Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИКА НАВЧАННЯ УЧНІВ 5-9 КЛАСІВ ОСНОВ КОНСТРУЮВАННЯ ШВЕЙНИХ ВИРОБІВ

МЕТОДИКА НАВЧАННЯ УЧНІВ 5-9 КЛАСІВ ОСНОВ КОНСТРУЮВАННЯ ШВЕЙНИХ ВИРОБІВ

Назва:
МЕТОДИКА НАВЧАННЯ УЧНІВ 5-9 КЛАСІВ ОСНОВ КОНСТРУЮВАННЯ ШВЕЙНИХ ВИРОБІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,90 KB
Завантажень:
89
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М.П. ДРАГОМАНОВА
ВАСЕНОК Тетяна Михайлівна
УДК 37.022
МЕТОДИКА НАВЧАННЯ УЧНІВ 5-9 КЛАСІВ
ОСНОВ КОНСТРУЮВАННЯ ШВЕЙНИХ ВИРОБІВ
13.00.02 – теорія та методика трудового навчання
 
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки АПН України
Науковий керівник - | кандидат педагогічних наук
ДЕНИСЕНКО Людмила Іванівна,
Інститут педагогіки, завідувач лабораторії трудової підготовки і політехнічної творчості.
Офіційні опоненти: |
доктор педагогічних наук, професор
КОБЕРНИК Олександр Миколайович,
Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, декан технолого-педагогічного факультету;
кандидат педагогічних наук, доцент
ГНЕДЕНКО Олена Павлівна,
Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, доцент кафедри трудового навчання і креслення.
Провідна установа: |
Бердянський державний педагогічний інститут імені П.Д.Осипенко, кафедра професійної педагогіки та методики трудового навчання, Міністерство освіти і науки України, м.Бердянськ.
Захист відбудеться “12” березня 2002 р. о 16 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.05 в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розіслано “11” лютого 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Захарченко Р.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Стратегічними завданнями реформування шкільної освіти на рубежі двох століть (XX - XXI ст.) є впровадження особистісно орієнтованого навчання та державних стандартів освіти. Життя вимагає сучасних підходів до організації навчально-виховного процесу, головним об'єктом якого виступає особистість учня.
Переорієнтація освіти на особистість учня веде за собою перегляд ставлення до школяра як до об’єкта навчання та виховання. Учень повинен стати реальним i повноправним господарем учіння, суспільного життя і майбутньої професійної діяльності, який повністю усвідомлює всю міpу відповідальності за зроблений вибір.
Проблема навчання підростаючого покоління належить до найскладніших у сучасній педагогіці. Пов’язана вона з переходом суспільства до нового соціального виміру, в основі якого перебуває професійно підготовлена особистість. Посилення особистісної відповідальності за свою долю, за життєве та професійне самовизначення, за власне благополуччя вимагає від учнів правильного вибору майбутньої професії ще у шкільному віці. Допомогти школяреві не тільки обрати “свою” професію, а й психологічно та практично підготуватися до праці повинен шкільний предмет “Трудове навчання”. Його метою є підготовка учнів до трудової діяльності у різних сферах виробництва та домашньому господарюванні, ознайомлення з різними професіями та технологічними процесами і обладнанням, залучення учнів до основних видів проектно-конструкторських і технологічних робіт.
Одним з таких видів робіт на уроках трудового навчання є конструювання швейних виробів. У сучасному швейному виробництві конструювання є одним з основних процесів, що визначає якість одягу на стадії проектування. Завдання процесу конструювання полягає в отриманні із плоскої тканини та інших матеріалів, які використовуються під час проектування одягу, просторової форми виробу і побудові розгорток деталей одягу за ескізом або зразком моделі. На уроках трудового навчання діти отримують базові конструкторські знання, уміння та навички. Оволодіння учнями основами конструювання швейних виробів стає першим кроком до проектування одягу, початком складного творчого процесу, який включає в себе розв’язання завдань технічного і художнього характеру. Тому конструювання швейних виробів належить до найважливіших і найважчих тем предмета “Трудове навчання”.
Аналіз навчально-методичної літератури та досвіду роботи шкіл приводить до висновку, що навчання учнів середніх загальноосвітніх навчальних закладів різних типів основ конструювання швейних виробів відбувається за методикою, яка базується на пояснювально-ілюстративному та репродуктивному методах, фронтальній формі організації навчання (Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МЕТОДИКА НАВЧАННЯ УЧНІВ 5-9 КЛАСІВ ОСНОВ КОНСТРУЮВАННЯ ШВЕЙНИХ ВИРОБІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок