Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛОНЕННЯ ТА РЕПАТРІАЦІЯ КВАНТУНСЬКОЇ АРМІЇ (1945 – 1956 рр.)

ПОЛОНЕННЯ ТА РЕПАТРІАЦІЯ КВАНТУНСЬКОЇ АРМІЇ (1945 – 1956 рр.)

Назва:
ПОЛОНЕННЯ ТА РЕПАТРІАЦІЯ КВАНТУНСЬКОЇ АРМІЇ (1945 – 1956 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,27 KB
Завантажень:
189
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Національна академія оборони України
КАРПОВ Віктор Васильович
УДК 355.48”1945”
ПОЛОНЕННЯ ТА РЕПАТРІАЦІЯ КВАНТУНСЬКОЇ АРМІЇ
(1945 – 1956 рр.)
20.02.22 – військова історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії Національної академії оборони України.
Науковий керівник – доктор історичних наук, професор
Карпенко Микола Федорович,
Національної академії оборони України,
професор кафедри історії.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Заслужений працівник освіти України
Чайковський Анатолій Степанович,
Національна академія
Міністерства внутрішніх справ України,
начальник навчально-наукового та методичного
Центру;
кандидат історичних наук,
Горєлов Володимир Іванович,
Науково-дослідний центр гуманітарних
проблем Збройних Сил України,
начальник науково-дослідного відділу.
Провідна установа – Інститут історії України НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться “19” січня 2005 р. о 14.00 годині, на засіданні спеціалізованої
вченої ради К 26.709.04 Національної академії оборони України
(03049, м. Київ, Повітрофлотський пр-кт, 28).
Із дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національної академії
оборони України (03049, м. Київ, Повітрофлотський пр-кт, 28).
Автореферат розісланий “ 18 ”грудня 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук Корнієнко В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Друга світова війна породила чимало проблем, які і до сьогодні не знайшли свого розв’язання і привертають увагу воєнних істориків і теоретиків. Серед них чільне місце посідає проблема полону, цього виняткового суспільного явища, яке тісно пов’язане з веденням війни і є одним з його наслідків. Особливість полону полягає в тому, що він є самодостатнім об’єктом політики. Перефразовуючи відомого німецького теоретика Клаузевіца можна вважати, що тепер вже не війна, а полон є продовженням політики. Актуальність полону полягає в тому, що він щільно пов’язаний з комплексом міжнародних, політичних, соціально-економічних, морально-психологічних аспектів, які супроводжують війни і військові конфлікти. Через ставлення до полону, і особливо до полонених та інтернованих, виникають нові політичні, соціальні й економічні протиріччя між державами стосовно забезпечення прав і свобод громадян. Історія повоєнних стосунків СРСР і Японії яскраво свідчить, що їх урегулювання залежало не тільки від вирішення проблем територіального розмежування, але й проблеми утримування японських солдатів і офіцерів у радянських таборах.
Переможне завершення радянсько-японської війни у серпні 1945 року було цілком завбачуване. Внаслідок розгрому Квантунської армії до радянського полону потрапило понад 600 тисяч осіб. Особливістю полонення та інтернування Квантунської армії було те, що всупереч вимогам Потсдамської декларації уряд СРСР прийняв рішення про використання японських військовополонених як робочої сили в Сибіру і на Далекому Сході. Здійснення репатріації, її етапи і тривалість були зумовлені як економічними, так і політичними чинниками.
Науковий аналіз діяльності радянських органів, пов’язаної з інтернуванням, утриманням, використанням та репатріацією японських військовополонених набуває, актуального значення в сучасних умовах реформування Збройних Сил України, для розробки національного законодавства у цій сфері військової діяльності, враховуючи зростаюче значення в сучасних умовах локальних війн, а також участь України у миротворчих операціях.
Тривалий час після закінчення Другої світової війни наукова розробка зазначеної теми не здійснювалася і залежала від вирішення іншої проблеми – територіального розмежування між СРСР, а згодом Російською Федерацією та Японією. Лише в період так званої перебудови, у 80-ті роки розпочинається дослідницька робота з вивчення історії перебування японських солдатів і офіцерів у радянському полоні. Цьому сприяв доступ до закритих архівів Далекосхідних фронтів та військових округів, Головного політичного управління РА і ВМФ, Управління репатріації при РМ СРСР, МВС СРСР.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПОЛОНЕННЯ ТА РЕПАТРІАЦІЯ КВАНТУНСЬКОЇ АРМІЇ (1945 – 1956 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок