Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІТИКА УРЯДІВ ВЕЛИКОБРИТАНІЇ ЩОДО ПРОФСПІЛОК У 50-80-і рр. ХХ ст. (еволюція форм, методів, засобів)

Загрузка...

ПОЛІТИКА УРЯДІВ ВЕЛИКОБРИТАНІЇ ЩОДО ПРОФСПІЛОК У 50-80-і рр. ХХ ст. (еволюція форм, методів, засобів)

Назва:
ПОЛІТИКА УРЯДІВ ВЕЛИКОБРИТАНІЇ ЩОДО ПРОФСПІЛОК У 50-80-і рр. ХХ ст. (еволюція форм, методів, засобів)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,02 KB
Завантажень:
288
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЄРЕМЄЄВА ІРИНА АНАТОЛІЇВНА
УДК: 94 (420) "1951/1990"
ПОЛІТИКА УРЯДІВ ВЕЛИКОБРИТАНІЇ ЩОДО ПРОФСПІЛОК У 50-80-і рр. ХХ ст. (еволюція форм, методів, засобів)
07.00.02 - Всесвітня історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Дніпропетровськ - 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі всесвітньої історії Дніпропетровського національного університету.
Науковий керівник: Кандидат історичних наук, доцент
БОЧАРОВА Наталія Василівна,
доцент кафедри історії та політології Дніпропетровського університету економіки та права
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
УРСУ Дмитро Павлович,
завідувач кафедрою країнознавства Таврійського екологічного інституту;
кандидат історичних наук, доцент
ТЕМІРОВ Юрій Тейшебаєвич,
доцент кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики Донецького національного університету.
Провідна установа: Київський Національний Університет ім. Тараса
Шевченка, кафедра нової та новітньої історії зарубіжних країн
Захист відбудеться " 27"листопада 2002р. о " 13:00" годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 08. 051. 14 в Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 72, ауд. 307
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Козакова, 8
Автореферат розісланий "25 " жовтня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук, доцент Кривий І. О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Процес розбудови незалежної Української держави викликав радикальні зміни в політичній, економічній і духовній сферах суспільного життя. Трансформаційні процеси в економіці неминуче призводять до зрушень у промислових відносинах, одним із найважливіших аспектів яких є взаємодія профспілок з державою та адміністрацією підприємств. В Україні профспілки поступово стають реальною силою, яка забезпечує соціальний захист своїх членів. При цьому відбувається розширення сфери політичних інтересів профспілок і посилення їхніх позицій у житті суспільства. Однак відсутність усталених демократичних традицій і методів державної політики, застосовуваних до профспілкових організацій, робить для України необхідним звернення до досвіду країн із традиційними демократичними режимами.
Одна з таких країн – Великобританія - становить особливий інтерес як батьківщина могутнього й впливового профспілкового руху та законодавства, яке регулює діяльність тред-юніонів. В умовах зростання політичної ролі британських профспілок у другій половині ХХ ст., їхні відносини з державою набували особливого значення і стали одним з істотних факторів, що визначав і сам характер, і конкретні шляхи політичного й соціально-економічного розвитку Англії. У цей період англійські уряди використовували різноманітні за характером, формою та змістом методи політики щодо профспілкового руху. У цілому, в англійській політичній практиці накопичений один із найбагатших досвідів державної профспілкової політики в умовах ринкової економіки. Вивчення основних напрямків політики урядів Великобританії у сфері промислових відносин, об'єктивна оцінка результатів цієї політики та ролі профспілкового руху в британському суспільстві має важливе теоретичне й практичне значення.
Актуальність теми обумовлена тим, що матеріали та висновки дослідження можуть бути застосовані при формуванні профспілкового руху України в умовах радикальних соціально-економічних і політичних перетворень, що вимагають переосмислення ролі, функцій і методів діяльності профспілок. Наукова актуальність дослідження полягає в необхідності перегляду в сучасному контексті головних аспектів взаємодії профспілок із державою в умовах ринкової демократії та обумовлена відсутністю у сучасній вітчизняній історіографії спеціальних робіт з даної тематики.
У центрі аналізу дисертаційного дослідження знаходиться сфера промислових відносин, що визначило необхідність розкриття цього поняття у межах даного дослідження.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ПОЛІТИКА УРЯДІВ ВЕЛИКОБРИТАНІЇ ЩОДО ПРОФСПІЛОК У 50-80-і рр. ХХ ст. (еволюція форм, методів, засобів)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок