Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ КАРПАТОУКРАЇНСЬКОГО ФАКТОРА НА ПОЛІТИКУ ЄВРОПЕЙСЬКИХ КРАЇН У ПЕРІОД ЧЕХОСЛОВАЦЬКОЇ КРИЗИ (травень 19398 р. – березень 1939 р.)

ВПЛИВ КАРПАТОУКРАЇНСЬКОГО ФАКТОРА НА ПОЛІТИКУ ЄВРОПЕЙСЬКИХ КРАЇН У ПЕРІОД ЧЕХОСЛОВАЦЬКОЇ КРИЗИ (травень 19398 р. – березень 1939 р.)

Назва:
ВПЛИВ КАРПАТОУКРАЇНСЬКОГО ФАКТОРА НА ПОЛІТИКУ ЄВРОПЕЙСЬКИХ КРАЇН У ПЕРІОД ЧЕХОСЛОВАЦЬКОЇ КРИЗИ (травень 19398 р. – березень 1939 р.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,42 KB
Завантажень:
110
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА

БОГІВ Олександр Ярославович
УДК: 94(477.87) “1938/1939”
ВПЛИВ КАРПАТОУКРАЇНСЬКОГО ФАКТОРА НА ПОЛІТИКУ ЄВРОПЕЙСЬКИХ КРАЇН У ПЕРІОД ЧЕХОСЛОВАЦЬКОЇ КРИЗИ (травень 19398 р. – березень 1939 р.)
07.00.01 – Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
ЧЕРНІВЦІ 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії України Ужгородського національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
ЗАДОРОЖНИЙ Володимир Євгенович,
Ужгородський національний університет,
професор кафедри історії України
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
БРИЦЬКИЙ Петро Павлович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича,
професор кафедри історії України
кандидат історичних наук, доцент
ХЛАНТА Олексій Васильович,
Закарпатський інститут імені Августина Волошина
Міжрегіональної академії управління персоналом,
доцент кафедри історії держави і права
Провідна установа: Львівський національний університет
імені Івана Франка,
кафедра новітньої історії України
Захист відбудеться 28.02.2003 р. о 13-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.03 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича (58012, м.Чернівці, вул. Кафедральна, 2 корп. 14, ауд. 18).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (58012, м.Чернівці, вул. Л.Українки, 23).
Автореферат розісланий 24.01.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ротар Н.Ю.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Роз`єднаність українських земель була не тільки проблемою великої європейської нації, а й одним із найскладніших факторів міжнародної ситуації у Центральній і Східній Європі у період між двома світовими війнами.
Підтримаємо твердження, що українська історія першої половини ХХ століття – передовсім історія її регіонів. Їх розвиток проходив під знаком геополітичного протиборства ворогуючих державних утворень. Українська державотворча ідея, плекана в окремих регіонах, українська етнічна територія стає у черговий раз розмінною монетою у міжнародних розрахунках та зносинах. Яскравим фактом, що характеризує таке становище стали закарпатські події 1938-1939 років в умовах так званої чехословацької (центральноєвропейської) міжнародної кризи напередодні Другої світової війни.
Кінець 30-х років став періодом зламу версальської системи європейського співжиття, створеної низкою мирних договорів і міждержавних угод після Першої світової війни. Рушіями цього процесу, з одного боку, стали у пошуках реваншу країни, що зазнали поразки у війні 1914-1918 років (Німеччина, Угорщина), з іншого – держави, що не входили до цього кола, але мали власні зовнішньополітичні агресивні амбіції (Польща, СРСР, Італія). Після аншлюсу Австрії центр міжнародного передвоєнного напруження зміщується до Чехословаччини. Саме до її складу у міжвоєнний період входило Закарпаття.
Історичні події 1938-1939 рр. у цьому українському регіоні стали яскравим підтвердженням ситуації, коли внутрішні процеси (домагання автономії чи державотворчі потуги корінного населення) знайшли кінцеву реалізацію за умов зовнішньополітичного впливу, при різній зовнішньополітичній орієнтації місцевої політичної еліти. Одночасно відбувався зворотній процес. Коли внутрішні закарпатські події стали важливим детермінуючим фактором у формуванні короткочасних, на період чехословацької кризи, та перспективних положень зовнішньополітичних концепцій європейських країн напередодні великого переділу територій на континенті. Вони будувалися як на розгляді перспектив закарпатської території, так і на аналізі української проблеми взагалі.
Актуальність теми дослідження. Сучасний пошук українською державою свого місця у європейській, світовій спільноті ставить на порядок денний критичну оцінку дипломатичної історії України. Серед актуальних проблем у цьому ракурсі безперечно є історичний аналіз державотворчої спадщини, національно-визвольної боротьби українського народу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ВПЛИВ КАРПАТОУКРАЇНСЬКОГО ФАКТОРА НА ПОЛІТИКУ ЄВРОПЕЙСЬКИХ КРАЇН У ПЕРІОД ЧЕХОСЛОВАЦЬКОЇ КРИЗИ (травень 19398 р. – березень 1939 р.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок