Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Людський розвиток як чинник економічного зростання в Україні

Людський розвиток як чинник економічного зростання в Україні

Назва:
Людський розвиток як чинник економічного зростання в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,86 KB
Завантажень:
430
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕМОГРАФІЇ ТА СОЦІАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Кочума Інна Юріївна
УДК 314.18:316.42
Людський розвиток як чинник економічного зростання в Україні
Спеціальність 08.09.01 –Демографія, економіка праці, соціальна економіка і політика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ -2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті демографії та соціальних досліджень НАН України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Грішнова Олена Антонівна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, професор кафедри теоретичної та прикладної економіки
 
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор, академік НАН України
Чухно Анатолій Андрійович, Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, професор кафедри економічної теорії;
кандидат економічних наук Палій Олена Михайлівна, Національна академія державного управління при Президентові України, доцент кафедри європейської інтеграції.
Провідна установа:
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, відділ проблем відтворення людського капіталу та розселення
Захист дисертації відбудеться 12 січня 2006 р. о 1430 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.247.01 Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України за адресою: 01011, м. Київ, вул. Панаса Мирного, 26.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України за адресою: 01011, м. Київ, вул. Панаса Мирного, 26.
Автореферат розісланий 10 грудня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Полякова С.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Науково-практичне обґрунтування стратегії економічного зростання незалежної України в сучасних умовах є одним з найважливіших напрямів реалізації економічної думки. Водночас, за багаторічною традицією, що йде від часів індустріальної трансформації суспільства, економічне зростання у нашій країні багатьма сприймається, передусім, з погляду процесів, що відбуваються в галузях матеріального виробництва і нагромадження. Приріст капіталу і матеріально-речових благ нерідко розглядаються як універсальні й визначальні чинники прогресу. Однак історія ХХ століття довела, що економічне зростання, яке сприймалося як самоціль, відбувалося із загостренням соціально-економічних суперечностей і нерідко супроводжувалося глибокими, руйнівними кризами.
Глобальна концепція людського розвитку, що стала одним з найкращих досягнень людської цивілізації, виходить з первинної самоцінності розвитку людини, з того, що виробництво існує заради розвитку людей, а не люди – заради розвитку виробництва. Безумовно підтримуючи таку позицію, ми все ж таки повинні визнати, що вона, на жаль, ще далеко не повністю усвідомлена і сприйнята в Україні. На нашу думку, основна причина цього – сприйняття процесів людського розвитку та економічного зростання як окремих, відособлених, з яких другий створює умови для першого і визначає його.
Дисертаційна робота грунтується на наукових доробках зарубіжних вчених – засновників концепції людського розвитку – А.Льюіса, А.Сена, К.Гриффіна, Дж.Найта та ін., класиків концепції людського капіталу - Т.Шульца, Г.Беккера, Е.Денісона, Дж.Кендрика, Г.Псахаропулоса, Л.Туроу та ін., розробників методології дослідження впливу різних чинників на економічне зростання – Р. Лукаса, М.Солоу, П.Ромера, Д.Карда та ін. Відомі вчені України – О.Власюк, В.Геєць, О.Грішнова, Г.Дмитренко, Т.Заяць, Е.Лібанова, О.Макарова, В.Новіков, В.Онікієнко, О.Палій, І.Петрова, С.Пирожков, А.Ревенко, В.Стешенко, А.Чухно, В.Шишкін та ін. також плідно працюють над дослідженням проблем людського розвитку та чинників економічного зростання. Разом з тим, слід підкреслити, що нова природа економічного зростання, вирішальна роль у ньому нематеріальних чинників, передусім позитивних людських якостей, формування яких і є змістом людського розвитку, вплив людського розвитку на економічне зростання поки що системно не досліджувалися в Україні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Людський розвиток як чинник економічного зростання в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок