Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГОМОГЕННО-КАТАЛІТИЧНИЙ СИНТЕЗ БІСФЕНОЛІВ НА ОСНОВІ 2,6-ДИ-ТРЕТ-БУТИЛФЕНОЛУ

ГОМОГЕННО-КАТАЛІТИЧНИЙ СИНТЕЗ БІСФЕНОЛІВ НА ОСНОВІ 2,6-ДИ-ТРЕТ-БУТИЛФЕНОЛУ

Назва:
ГОМОГЕННО-КАТАЛІТИЧНИЙ СИНТЕЗ БІСФЕНОЛІВ НА ОСНОВІ 2,6-ДИ-ТРЕТ-БУТИЛФЕНОЛУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,23 KB
Завантажень:
102
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ФІЗИКО-ХІМІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ В ПРОЦЕСАХ ОДЕРЖАННЯ ФЕНОЛЬНИХ АНТИОКСИ
ДАНТІВ НА ОСНОВІ 2,6-ДИ-ТРЕТ-БУТИЛФЕНОЛУ


НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ БІООРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ ТА НАФТОХІМІЇ
ВАСИЛИШИН НАДІЯ АНДРІЇВНА
УДК 541.127 + 547.563
 
ГОМОГЕННО-КАТАЛІТИЧНИЙ
СИНТЕЗ БІСФЕНОЛІВ НА ОСНОВІ
2,6-ДИ-ТРЕТ-БУТИЛФЕНОЛУ
02.00.13 - нафтохімія та вуглехімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі медичної хімії Тернопільського державного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України.
Наукові керівники доктор технічних наук, професор
Є. Т. Городецький
кандидат хімічних наук, доцент
Бодров Владлен Петрович
Тернопільський державний медичний університет
ім. І. Я. Горбачевського МОЗ України,
доцент кафедри неорганічної та органічної хімії
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Патриляк Казимир Іванович
Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України,
завідувач відділу каталітичного синтезу
кандидат хімічних наук
Василькевич Іван Михайлович
Український НДІ нафтопереробної промисловості “МАСМА”,
старший науковий співробітник відділу присадок та олив
Провідна установа Національний університет “Львівська політехніка” МОН України, кафедра технології органічних продуктів, м. Львів
Захист відбудеться 9 червня 2006 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.220.01 в Інституті біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України,
02660, Київ – 94, вул. Мурманська, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України, 02160, Київ - 160, Харківське шосе, 50.
Автореферат розіслано 8 травня 2006 р.
Вчений секретар
cпеціалізованої вченої ради Д. М. Федоряк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Алкілзаміщені феноли широко застосовуються для cтабілізації моторного палива та олив, гальмування термоокисної деструкції полімерних матеріалів, у тому числі каучуків. Це зумовлено високою ефективністю алкілфенолів, порівняно нескладним їх виробництвом, а також низькою токсичністю. Останнє дозволяє використовувати ці компоненти навіть для стабілізації харчових продуктів і матеріалів побутового призначення. В ролі антиоксидантів використовують алкілфеноли певної будови, так звані просторово утруднені, в яких гідроксильна група екранована розгалуженими алкільними радикалами. З екранованих фенолів найбільше застосування знайшов іонол – 2,6-ди-трет-бутил-4-метилфенол. Природні біоантиоксиданти, які регулюють метаболізм у живих організмах, також належать до класу заміщених фенолів та їх похідних.
Бісфеноли є ефективнішими стабілізаторами ніж алкілфеноли, а 2,6-ди-трет-бутилфенол (2,6ДТБФ) є одним з важливих проміжних продуктів у синтезі бісфенольних антиоксидантів.
Здатність просторово утруднених фенолів гальмувати (інгібувати) радикально-ланцюгові процеси окиснення органічних речовин викликала інтенсивне вивчення різних практичних і теоретичних аспектів хімії цих сполук. Їх поведінка як інгібіторів окиснення визначається переважно фізико-хімічними властивостями.
Незважаючи на широкі дослідження просторово утруднених фенолів, що проводяться протягом десятиліть, і значну чисельнісь синтезованих інгібіторів окиснення, багато питань хімії алкілзаміщених фенолів і бісфенолів вивчені недостатньо. Зокрема, потребують детального дослідження реакції 2,6-діалкілфенолів з карбонільними сполуками, кінетичні характеристики реакцій таких фенолів, передусім 2,6ДТБФ з формальдегідом за умов основного каталізу, вимагає поглибленого вивчення розчинність діалкілфенолів, бісфенолів та їх бінарних систем в органічних розчинниках, що важливо для стадій виділення й очистки цільових продуктів. Нарешті, немає простих і доступних методів аналізу сумішей алкілфенолів та бісфенолів. Усе це гальмує прогрес технології, а, отже, й широкого застосування бісфенолів як антиоксидантів. Тому дослідження, пов`язані з бісфенолами на основі 2,6ДТБФ, в усіх перелічених аспектах залишаються вельми актуальними.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ГОМОГЕННО-КАТАЛІТИЧНИЙ СИНТЕЗ БІСФЕНОЛІВ НА ОСНОВІ 2,6-ДИ-ТРЕТ-БУТИЛФЕНОЛУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок