Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОБЛЕМА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРАВ НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШИН У МІЖДЕРЖАВНИХ ВІДНОСИНАХ УКРАЇНИ І РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ.

ПРОБЛЕМА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРАВ НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШИН У МІЖДЕРЖАВНИХ ВІДНОСИНАХ УКРАЇНИ І РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ.

Назва:
ПРОБЛЕМА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРАВ НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШИН У МІЖДЕРЖАВНИХ ВІДНОСИНАХ УКРАЇНИ І РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,74 KB
Завантажень:
480
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
СТАДНІЧЕНКО ОЛЬГА ІВАНІВНА
УДК 327.58 [(477)+(470+571)]
ПРОБЛЕМА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРАВ НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШИН У МІЖДЕРЖАВНИХ ВІДНОСИНАХ УКРАЇНИ І
РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ.
23.00.04. – ПОЛІТИЧНІ ПРОБЛЕМИ МІЖНАРОДНИХ СИСТЕМ ТА ГЛОБАЛЬНОГО РОЗВИТКУ
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі країнознавства в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник - доктор історичних наук, професор
Крижанівський Володимир Прокопович,
Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри країнознавства
Офіційні опоненти – доктор історичних наук
Майборода Олександр Микитович,
Інститут політичних і етнонаціональних досліджень НАН України, завідувач відділу етнополітичних досліджень
кандидат історичних наук
Піскун Олександр Ілліч,
головний редактор українського інформаційно-аналітичного журналу “Проблеми міграції”
Провідна установа : Інститут світової економіки і міжнародних
відносин НАН України
Захист відбудеться 22 грудня 2003 року о 14.00 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д. 26.001.29 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м.Київ–119, вул. Мельникова, 36/1, Інститут міжнародних відносин.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м.Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “17”листопада 2003р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Каменецький М.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Протягом усього XX століття проблема забезпечення прав національних меншин посідає вагоме місце в міждержавних відносинах, а отже привертає дедалі більшу увагу науковців. Актуальність дослідження означеної проблематики зумовлена впливом, який справляють сучасні національно-політичні процеси на національний розвиток, міждержавні і міжнародні відносини.
Для держав з поліетнічним складом населення, якими є й Російська Федерація і Україна, існує нагальна потреба у вирішенні комплексу правових, політичних та соціально-культурних проблем, пов’язаних зі створенням сприятливих умов для всебічного розвитку національних меншин.
Актуальність теми дисертаційного дослідження визначається рядом обставин, що безпосередньо пов’язані з проблемами забезпечення прав українців в РФ та росіян в Україні: досягненням національної злагоди в суспільстві, забезпеченням державного суверенітету і територіальної цілісності, формуванням національно-державної ідентичності, утвердженням власного іміджу на зовнішньополітичній арені. Як свідчить історичний досвід, порушення цих основоположних засад етнополітики за певних обставин може загрожувати підривом не лише основи життєдіяльності поліетнічних суспільств, але й міждержавних зносин.
Важливо враховувати й ту обставину, що з поглибленням демократичного розвитку незалежних України і Росії відбувається швидка політизація національних меншин, які активно включаються в різні сфери державної діяльності. Отже, важливе практичне значення має визначення реальних можливостей та форм участі діаспори в розбудові незалежних держав, інтенсифікації політичних, культурних та соціально-економічних зв’язків між країною виходу та країною проживання.
Нарешті, визначення шляхів впливу національних меншин на систему міждержавних відносин України та Російської Федерації відкриває нові можливості – чіткіше з’ясувати потенційні можливості впливу національних меншин на динаміку розвитку українсько-російських міждержавних зносин.
Означені вище обставини великою мірою зумовили вибір теми даного дисертаційного дослідження, яке присвячене аналізу впливу проблем, пов’язаних із забезпеченням прав національних меншин, на розвиток українсько-російських міждержавних відносин.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ПРОБЛЕМА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРАВ НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШИН У МІЖДЕРЖАВНИХ ВІДНОСИНАХ УКРАЇНИ І РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок