Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ПОЛІТИЧНОЇ УЧАСТІ ОСІБ З ФУНКЦІОНАЛЬНИМИ ОБМЕЖЕННЯМИ У СУЧАСНОМУ ПОЛІТИЧНОМУ ПРОЦЕСІ В УКРАЇНІ

ОСОБЛИВОСТІ ПОЛІТИЧНОЇ УЧАСТІ ОСІБ З ФУНКЦІОНАЛЬНИМИ ОБМЕЖЕННЯМИ У СУЧАСНОМУ ПОЛІТИЧНОМУ ПРОЦЕСІ В УКРАЇНІ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ПОЛІТИЧНОЇ УЧАСТІ ОСІБ З ФУНКЦІОНАЛЬНИМИ ОБМЕЖЕННЯМИ У СУЧАСНОМУ ПОЛІТИЧНОМУ ПРОЦЕСІ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,92 KB
Завантажень:
16
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Гірман Алла Павлівна
УДК .019.5
ОСОБЛИВОСТІ ПОЛІТИЧНОЇ УЧАСТІ ОСІБ З ФУНКЦІОНАЛЬНИМИ ОБМЕЖЕННЯМИ У СУЧАСНОМУ ПОЛІТИЧНОМУ ПРОЦЕСІ В УКРАЇНІ

23.00.02 – політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Дніпропетровськ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі соціальної роботи та кадрового менеджменту Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | кандидат педагогічних наук, доцент
Васильєв Володимир Васильович
Дніпропетровський національний університет,
завідувач кафедри соціальної роботи та кадрового менеджменту
Офіційні опоненти: | доктор філософських наук, професор
Полторак Володимир Абрамович,
Дніпропетровський університет економіки і права,
завідувач кафедри соціології, філософії і психології
кандидат політичних наук, доцент
Чижова Олена Михайлівна,
національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут",
доцент кафедри політології, соціології та соціальної роботи
Провідна установа: | Інститут політичних та
етнонаціональних досліджень НАН України
Захист відбудеться 31 березня 2006 року о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.08.051.08 у Палаці студентів Дніпропетровського національного університету за адресою: 49027 м. Дніпропетровськ, пл. Т.Г.Шевченка (парк ім. Т.Г. Шевченка), к.30.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050 м. Дніпропетровськ, вул. Козакова, 8
Автореферат розісланий 23 лютого 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук, доцент Ставченко С.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Політична ситуація, яка спостерігається в Україні після останніх президентських виборів вимагає упровадження в життя демократичного принципу розподілу влади, забезпечення реальних умов політичної свободи. Але оптимізація політики є неможливою без урахування усіх напрямів соціально-політичної трансформації та аналізу нових форм корпоративності. Поліваріантність політики потребує пошуку відповідних моделей і механізмів, які дають можливість порівнювати та узгоджувати позиції багатьох сторін. Тож, все більшу увагу політологів привертає специфіка процесу політичної участі на державному і місцевому рівнях та неоднозначність перебігу цього процесу серед різних соціальних верств.
Сьогодення суттєво змінило спрямованість, структуру і механізми залучення до політичного процесу суб'єктів соціальної діяльності як на груповому, так і на індивідуальному рівнях. Останнім часом спостерігається тенденція відродження та популяризації політичної участі у масових проявах. Крім того, у процесі розвитку громадянського суспільства відбувається інституалізація соціально-політичного представництва різноманітних суспільних груп, у тому числі тих верств, можливості яких щодо участі у політиці, обмежуються функціональними вадами.
Усі окреслені аспекти політичного буття потребують компетентного політичного аналізу (особливо щодо окремих малодосліджених верств, таких як інваліди) та конструктивного підходу до політичного прогнозування, зосередження уваги на політичній свідомості й політичній поведінці людей, а також на механізмах їх впливу на процеси функціонування влади й суспільної злагоди.
Дослідження особливостей політичної участі осіб з функціональними обмеженнями має не тільки прогностичний аспект (виявлення можливих варіантів розгортання соціально-політичних подій), але й прикладний, зумовлений потребами соціально-політичної практики (свідоме формування політичними інститутами позитивних настанов громадян щодо розбудови держави).
На сьогодні спостерігаються дві зовні взаємопротилежні тенденції, в боротьбі яких відбувається процес залучення функціонально обмеженої особистості до політики. З одного боку, з огляду на виклик часу, існує нагальна суспільна потреба в політичному розвитку такої особи: адже йдеться про творення нового соціально-економічного та політичного буття, про потребу оновлення всіх державницьких та громадських інституцій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ПОЛІТИЧНОЇ УЧАСТІ ОСІБ З ФУНКЦІОНАЛЬНИМИ ОБМЕЖЕННЯМИ У СУЧАСНОМУ ПОЛІТИЧНОМУ ПРОЦЕСІ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок