Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЧНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ПІДПРИЄМСТВА

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЧНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ПІДПРИЄМСТВА

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЧНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ПІДПРИЄМСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,29 KB
Завантажень:
94
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Дніпропетровський університет економіки та права
Чимшит Сергій Іванович
УДК 338.262.3
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЧНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ПІДПРИЄМСТВА
Спеціальність 08.06.01 – економіка, організація і управління підприємствами
Автореферат
Дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук
Дніпропетровськ – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Дніпропетровському університеті економіки та права
Асоціації навчальних закладів України недержавної форми власності.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Холод Борис Іванович
Дніпропетровський університет економіки та права,
Президент ЗАТ “Дніпропетровський університет економіки та права”
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Решетілова Тетяна Борисівна,
Національний гірничий університет, завідуюча кафедри маркетингу;
кандидат економічних наук, доцент
Лепа Роман Миколайович,
Донецький інститут економіки та господарського права, доцент кафедри інформатики
Провідна установа – Харківський державний економічний університет, кафедра бізнесу та підприємництва, Міністерство освіти і науки України, м. Харків
Захист відбудеться “ 24 ” січня 2003 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.120.01 у Дніпропетровському університеті економіки та права за адресою: 49000 м. Дніпропетровськ, вул. Набережна Леніна, 18.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського університету економіки та права за адресою 49000 м. Дніпропетровськ, вул. Набережна Леніна, 18.
Автореферат розісланий “ 24 ” грудня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В. М. Шаповал
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Основні розробки зарубіжних авторів в теорії управління відносяться до середини 60-х - початку 70-х років. Друга хвиля припадає на середину 80-х - початок 90-х років. За своєю суттю теоретичні розробки другої хвилі - це переосмислення задач, що були сформульовані наприкінці 50-х - початку 60-х років. Підтвердженням тому є те, що автори, які сьогодні згадуються в наукових працях, практично ті самі: Аакер Д., Аккофф Р., Ансофф И.Х., Мескон М.Х., Портер М., Робинсон Дж., Альберт М., Хедоури Ф., Уотермен Р., Питерс М., Карлофф Б., Дойль П., Макдональд М., Котлер Ф., Траут Дж., Грейнер Л., Томпсон С. та інші.
Розробки середини 90-х років відрізняються тим, що у своїй більшості лише констатують зміни, які відбуваються, і вказують найбільш ймовірні напрямки подальшого розвитку зовнішнього середовища організації, але не пояснюють закономірностей цього розвитку.
Розробки вітчизняних авторів та представників країн СНД Абалкіна Л., Блехмана Л., Бунича П., Бухаріна Н., Васильєва В., Демченка В., Крилова В., а також Амоші А., Геєця В., Іванова В., Лукінова І., Прокопенка Н., Ткаченка В., Холода Б., Чумаченка Н., Тулєєва В. та інших у своїй більшості стосувалися внутрішнього середовища організації і, зокрема, технології як засобу або інструменту вирішення задач. Це було обумовлено особливістю середовища, в якому функціонували вітчизняні підприємства. У той час, як уся західна наука виходила з того, що організація - це відкрита соціотехнічна система, діяльність якої цілком орієнтована на зовнішнє середовище і залежить від зовнішнього середовища, модель вітчизняних підприємств можна було охарактеризувати як умовно відкриту систему, де практично були відсутні деякі класичні змінні зовнішнього середовища. Зовнішнє середовище не несло в собі ніякої загрози, воно було прихильне до підприємства.
За останні 12-15 років середовище функціонування як західних, так і вітчизняних підприємств принципово змінилося. Сьогодні зовнішнє середовище формує принципово новий клас завдань. Констатація змін у бізнес-середовищі не вирішує виникаючих сьогодні проблем. Необхідно зрозуміти закономірності розвитку зовнішнього середовища, взаємозв'язки в ньому.
Під впливом змін, що відбулися за останні 12-15 років, трансформувалося багато класичних понять і категорій, вони істотно ускладнилися, перейшли від статичного до динамічного стану.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЧНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ПІДПРИЄМСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок