурою на рівень регіонів, підвищення прав та відповідальності місцевих органів влади і самоврядування у забезпеченні соціально-побутових потреб населення. Це повинно забезпечити більш обгрунтоване визначення потреби регіону в інвестиціях на розвиток його соціальної інфраструктури та раціональний відбір пріоритетів її розвитку. Питання вдосконалення механізмів управління соціально-економічним розвитком регіонів розглядаються у роботах М. Долішнього, С. Злупка, І. Лукінова, Р. Михасюка, В. Поповкіна, М. Чумаченка, А. Федорищевої та інших.
Водночас аналіз наукових публікацій свідчить, що проблемам інвестування розвитку соціальної інфраструктури в умовах скорочення інвестиційних можливостей державного та місцевих бюджетів приділена недостатня увага. Необхідною є  розробка ефективного механізму стимулювання інвестицій в об'єкти соціальної інфраструктури з використанням регіональних важелів впливу, методів залучення коштів населення і приватних інвесторів.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: РЕГУЛЮВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙ У РОЗВИТОК соціальної інфраструктури РЕГІОНУ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок