Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Підвищення точності процесу безпечного розходження суден у стислих умовах

Підвищення точності процесу безпечного розходження суден у стислих умовах

Назва:
Підвищення точності процесу безпечного розходження суден у стислих умовах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,59 KB
Завантажень:
115
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Одеська національна морська академія
Май Ба Лінь
 
УДК 656.61.052.484
Підвищення точності процесу безпечного
розходження суден у стислих умовах
Спеціальність 05.22.16 – судноводіння
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеській національній морській академії, Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат технічних наук, професор
Мальцев Анатолій Сидорович,
Одеська національна морська академія,
завідувач кафедри управління судном.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Вагущенко Леонід Леонідович,
Одеська національна морська академія,
завідувач кафедри електронні комплекси судноводіння.
кандидат технічних наук,
Дудник Сергій Антонович,
компанія Каалбай Шіппінг Україна, м.Одеса,
провідний спеціаліст.
Провідна установа: Національний університет кораблебудування
адм.Макарова, інститут автоматики та електротехніки,
Міністерства освіти і науки України, м. Миколаїв.
Захист відбудеться 27 січня 2005 р. о 10 годині на засіданні
спеціалізованої Вченої ради Д 41.106.01 в Одеській національній морській академії за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Дідрихсона, 8, корпус 1, в зал засідання вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеської національної морської академії за адресою: 65029, м. Одеса, вул.. Дідріхсона 8.
Автореферат розісланий 10 грудня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Голіков В.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ефективність роботи морських суден значною мірою визначається безпекою судноводіння, однієї з найважливіших проблем якої є неприпустимо високий рівень зіткнення суден. Незважаючи на те, що цій проблемі присвячені чисельні наукові дослідження, а бурхливий розвиток обчислювальної техніки і методів теорії керування забезпечили на флоті широке впровадження автоматизованих системи керування, проблема зниження аварійності від зіткнення суден залишається актуальною. Особливу гостроту вона приймає у стислих районах плавання, на які припадає переважна більшість зіткнень суден. Це викликане зростаючою інтенсивністю судноплавства, збільшенням габаритів і швидкостей суден, скороченням їх стоянкового часу і багатьма іншими факторами. Тому рішення цієї проблеми ще залишається далеким від оптимального.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертаційної роботи пов'язана з держбюджетною науково-дослідною роботою "Удосконалення методів безпечного судноводіння в складних умовах плавання", № ГР 0103U006406, у якій автор дисертації самостійно виконав розділ, тематичним планом науково-дослідних робіт Одеської національної морської академії, зокрема з темою "Розробка комп'ютерного тренажера по розхожденню суден".
Мета і задачі дослідження. Метою дослідження є розробка способу безпечного розходження суден у стислих умовах плавання з використанням зон безпеки суднів еліптичної і прямокутної форм.
В основу дослідження покладена гіпотеза про те, що в залежності від початкової позиції суден і параметрів їхнього руху, можливе існування більш економічних, ніж коло, зон безпеки суден, по забезпеченню ефективно розходження у стислих умовах плавання.
Головна задача дисертаційного дослідження полягає у створенні алгоритму безпечного розходження суден у стислих умовах плавання. Для цього вирішені наступні допоміжні задачі:
- розробка способу виявлення ситуації небезпечного зближення у стислих умовах плавання з використанням зон безпеки суден, що мають форму еліпса чи прямокутника;
- формування процедури оцінки можливості безпечного розхождення судна і цілі при еліптичній і прямокутній формах зони безпеки суден;
- створення методу розрахунку параметрів оптимального маневру відхилення при розходженні у стислих умовах плавання за допомогою формування припустимої області безпечних маневрів розходження;
- розробка процедури обліку впливу динаміки судна на його повороткість при розрахунку параметрів безпечного маневру відхилення у стислих водах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Підвищення точності процесу безпечного розходження суден у стислих умовах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок