Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: СТАНОВЛЕННЯ РИНКУ ЦІННИХ ПАПЕРІВ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

СТАНОВЛЕННЯ РИНКУ ЦІННИХ ПАПЕРІВ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ / сторінка 6

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ РИНКУ ЦІННИХ ПАПЕРІВ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,96 KB
Завантажень:
158
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Тому, на нашу думку, в умовах трансформування економіки України ці категорії можна використовувати паралельно, як синоніми.
Основною економічною категорією, яка використовується на фондовому ринку, є “цінний папір”. На сучасному етапі відсутній єдиний підхід до визначення цього поняття. Його аналіз з соціально-економічної точки зору дає підстави стверджувати, що “цінний папір” – це документ грошового чи товарного характеру, який засвідчує право володіння чи відносини позики, що виражають відносини між емітентом (особою, що випустила) і власником (особою, що придбала) та обертаються на ринку в документарній чи електронній формі; надають їх власникам сукупність майнових і немайнових прав, що засновані на володінні і витікають із нього відповідно до чинного законодавства.
Документальний характер цінного паперу означає, насамперед, що випуск та обіг обумовлює виникнення певних відносин між емітентом і власником цінного паперу і юридично їх закріплює. Питання матеріальної форми документів є питанням не лише рівня технічної озброєності, а й рівня розвитку культури ринкових відносин. Остання умова включає в себе швидкість і повноту інформованості учасників ринку про ціни, угоди й пропозиції щодо цінних паперів, чесність, високу ступінь взаємної довіри, встановлення пріоритету інтересів клієнта перед інтересами професійних учасників ринку цінних паперів тощо.
Найбільш дискусійним залишається питання про природу цінних паперів з юридичної точки зору. Особливо це стосується природи прав, що закріплюються за цінними паперами. На нашу думку, найбільш прийнятною є договірна теорія походження цінних паперів, яка визначає їх як наслідок двосторонньої угоди між емітентом і покупцем і визначає, що кожен наступний власник цінного паперу, якщо він виникає в процесі ринкового обміну, приймає пропозиції емітента беззастережно.
Аналіз фондового ринку та руху на ньому цінних паперів здійснюється за допомогою рейтингів та індексів. Необхідно відмітити, що загального визнання на кожному з ринків набула досить невелика кількість таких показників, незважаючи на їх значну різноманітність. Це свідчить про високий рівень вимог, які висувають учасники фондового ринку до такої інформації. Специфіка економічної ситуації в Україні не дозволяє копіювати західні методики розрахунку фондових індексів. У сучасних умовах побудова фондового індексу – це унікальна й своєрідна проблема саме вітчизняного фінансового ринку. Критичний аналіз основних прийомів, принципів і мотивацій побудови фондових індикаторів дозволяє запропонувати чотирьохфазне трактування процедури розробки будь-якого індексу, що відображає реальну ситуацію на фінансовому ринку: визначення середньої ринкової ціни акцій чи облігацій того чи іншого емітента; з’ясування вагових коефіцієнтів, із якими ціни акцій входять до формули індексу; визначення переліку цінних паперів, ціни яких підсумовуються; коригування індексу при змінах розрахункової бази і списку підприємств.
Не сформувавши ще національного фондового ринку, з притаманними йому рисами та особливостями, Україна зіткнулася з новим явищем – фінансовою глобалізацією, яка передбачає активну взаємодію з усіма складовими світового ринку. Глобальний економічний розвиток ставить перед Україною проблему участі в регіональній інтеграції і виходу на світовий ринок як частини певного регіону. Цілком можливою є індивідуальна інтеграція у світову спільноту, але вона, при обмеженості ресурсів навіть найбагатшої країни, рідко дає позитивні результати, а частіше – негативні.
Значна кількість проблем, що виникають у процесі здійснення іноземних інвестицій і виходу на міжнародний фінансовий ринок, частково може бути розв’язана за допомогою проектів американських та європейських депозитарних розписок. Депозитарну розписку, на нашу думку, можна визначити як похідний цінний папір, що засвідчує право власності інвестора-резидента на визначену кількість цінних паперів іноземного емітента, загальний обсяг емісії яких обліковується в іноземній депозитарній установі.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ РИНКУ ЦІННИХ ПАПЕРІВ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок