Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ КОРЕЛЯЦІЙ НА ФАЗОВІ ПЕРЕХОДИ ІНДУКОВАНІ ШУМОМ У ПРОСТОРОВО-РОЗПОДІЛЕНИХ СИСТЕМАХ

ВПЛИВ КОРЕЛЯЦІЙ НА ФАЗОВІ ПЕРЕХОДИ ІНДУКОВАНІ ШУМОМ У ПРОСТОРОВО-РОЗПОДІЛЕНИХ СИСТЕМАХ

Назва:
ВПЛИВ КОРЕЛЯЦІЙ НА ФАЗОВІ ПЕРЕХОДИ ІНДУКОВАНІ ШУМОМ У ПРОСТОРОВО-РОЗПОДІЛЕНИХ СИСТЕМАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,46 KB
Завантажень:
469
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МОНОКРИСТАЛІВ
На правах рукопису
Князь Ігор Олександрович
УДК 539.2
ВПЛИВ КОРЕЛЯЦІЙ НА ФАЗОВІ ПЕРЕХОДИ
ІНДУКОВАНІ ШУМОМ У ПРОСТОРОВО-РОЗПОДІЛЕНИХ СИСТЕМАХ
01.04.02 – теоретична фізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Сумському державному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат фізико–математичних наук
Харченко Дмитро Олегович,
Сумський державний університет,
доцент кафедри моделювання складних систем.
Офіційні опоненти: доктор фізико–математичних наук
Філь Дмитро Вячеславович,
Інститут монокристалів НАН України,
провідний науковий співробітник відділу
теорії конденсованого стану речовини;
доктор фізико–математичних наук, професор
Шматько Олександр Олександрович,
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна, професор кафедри фізики НВЧ.
Провідна установа – Інститут фізики конденсованих систем НАН України, відділ квантово-статистичної теорії процесів каталізу, м.Львів.
Захист відбудеться “15” лютого 2006 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .169.01 при Інституті монокристалів НАН України за адресою: 61001, м. Харків, проспект Леніна, 60.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Інституту монокристалів НАН України за адресою: 61001, м. Харків, проспект Леніна, 60.
Автореферат розісланий “12” січня 2006р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат фізико-математичних наук М.В. Добротворська 


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дослідження фазових переходів у системах, що перебувають під дією флуктуаційного середовища, належить до однієї з найбільш передових сфер теоретичної фізики. Це обумовлене намаганням дати оцінку ролі випадкових чинників, які безпосереднім чином впливають на процеси самоорганізації нерівноважних систем. Загалом вважається, що внутрішній (адитивний) шум є дезорганізуючим фактором, у той час теоретично та експериментально виявлено, що флуктуації середовища (мультиплікативний шум) суттєво впливають на процеси самоорганізації системи. Це приводить до індукованих шумом фазових переходів із виникненням станів, які не мають детерміністичного аналога. Такі явища спостерігаються у фізико-хімічних, біологічних та соціально-економічних системах (фазове розшарування, конвективні структури, стохастичний резонанс, самоорганізована критичність і фінансові крахи). Як з’ясовано останніми роками, опис поведінки таких систем досягається модифікацією методів теорії рівноважних фазових переходів.
Серед нерівноважних фазових переходів, що досліджуються і аналізуються у роботі, відокремлено індуковані шумом фазові переходи типу упорядкування/розупорядкування, а також реверсивні фазові переходи, які є результатом комбінованого ефекту, викликаного нелінійністю системи, спектральними характеристиками флуктуацій та просторовою взаємодією елементів системи. Такі явища складають багатообіцяючу сферу досліджень, оскільки дозволяють не лише виявити конструктивну роль флуктуацій, але й пояснити нетривіальні ефекти самоорганізації. Саме це робить актуальною тему дисертації, завдання якої полягає у розробленні нових та узагальненні відомих теоретичних підходів для встановлення механізмів виникнення упорядкованих станів у сильно нерівноважних системах.
Хоча інтерес до явищ індукованої шумом організації постійно зростає, відповідна теорія є незавершеною. До цього часу не сформульовані принципи, на підґрунті яких можливо було б у рамках єдиного підходу врахувати та описати дію декількох стохастичних джерел за умови наявності крос-кореляцій між ними. У зв’язку з цим актуальним стає завдання побудови єдиного формалізму для виявлення впливу шумів, які у широкому діапазоні спектральних характеристик достатньо правдоподібно моделюють реальні флуктуації, та з’ясування внеску їхніх кореляційних властивостей у хід упорядкування у цілому класі стохастичних систем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВПЛИВ КОРЕЛЯЦІЙ НА ФАЗОВІ ПЕРЕХОДИ ІНДУКОВАНІ ШУМОМ У ПРОСТОРОВО-РОЗПОДІЛЕНИХ СИСТЕМАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок