Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: СТАНОВЛЕННЯ РИНКУ ЦІННИХ ПАПЕРІВ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

СТАНОВЛЕННЯ РИНКУ ЦІННИХ ПАПЕРІВ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ / сторінка 2

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ РИНКУ ЦІННИХ ПАПЕРІВ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,96 KB
Завантажень:
158
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
З ускладненням господарського механізму функції ринків цінних паперів стають дедалі більш різноманітними, а система цих ринків створює необхідний i важливий компонент сучасного механізму економічного регулювання. Так, у країнах Заходу рух капіталів, перерозподіл трудових i матеріальних ресурсів між різними галузями виробництва найчастіше опосередковується ринками цінних паперів. В умовах, коли величезні обсяги капіталу виявляються зв’язаними на тривалий період у тій чи іншій продуктивній формі, саме ринки цінних паперів надають економіці певної гнучкості й мобільності, яка забезпечує можливість швидкого переливу ресурсів з одних галузей в інші i здійснення структурної перебудови виробництва.
До останнього часу теорія ринку цінних паперів як важлива складова частина досліджень капіталу взагалі розроблялась переважно декількома поколіннями закордонних учених-економістів. Класики економічної науки Дж. Кейнс, К. Маркс, А. Маршал, Дж. Хікс започаткували дослідження капіталу та його різноманітних форм у широкому соціально-економічному контексті. Їх теоретичний вклад є наріжним каменем у вивченні капіталу та капітальних цінностей у формі цінних паперів, які відносяться до фінансового капіталу. У подальшому цей різновид капіталу досліджували І.А. Бланк, Е. Бредлі, Дж. Герлі, А. Гершенкрон, Р. Голдсміт, Г. Марковіц, А. Пігу, Дж. Тобін, Р.Дж. Тьюлз, У.Ф. Шарп. Серед провідних російських науковців, що займаються проблематикою фінансового та фондового ринків, слід виділити наступних: М.М. Агарков, М.Ю. Алексєєв, Б.І. Альохін, А.І. Басов, В.В. Булатов, В.А. Галанов, А.Г. Грязнова, Я.М. Міркін, В.С. Торкановський, Е.А. Уткін.
Перші дослідження з проблем становлення і функціонування ринку цінних паперів та окремих його елементів вже виконані і в Україні. До ґрунтовних робіт, в яких проводиться аналіз ринку цінних паперів, досліджуються теоретичні і практичні питання розвитку фондового ринку, можна віднести монографії й статті А.О. Задої, В.В. Колесника, Ю.М. Лисенкова, В.І. Ляшенка, О.Г. Мендрула, О.М. Мозгового, В.В. Оскольського, Ю.Є. Петруні, В.Д. Савченка. Саме ці роботи разом із законами України, указами Президента, постановами Кабінету Міністрів і Верховної Ради України та іншими джерелами стали теоретичною базою дисертаційного дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота пов’язана з науковими дослідженнями кафедри політекономії Полтавського державного педагогічного університету ім. В.Г. Короленка, зокрема з темою “Економічні пріоритети України як основа формування національної моделі випереджального розвитку” (номер державної реєстрації 0104U000152). Автором обґрунтовано концепцію побудови біржової фондової системи як частини сучасної національної моделі розвитку економічних відносин. Визначено місце і роль ринку цінних паперів як головного елементу побудови конкурентоспроможної економіки, що зростає на якісно новій основі.
Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційного дослідження є здійснення наскрізного аналізу процесів становлення та функціонування ринку цінних паперів й обґрунтування практичних рекомендацій щодо його подальшого розвитку в трансформаційній економіці України. Досягнення зазначеної мети зумовило вирішення наступних завдань:– 
з’ясувати місце, структуру та роль ринку цінних паперів в економічній системі країни транзитивного типу;– 
поглибити наукові уявлення про економіко-правову природу цінних паперів;– 
визначити роль фондових індексів і рейтингів та особливості їх застосування в умовах трансформації економіки України;– 
узагальнити світовий досвід інтеграційних процесів на фондовому ринку та можливості участі в них України;– 
розкрити процес становлення та розвитку фондового ринку України з точки зору інституційного підходу;– 
розробити концепцію формування єдиної біржової фондової системи України та шляхи її впровадження;– 
визначити особливості державного регулювання та саморегулювання ринку цінних паперів в умовах трансформаційної економіки та розробити науково обґрунтовані рекомендації щодо підвищення його ефективності.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ РИНКУ ЦІННИХ ПАПЕРІВ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок