Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Підготовка майбутніх учителів початкових класів до позаурочної виховної роботи

Підготовка майбутніх учителів початкових класів до позаурочної виховної роботи

Назва:
Підготовка майбутніх учителів початкових класів до позаурочної виховної роботи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,73 KB
Завантажень:
414
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Південноукраїнський державний педагогічний
університет (м. Одеса) імені К.Д.Ушинського
Казанжи Ірина Володимирівна
УДК 378.937
Підготовка майбутніх учителів початкових
класів до позаурочної виховної роботи
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Одеса – 2002


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Миколаївському державному педагогічному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник - кандидат педагогічних наук, доцент
Литвиненко Світлана Анатоліївна,
докторант Рівненського державного
гуманітарного університету
Офіційні опоненти - доктор педагогічних наук, професор
Сущенко Тетяна Іванівна,
Запорізький інститут післядипломної педагогічної
освіти, завідувач кафедри педагогічної
майстерності
- кандидат педагогічних наук, старший науковий
співробітник
Пустовіт Григорій Петрович,
Президія Академії педагогічних наук, вчений
секретар Відділення теорії та історії педагогіки
АПН України
Провідна установа - Кіровоградський державний педагогічний
університет, кафедра педагогіки, Міністерство
освіти і науки України,
м. Кіровоград
Захист дисертації відбудеться "____" квітня 2002 р. о ____ год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053.01 при Південноукраїнському державному педагогічному університеті (м.Одеса) імені К.Д.Ушинського за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Ніщинського, 1.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету (м.Одеса) імені К.Д.Ушинського за адресою: 65091, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий "____" березня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Трифонова О.С.
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження визначається тим, що в умовах оновлення змісту і технологій, а також відродження традицій національного виховання в нашій державі значно зростає соціальна значущість праці вчителя, роль його особистості у вихованні підростаючого покоління. За роки незалежності в державі визначено нові пріоритети розвитку освіти, яка визнана основою розвитку “особистості, суспільства, нації, держави” Національна доктрина розвитку освіти України у ХХІ столітті (проект) – К.: Шкільний світ, 2001. – С.3., визначальним чинником “відтворення і нарощування інтелектуального, духовного і економічного потенціалу народу, виховання патріота і громадянина України. В державі створено правову базу, прийнято низку законів про освіту, з-поміж них і Закон про позашкільну освіту, в якому одним із провідних завдань визначено “створення умов для творчого, інтелектуального, духовного і фізичного розвитку учнів у позаурочний час” Закон про позашкільну освіту.// Освіта України. Інформативно-правові документи. – К., 2001. – С.232..
Проблема організації виховного процесу в позаурочний час у сучасній школі досліджувалась у різних аспектах, а саме: визначення концептуальних засад організації позаурочної виховної роботи (Гончаренко С.І., Новосельський В.Ф., Оржеховська В.М., Постовий В.Г., Хлебнікова Л.О., Чорна К.І. та ін.); позаурочна робота в системі діяльності школи (Вульфов Б.З., Караковський В.М., Красовицький М.Ю., Мартиненко С., Осипенко М., Сидорків А.М. та ін.) ; зв’язок позаурочної виховної роботи вчителя з роботою позашкільних закладів (Вербицький В., Кириленко С.В., Науменко Р.А., Пустовіт Г.П., Сущенко Т.І. та ін.); психологічні аспекти організації позаурочної роботи в сучасній школі (Бех І.Д.. Борщевський М.Й., Гречишкіна А.П., Колбановський Л.В., Крутенький О.Є., Максименко С.Д., Прайман Б.Д., Соколова Л.С. та ін.); проблема змісту і напрямків позаурочної виховної роботи (Вербицький В., Дем’янюк Т.Д., Докукіна О., Ігнатенко П.Р., Канішевська Л.В., Капська А.Й., Кобзар Б.С., Мартинюк І.В., Рибалка В.В., Свириденко С.О., Стрілька В.В., Федоренко Д.Т., Чорна К.І., Щербань П.М. та ін.)
Отже, і державою, і вченими розроблена відповідна теоретична і правова база щодо позаурочної виховної роботи у школі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Підготовка майбутніх учителів початкових класів до позаурочної виховної роботи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок