Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Підвищення екологічної безпеки систем питного водопостачання

Підвищення екологічної безпеки систем питного водопостачання

Назва:
Підвищення екологічної безпеки систем питного водопостачання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,29 KB
Завантажень:
102
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Донецький національний університет
НасонкІна Надія Геннадіївна
УДК 574, 628.1.
Підвищення екологічної безпеки систем питного водопостачання
21.06.01 – екологічна безпека
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Донецьк – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донбаській національній академії будівництва і архітектури.
Науковий консультант: доктор технічних наук, професор, академік ІАУ
КулІков Микола Іванович
Донбаська національна академія будівництва і архітектури, професор кафедри водопостачання, водовідведення та охорони водних ресурсів.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Душкін Станіслав Станіславович
Харківська національна академія міського господарства,
завідувач кафедри водопостачання, водовідведення та очищення вод;
доктор технічних наук, професор
Висоцький Сергій Павлович
Донецький національний технічний університет, Автомобільно – дорожній інститут,
завідувач кафедри екології і безпеки життєдіяльності;
доктор технічних наук, професор
Пашковський Петро Семенович
Науково-дослідний інститут гірничорятувальної справи і пожежної безпеки,
перший заступник директора по науковій роботі.
Провідна установа: Київський національний університет будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться "25" травня 2006р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради СРД 11.051.09 при Донецькому національному університеті за адресою: 83050, м. Донецьк, пр. Театральний, 13.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету за адресою, 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розіслано "21" квітня 2006р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
д.т.н., професор В.В. Білоусов


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Здоров'я людей є головним чинником національної безпеки України. Особливе місце в цьому аспекті належить безпеці питного водопостачання.
У 260 населених пунктах України питна води за окремими фізико-хімічними показниками (загальний солевміст, жорсткість, концентрація заліза, нітратів, аміаку, перманганатна окисність та ін.) не відповідає вимогам ДержСанПіН "Вода питна. Гігієнічні вимоги до якості води централізованого господарсько-питного водопостачання". Особливо несприятлива ситуація з якістю води склалася у Донецькій, Луганській, Хмельницькій, Запорізькій, Херсонській областях, де близько 14% від загальної добової подачі води не відповідає вимогам стандарту. Така ситуація призвела до того, що в Україні лише за 2005 рік було зареєстровано 8 спалахів інфекційних хвороб, які пов'язані із якістю питної води.
Деградація водних джерел, поява нових забруднюючих речовин, моральний і фізичний знос устаткування і мереж, вторинне забруднення води при її знезараженні і транспортуванні знижують екологічну безпеку систем водопостачання. Наприклад, за минулий рік у водні об'єкти лише Донецької області зі стічними водами підприємств надійшло 18,8 тис. т зважених речовин, 15,6 тис. т нітратів, 6,4 тис. т органічних речовин, 1,6 тис. т амонійного азоту та інших забруднювачів, видалення яких не є можливим на існуючих фільтрувальних станціях. Така тенденція є характерною не лише для Донбасу, але і для багатьох регіонів України та світу. Це обумовлює необхідність впровадження інноваційних технологій очищення води і способів управління системою водопостачання. Сучасні технології очищення води (мембранні, сорбційні, каталітичні та ін.) дозволяють очистити воду від будь-яких забруднень. Проте при застосуванні цих методів зростає вартість очищеної води і не завжди однозначні наслідки від її вживання. Додаткових досліджень вимагає оцінка якості води на виході з очисних споруд на основі врахування зміни складу води при її транспортуванні. Необхідна розробка оптимальної екологічно безпечної схеми питного водопостачання із урахуванням її екологічної безпеки. Це дозволить разом із дотриманням нормативних значень якості води прогнозувати ризик у системі водопостачання, щоб завчасно йому запобігати.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Реферат на тему: Підвищення екологічної безпеки систем питного водопостачання

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок