Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МУСУЛЬМАНСЬКІ ФОРМУВАННЯ В НІМЕЦЬКИХ ЗБРОЙНИХ СИЛАХ (1941 – 1945)

МУСУЛЬМАНСЬКІ ФОРМУВАННЯ В НІМЕЦЬКИХ ЗБРОЙНИХ СИЛАХ (1941 – 1945)

Назва:
МУСУЛЬМАНСЬКІ ФОРМУВАННЯ В НІМЕЦЬКИХ ЗБРОЙНИХ СИЛАХ (1941 – 1945)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,68 KB
Завантажень:
210
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна
УДК: 94(100) “1939/1945”: 94(430)
Романько Олег Валентинович
МУСУЛЬМАНСЬКІ ФОРМУВАННЯ
В НІМЕЦЬКИХ ЗБРОЙНИХ СИЛАХ
(1941 – 1945)
07.00.02 – всесвітня історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків - 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі нової та новітньої історії Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент Щевелев Сергій Стефанович, Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського, доцент кафедри нової та новітньої історії.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор Чувпило Олександр Олександрович, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, завідувач кафедри нової та новітньої історії;
кандидат історичних наук, доцент Потрашков Сергій Васильович, Харківська державна академія культури, доцент кафедри історії України та музеєзнавства.
Провідна установа: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, кафедра нової та новітньої історії (Міністерство освіти і науки України, м. Київ).
Захист відбудеться “14” червня 2002 р. о 16.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна (61077, м. Харків, пл. Свободи, 4)
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна (61077, м. Харків, пл. Свободи, 4)
Автореферат розісланий 13” травня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ______________________ Є.П. Пугач
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Друга світова війна (1939-1945) є однією з самих трагічних сторінок історії минулого тисячоліття. Довгий час вважалося, що її історія вивчена у нас досить добре і в ній не може бути ніяких “білих плям”. Однак пов'язані з цією історією питання виявилися набагато складнішими, ніж це представлялося офіційною історіографією.
Одним із складних і суперечливих в історії Другої світової війни є питання співпраці з ворогом громадян окупованих Німеччиною держав, зокрема їх служби в складі іноземних добровольчих формувань німецьких збройних сил. Але це тільки одна сторона проблеми.
Іншою її стороною є недостатне дослідження у вітчизняній історіографії такого питання, як національна політика Німеччини на окупованих нею територіях.
Складовою частиною німецької національної політики було прагнення нацистського керівництва залучити на свій бік мусульманські народи. Важливим аспектом цієї політики, її логічним продовженням в умовах війни, було створення і діяльність мусульманських формувань в системі німецьких збройних сил.
Оскільки визначальною рисою цього процесу був його тісний зв'язок з національним питанням, то в сучасних складних соціально-політичних умовах він набув несподівану актуальність. Події на Балканах і в деяких республіках колишнього СРСР яскраве підтвердження цієї думки.
Тому всебічне вивчення питання про створення і діяльність мусульманських формувань, науковий, а не ідеологічний підхід до нього, є сьогодні як ніколи актуальним, в тому числі і для України.
Мета і завдання дослідження. Метою даного дисертаційного дослідження є наукове обгрунтування концепції того, що мусульманські формування були окремою категорією німецьких збройних сил, і, в зв'язку з цим, осмислення їх ролі у Другій світовій війні з політичної і військової сторони.
Тому в дисертації були поставлені такі дослідницькі завдання:
·
з'ясувати місце мусульманських формувань в системі іноземних добровольчих формувань німецьких збройних сил згідно з їх політичним і військовим статусом;
·
визначити політичні і військові причини і умови, які призвели до створення мусульманських формувань;
·
проаналізувати і порівняти особливості системи організації і підготовки мусульманських формувань перед їх відправкою на фронт;
·
розглянути питання про те, яке місце в підготовці мусульманських формувань займав іслам;
·
проаналізувати і порівняти особливості системи бойового застосування мусульманських формувань і ті принципи, які були встановлені в її основу;
·
порівняти чисельність особового складу мусульманських формувань, як всередині цієї категорії, так і відносно чисельності особового складу іноземних добровольчих формувань і німецьких збройних сил.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: МУСУЛЬМАНСЬКІ ФОРМУВАННЯ В НІМЕЦЬКИХ ЗБРОЙНИХ СИЛАХ (1941 – 1945)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок