Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Усталені коливання у тривимірних тілах з плоскими концентраторами напружень

Усталені коливання у тривимірних тілах з плоскими концентраторами напружень

Назва:
Усталені коливання у тривимірних тілах з плоскими концентраторами напружень
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,43 KB
Завантажень:
225
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут прикладних проблем
механіки і математики ім. Я.С. Підстригача
Хай Оксана Мирославівна
УДК 539.3
Усталені коливання у тривимірних тілах
з плоскими концентраторами напружень
01.02.04 – механіка деформівного твердого тіла
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Львів – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті прикладних проблем механіки і математики
ім. Я.С. Підстригача НАН України.
Науковий керівник – доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Михаськів Віктор Володимирович,
Інститут прикладних проблем механіки і математики
ім. Я.С. Підстригача НАН України,
провідний науковий співробітник.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук,
професор Осадчук Василь Антонович,
Національний університет “Львівська політехніка”,
завідувач кафедри “Зварювальне виробництво,
діагностика та відновлення металоконструкцій”
доктор фізико-математичних наук,
професор Попов Всеволод Генадійович,
Одеська національна морська академія,
завідувач кафедри вищої математики.
Провідна установа – Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка НАН України, відділ механіки композиційних матеріалів, м. Львів.
Захист відбудеться “25 ” грудня 2003 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .195.01 в Інституті прикладних проблем механіки і математики ім. Я.С. Підстригача НАН України за адресою: 79060, м. Львів-60, вул. Наукова, 3б.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Інституту прикладних проблем механіки і математики ім. Я.С. Підстригача НАН України (м. Львів, вул. Наукова, 3б).
Відгук на автореферат просимо надсилати за адресою: 79060, м. Львів-60, вул. Наукова, 3б, ІППММ НАН України, вченому секретарю спеціалізованої ради.
Автореферат розісланий “18 ” листопада 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої ради
кандидат фізико-математичних наук П.Р. Шевчук
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Міцність і довговічність конструкцій, що використовуються у сучасній інженерній практиці, суттєво залежить від структури їх матеріалу, який може містити пустоти, наповнювачі і інші дисперсні частинки, породжені процесами виготовлення чи експлуатації деталей та вузлів. Важливими у цьому аспекті є механічні властивості неоднорідностей, їх форма, розміри та взаємне розташування. Тріщини і чужорідні тонкі включення належать до класичних концентраторів напружень, що можуть для конкретних матеріалів визначати механізми руйнування. З іншого боку, структурування матеріалу контрастними за жорсткістю вставками у багатьох випадках забезпечує блокування процесу утворення та поширення тріщин. Вивчення цих явищ передбачає розв’язання задач про напружено-деформований стан тіл з неоднорідностями типу тріщин та жорстких включень. Знаючи характер концентрації напружень в околі неоднорідностей, а також критерії поширення дефектів, можна оцінювати міцність тіл з урахуванням їх структури та пошкодженості. Окрім цього, розгляд задач теорії тонких включень і тріщин у динамічній постановці дозволяє використовувати їх розв’язки у сейсміці, геомеханіці, дефектоскопії тощо.
Проблеми статичного деформування пружних тіл з тріщинами, об’ємними та тонкостінними включеннями висвітлені у літературі, зокрема – у фундаментальних роботах В.М. Александрова, О.Є. Андрейківа, Л.Т. Бережницького, Т.В. Бурчуладзе, Д.В. Гриліцького, О.М. Гузя, C.А. Калоєрова, А.О. Камінського, Б.Я. Кантора, М.К. Кассіра, Г.С. Кіта, Г. Лібовіца, О.М. Лінькова, В.В. Лободи, Б.П. Маслова, В.І. Моссаковського, В.А. Осадчука, В.В. Панасюка, В.З. Партона, Я.С. Підстригача, Ю.М. Подільчука, Г.Я. Попова, В.Л. Рвачова, М.П. Саврука, Г. Сі, В.П. Силованюка, С.О. Смірнова, М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Усталені коливання у тривимірних тілах з плоскими концентраторами напружень

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок