Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІКО-МОРФОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ХРОНІЧНОГО ПІЄЛОНЕФРИТУ ЄДИНОЇ НИРКИ (клініко-експериментальне дослідження)

КЛІНІКО-МОРФОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ХРОНІЧНОГО ПІЄЛОНЕФРИТУ ЄДИНОЇ НИРКИ (клініко-експериментальне дослідження)

Назва:
КЛІНІКО-МОРФОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ХРОНІЧНОГО ПІЄЛОНЕФРИТУ ЄДИНОЇ НИРКИ (клініко-експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,79 KB
Завантажень:
405
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ІНСТИТУТ УРОЛОГІЇ АМН УКРАЇНИ
ПЕПЕНІН СЕРГІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК: 616.61 – 002.3 – 007.21
КЛІНІКО-МОРФОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ХРОНІЧНОГО
ПІЄЛОНЕФРИТУ ЄДИНОЇ НИРКИ
(клініко-експериментальне дослідження)
14.01.06 -УРОЛОГІЯ
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
КИЇВ - 2003
Дисертація є рукопис.
Робота виконана на кафедрі урології і онкології Луганського державного медичного університету.
Науковий керівник: Член-кореспондент АМН України, доктор медичних наук, професор
Люлько Олексій Володимирович, Дніпропетровська медична
академія, завідувач кафедри урології.
Офіційні опоненти:
1. Доктор медичних наук, професор Лісовий Володимир Миколаївич,
Харківський державний медичний університет, завідувач кафедри
урології.
2. Доктор медичних наук, професор Ухаль Михайло Іванович,
Одеський державний медичний університет, кафедра урології ї
нефрології, професор кафедри
Провідна установа: Донецький державний медичний університет,
кафедра урології та нефрології, МОЗ України, м. Донецьк.
Захист відбудеться „_16.___” _грудня________________ 2003 р. О _1300______ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.615.01 в Інституті урології АМН України за адресою:
04053, м. Київ, вул.. Ю Коцюбинського, 9-а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту урології АМН України
за адресою: 04053, м. Київ, вул.. Ю.Коцюбинського, 9-а.
Автореферат розісланий „_14____” _листопада_______________ 2003 року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, доктор медичних наук
Бойко М.І.
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми: Нирка не має готового резерву тканини на випадок утрати контра латерального органа. Компенсаторна гіпертрофія її розвивається тільки після втрати контралатеральної. Причому видалення однієї патологічно зміненої нирки не виключає можливості захворювання та оперативних втручань на залишеній. Остання може бути здоровою, може бути вражена тим же патологічним процесом, який став причиною видалення контралатеральної нирки, або іншим процесом. Хронічний пієлонефрит є найпоширенішим (65-85%) захворюванням єдиної нирки, має схильність до стійкого плину, погано піддається лікуванню і швидко призводить до важкого ускладнення - хронічної ниркової недостатності (ХНН). При цьому у 60% хворих захворювання розвивається протягом перших 5 років після нефректомії, а хронічні його форми визначаються у 45 % випадків. У 30-50% хворих нирка, що залишилася після нефректомії, уражається ще до видалення контралатеральної. Актуальність проблеми полягає також у тому, що кількість нефректомій не має тенденції до зниження і виконується в більшості випадків у найбільш активному (соціальному і трудовому) віці. Проблема патології єдиної нирки, що залишилася після нефректомії, значно відрізняється від патології єдиної уродженої нирки. Відмінність у тому, що після односторонньої нефректомії в нирці, що залишилася, розвиваються компенсаторно-пристосувальні процеси, спрямовані на поповнення частково утраченої функції парного органа. У той же час, єдина нирка далеко не завжди є функціонально повноцінною, у ній часто виникають різноманітні патологічні процеси, серед яких найчастіше - пієлонефрит. Дуже важко часом установити межі реакції пристосувального процесу або початку патологічного процесу. Продовження латентного перебігу фонового захворювання не тільки ускладнює процеси компенсації, але і сприяє прогресуванню процесів нефросклерозу і розвитку ниркової недостатності. Тому вивчення особливостей розвитку пієлонефриту єдиної нирки дозволить розробити ефективні засоби впливу на різноманітні ланки його патогенезу, поліпшити ранню діагностику, підвищити якість лікування і попередити можливість прогресування захворювання і розвитку ускладнень. Останнє пояснює актуальність проблеми і визначає мету і задачі даного дослідження.
Зв’язок завдань дослідження з проблемним планом розвитку медичних наук. Дисертаційна робота виконана як фрагмент науково-дослідної роботи кафедри урології Луганського державного медичного універститету – номер державної реєстрації 0100U005068.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: КЛІНІКО-МОРФОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ХРОНІЧНОГО ПІЄЛОНЕФРИТУ ЄДИНОЇ НИРКИ (клініко-експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок