Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ДЕРЖАВНОГО АНТИКРИЗОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЩОДО САНАЦІЙНОЇ РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ

РОЗВИТОК ДЕРЖАВНОГО АНТИКРИЗОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЩОДО САНАЦІЙНОЇ РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ

Назва:
РОЗВИТОК ДЕРЖАВНОГО АНТИКРИЗОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЩОДО САНАЦІЙНОЇ РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,60 KB
Завантажень:
500
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ ПРОМИСЛОВОСТІ
УДК 338.24:336.279:621.31
Лежепьокова Вікторія Геннадіївна
РОЗВИТОК ДЕРЖАВНОГО АНТИКРИЗОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЩОДО САНАЦІЙНОЇ РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ

Спеціальність 08.00.03 – Економіка та управління
національним господарством
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України (м. Луганськ).
Науковий керівник – | доктор економічних наук, професор Воронкова Алла Еженівна,
Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України (м. Луганськ), завідуюча кафедрою менеджменту зовнішньоекономічної діяльності.
Офіційні опоненти: |
доктор економічних наук, старший науковий співробітник
Чукаєва Ірина Костянтинівна,
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України (м. Київ), головний науковий співробітник відділу паливно-енергетичного комплексу;
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник
Лір Віктор Еріхович,
Державна установа „Інститут економіки та прогнозування НАН України” (м. Київ), провідний науковий співробітник відділу секторальних прогнозів та кон'юнктури ринків.
Захист відбудеться 23 листопада 2007 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.151.01 в Інституті економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Уні-верситетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк,вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий 19 жовтня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М. Кузьменко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Електроенергетика – базова галузь економіки України, ефективність і стабільність роботи якої безпосередньо впливає на темпи економічного зростання країни, і особливо на енергетичну безпеку. В енергетичному секторі економіки збігаються інтереси різних суб’єктів економічної та політичної діяльності. Через багато причин електроенергетика вже не один рік перебуває у кризовому стані, вихід з якого пов'язаний із вирішенням складних фінансових, економічних, організаційних, технологічних, екологічних і соціальних проблем. Частота криз, що постійно виникають у галузі, є свідченням недостатнього рівня її стійкості до впливу дестабілізуючих чинників, подолати які можливо за допомогою антикризових заходів.
Одним із найефективніших інструментів подолання існуючих проблем і виведення електроенергетики з кризи є реструктуризація. Теоретичні, методичні й практичні аспекти реструктуризації широко досліджено в роботах як вітчизняних, так і зарубіжних авторів: І.П. Булєєва, А.Е. Воронкової, О.П. Жарковської, Л.О. Лігоненко, І.І. Мазура, О.В. Мозенкова, О.О. Терещенко, М.Г. Чумаченка. Про актуальність і наукову значущість реструктуризації електроенергетичної галузі свідчать публікації О.І. Амоші, М.А. Борисова, В.К. Броннікова, А.І. Кабанова, В.Е. Ліра, О. Ліхмана, Н.С. Сургая, І.К. Чукаєвої, Ю.П. Ященка, С.В. Янка.
Кризовий стан, у якому опинилась електроенергетика, пов'язаний як із загальними проблемами вітчизняної економіки, так і з рядом специфічних чинників, обумовлених неефективним державним регулюванням економічних відносин у галузі. До основних проблем, що заважають ефективній діяльності галузі, належать: неплатоспроможність генеруючих компаній, недостатність коштів у державному бюджеті на відновлення та модернізацію генеруючого устаткування, зношеність якого досягає критичного рівня. Із загальної встановленої потужності українських теплоелектростанцій 24% – фізично повністю спрацьовані, 66% – експлуатуються понад розрахунковий ресурс і лише 10% ще не вичерпали встановленого періоду експлуатації. Це визначило актуальність та вибір теми дисертаційної роботи, а саме: удосконалення державного антикризового регулювання санаційної реструктуризації електроенергетики, спрямованого на відновлення платоспроможності генеруючих компаній, підвищення рівня їх конкурентоспроможності та інвестиційної привабливості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗВИТОК ДЕРЖАВНОГО АНТИКРИЗОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЩОДО САНАЦІЙНОЇ РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок