Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБНОВЛЕНСЬКИЙ РУХ В УКРАЇНІ

ОБНОВЛЕНСЬКИЙ РУХ В УКРАЇНІ

Назва:
ОБНОВЛЕНСЬКИЙ РУХ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,93 KB
Завантажень:
293
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЗАПОРІЗЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БІЛАН Ганна Іванівна
УДК [94+281.96] (477) “1920/1939”
ОБНОВЛЕНСЬКИЙ РУХ В УКРАЇНІ
20 – 30-х рр. ХХ ст.
07.00.01 – Історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Запоріжжя – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі історії і теорії археографії та суміжних джерелознавчих наук Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Мицик Юрій Андрійович,
Національний університет “Києво-Могилянська
академія”, професор кафедри історії
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Тюрменко Ірина Іванівна,
Національний університет харчових технологій,
професор кафедри українознавства
 
кандидат історичних наук, доцент
Ігнатуша Олександр Миколайович,
Запорізький національний університет,
доцент кафедри історії України
 
Провідна установа: Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка, кафедра історії Росії
Захист відбудеться “4” березня 2005 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 17.051.05 у Запорізькому національному університеті (69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корпус 5, ауд.326)
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Запорізького національного університету (69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корпус 2).
Автореферат розісланий “2” лютого 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради ____________________________ О.В. Старух
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Процес адаптації Православної Церкви у світоглядному просторі радянської держави у період становлення останньої був безпосередньо пов’язаний з історією обновленського церковного руху. Ідеологічна політика радянської влади, демонструючи досить різнопланові форми атеїстичної боротьби, і політична переорієнтація певних кіл конфесійного співтовариства призвели до організаційного оформлення обновленського руху і появи обновленської Церкви, соціо-релігійна діяльність якої відчутно вплинула на загальний стан релігійного середовища України 20 – 30-х рр. ХХ ст. Актуальність теми церковного обновленства насамперед полягає у тому, що й сучасне Православ’я в Україні не є цілісним. Це стимулює пошуки аналогій у минулому, коли внаслідок соціальних зламів, спричинених зміною державного режиму, відбулося розмежування церковних угруповань, і зумовлює необхідність вивчення різноманіття аспектів феномену обновленства з метою з’ясування закономірностей формування і сутнісних ознак наявної поліконфесійної системи.
Історичний прецедент церковного розшарування набуває в сучасних умовах українського духовного відродження вельми важливого змісту, оскільки взаємини різних православних конфесій неодмінно відбиваються у релігійній свідомості мас. Ґрунтовне висвітлення ролі обновленського руху в історії Православ’я, розробка наукових принципів дослідження цього церковно-політичного явища, систематизація досвіду, накопиченого у сфері внутрішньоконфесійних, міжконфесійних та державно-церковних відносин, безперечно, важливі у науковому та суспільному значенні. Натомість робіт, спеціально присвячених історії українського обновленства, у вітчизняній історіографії немає.
Зв’язок з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана у рамках науково-дослідної теми Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України “Джерела з новітньої історії України” (номер державної реєстрації 0103U006787). Особистим внеском дисертантки у розробку теми є дослідження комплексу аспектів обновленського церковного руху в Україні і його історична характеристика.
Метою дослідження є відтворення узагальнюючої картини історії обновленського церковного руху в Україні.
Досягнення мети передбачає розв’язання наступних завдань:
- проаналізувати загальний стан Православної Церкви дорадянської доби, дослідити генезу обновленського руху, вичленити фактори, які вплинули на формування ідеологічної платформи обновленства і визначили характер та спрямованість новаторських ідей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОБНОВЛЕНСЬКИЙ РУХ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок